Piątek, 01 marca 2024 r. 
REKLAMA

Niezwykły urok Fado

Data publikacji: 02 sierpnia 2019 r. 09:47
Ostatnia aktualizacja: 02 sierpnia 2019 r. 09:47
Niezwykły urok Fado
„Fado jest jedyny w swoim rodzaju, wyjątkowy" - przekonują psiaka schroniskowi opiekunowie. Szukają dla niego rodziny, która go… mądrze pokocha, na zawsze. Fot. Schronisko/Wolontariat  

Porusza się z gracją tancerza. Z pyskiem w wiecznym uśmiechu. Ale bywa uparty, niczym krnąbrny dzieciak. Dlatego potrzebuje opiekuna z charakterem, którym on - król Fado - nie zawładnie bezgranicznie.

To pogodny i z natury przyjazny psiak. Bystry i z charakterem. Jednak przyzwyczajony do tego, że idzie z opiekunem tam, gdzie chce i którędy sam poprowadzi.

- To pięciolatek, który trafił do nas w połowie kwietnia bieżącego roku. Z widocznymi brakami w wychowaniu, bez ogłady. Wymagał pracy ze strony opiekunów, a że jest pojętny i chętnie się uczy, to teraz spacer z nim jest wreszcie czystą przyjemnością - opowiadają Fady schroniskowi opiekunowie. - On lubi towarzystwo ludzi. Spuszczony ze smyczy trzyma się blisko opiekuna. Chętnie nadstawia pysk do głaskania i wyczekuje na przysmaki. Jednak ma naturę solisty, więc lubi, gdy na nim się skupia całą uwagę. Łatwo może przejąć kontrolę nad życiem swego opiekuna, o ile będzie nadto ulegał czarowi Fado. Dlatego poszukujemy dla niego osoby, która ma doświadczenie w opiece nad psami i w ich wychowaniu. Rodziny bez małych dzieci i - niestety - także bez innych zwierząt.

Fado bywa zawzięty. Ale wolontariusze znaleźli sposób na ułożenie tego psiaka. Chętnie podzielą się wiedzą na temat jego z zainteresowanymi przygarnięciem tak wyjątkowego chłopaka - na przykład podczas spaceru zapoznawczego.

- Fado jest jedyny w swoim rodzaju, wyjątkowy. Przyjaźń z nim daje wiele satysfakcji. Będzie wspaniałym kompanem na długich spacerach i świetnym kumplem w zabawie. Zapraszamy do poznania pięknego Fado - zachęcają psiaka schroniskowi opiekunowie.

Fado schroniskowy rezydent: 253/19. Kto chciałby przygarnąć tak oryginalnego przystojniaka - lub jakąkolwiek inną bezdomną psinę czy kocinę - jest proszony o kontakt ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie: al. Wojska Polskiego 247, tel. +48 91 487 02 81, fax +48 91 487 66 46, e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl. Placówka jest czynna codziennie, również w soboty i niedziele (oprócz świąt), w godzinach 9-16. Adopcje odbywają się od g. 8.30 do 15.45.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗

(an)

Fot. Schronisko/Wolontariat

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA