Sobota 23 października 2021r. 
REKLAMA

Niezależna jak Kasia

Data publikacji: 2020-02-03 06:43
Ostatnia aktualizacja: 2020-02-03 13:52
Niezależna jak Kasia
Maleńka Kasia (230K/19) w schronisku od listopada ub. roku czeka na nowy dom i rodzinę. To kocia o przepięknych zielonych oczach, która chętnie pomruczy wtulając się w swojego człowieka.  

Nie da się porwać w ramiona byle komu. Ulega pieszczotom tylko tych, którzy zasłużyli na jej zaufanie. Kasia - niezależna rezydentka Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie. Od dwóch miesięcy w oczekiwaniu na nowy dom i rodzinę.

Kasia to towarzyska młoda kotka, uwielbiająca zabawy z myszką oraz wędką.

- Trafiła do naszego schroniska jako znajda z ul. Łukasińskiego. Ma 2-3 lata. Świetnie się dogaduje z opiekunami, o ile ci szanują jej niezależność. To ona przychodzi po głaski, ociera się, mruczy. Typowa Jej Wysokość z pięknymi zielonomiodowymi oczami - o Kasi opowiadają opiekunowie schroniskowego Domu Kota. - Jest indywidualistką. Widać wyraźnie, że obecność innych zwierząt ją stresuje. Dlatego najlepiej, gdyby trafiła do rodziny, w której byłaby jedynym czworonożnym pupilem. Na pewno łatwiej się zaaklimatyzuje tam, gdzie nie będzie obiektem zbyt natarczywego zainteresowania małych dzieci. To charakterna kicia, która nie pozwoli się ciągnąć za łapy czy ogon.

Jest delikatna, maleńka i pręgowana niczym tygryska. Ma charakterystyczną białą bródkę. Nadstawia ją do drapania, by z radością mruczeć.

Kto chciałby śliczną Kasię (349K/19) lub jakąkolwiek inną, równie samotną i złaknioną uczucia, kocinę lub psinę przyjąć do rodziny - otworzyć przed nią dom i serce - jest proszony o kontakt ze szczecińskim Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt: al. Wojska Polskiego 187, tel. +48 91-487-02-81, e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl. Placówka jest czynna codziennie, również w soboty i niedziele (oprócz świąt) w godzinach 9-16. Adopcje odbywają się od g. 8.30 do 15.30.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗

(an)

Fot. Schronisko/Wolontariat

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Kotek
2020-02-03 10:30:52
Takich Kaś jest na ulicach tysiące,jedna kotka problemu nie rozwiązuje.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ