Czwartek, 30 marca 2023 r. 
13 szczecin
REKLAMA

Niezwykłe widowisko podczas Water Show Szczecin 2017 [GALERIA, FILM]

Data publikacji: 12 sierpnia 2017 r. 14:40
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:46
Niezwykłe widowisko podczas Water Show Szczecin 2017
 

Mimo że oficjalnie impreza zostanie otwarta dopiero o 15, to już od rana można było podziwiać ciekawe ewolucje. Działo się tak za sprawą zawodników startujących w zawodach flyboard - ekstremalnej dyscypliny sportu, która polega na lataniu deską napędzaną przy pomocy odrzutu wody. Ci, którzy nie zdążyli się załapać na zawody, mogą jeszcze zobaczyć ten fantastyczny sport podczas pokazów o 17.15 oraz 19.

Niesprzyjająca aura nie odstraszyła nie tylko zawodników, ale również osób, które chciały się przyjrzeć z bliska śmiałkom, którzy ryzykują swoje życie, skacząc z 27-metrowej rampy. Specjalnie na tę okazję do Szczecina przyjedzie śmietanka światowego highdivingu. Największą gwiazdą będzie 28-krotny zwycięzca zawodów z cyklu Red Bull Cliff Diving, 6-krotny zwycięzca całego cyklu oraz faworyt zbliżających się mistrzostw świata w Budapeszcie - Gary Hunt z Anglii.

Polskę podczas tych zawodów będzie reprezentował Krzysztof Kolanus - wielokrotny medalista zawodów z cyklu Red Bull Cliff Diving, reprezentant Polski na Mistrzostwa Świata Budapeszt 2017 oraz zwycięzca pokazowych zawodów podczas pierwszej edycji Water Show Szczecin. Nowością w programie będą zawody i pokazy blobjumpingu. Po raz pierwszy 10-metrowa poducha stanie się areną profesjonalnych zmagań. Zawodnicy po wyrzuceniu w powietrze zaprezentują różne akrobacje i wylądują w wodzie.

Więcej zdjęć w GALERII ROBERTA STACHNIKA

Adrian Kaleta

Fot. Ryszard Pakieser

Film: Łukasz Tymko

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA