środa, 18 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Niszczył zamki, wybijał szyby, w końcu wpadł

Niszczył zamki, wybijał szyby, w końcu wpadł

Niszczył zamki, wybijał szyby, w końcu wpadł
Data publikacji: 2017-06-20 06:51
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:24
Wywietleń: 388 271411

Kryminalni z Komisariatu Policji Szczecin-Śródmieście ustalili i zatrzymali 61-latka podejrzewanego o niszczenie mienia w jednym ze szczecińskich sklepów. Mężczyzna od marca 2017 r. kilkukrotnie uszkadzał zamki w drzwiach i wybijał szybę wystawową obiektu.

Policjanci z Komisariatu Śródmieście otrzymali zgłoszenia od właściciela jednego ze sklepów mieszczących się na terenie miasta, iż nieznany sprawca uszkadza jego mienie. Według właściciela obiektu uszkadzane były zamki w drzwiach wejściowych, szyby sklepowe oraz ramy witryn. Pracujący nad sprawą funkcjonariusze objęli ten teren nadzorem, oprócz służb prewencyjnych monitorujących sytuację do działania włączono też policjantów z pionu kryminalnego. Ci ostatni wraz z dzielnicowym rejonu typowali podejrzewanego o ten czyn sprawcę. 

Weryfikacja zgłoszonych zdarzeń, oraz prowadzone czynności operacyjne doprowadziły do ustalenia i zatrzymania 61-latka. Mieszkaniec Szczecina nie krył zdziwienia na widok pukających do jego drzwi funkcjonariuszy. 

Podejrzewany trafił do policyjnego aresztu, a śledczy zbierali materiał dowodowy pozwalający na postawienie mu zarzutu. Ustalili, że mężczyzna przestępczym procederem zajmował się od końca marca do początku czerwca 2017 r. W krótkich odstępach czasu w tym samym sklepie dokonywał uszkodzeń zamków w drzwiach, ram witryn sklepowych oraz szyb sklepowych. Swoim działaniem wyrządził straty na kwotę ponad 3500 zł. 

Po przedstawieniu zarzutu 61-latek trafił do aresztu śledczego w Szczecinie. Zgodnie z kodeksem karnym za popełnione przestępstwa może mu grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności.  Sprawa ma charakter rozwojowy, nie są wykluczone kolejne zarzuty. 

(n)

Fot. Robert Stachnik (arch.)

Komentarze

????
Sprawca jest dorosłym ( ma ukończone 18 lat ) ale kompletnie niedojrzałym facetem - gorzej jak gówniarz.
2017-06-21 01:10:42
Krzysiek
Stary a taki głupi...
2017-06-20 14:51:01
s
Dlaczego nie podano dokładnej lokalizacji i dlaczego nie podano motywów, bo sprawca jest już dojrzałym mężczyzną, a takie zachowanie pasowałoby do jakiegoś patologicznego gimnazjalisty. Może to zemsta, a może zazdrość, bo jak wytłumaczyć, że ktoś uparł się na jeden sklep?
2017-06-20 09:20:01

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy