poniedziałek, 25 czerwca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Nieuczciwy znajomy

Nieuczciwy znajomy

Nieuczciwy znajomy
Data publikacji: 2015-08-08 23:31
Ostatnia aktualizacja: 2017-03-08 01:15
Wywietleń: 886 8732

Po zebraniu plonów z pola 69-letni mężczyzna poprosił znajomego o przewiezienie rzepaku do skupu. Ten zamiast przewieźć towar w wyznaczone miejsce, pojechał do swojego gospodarstwa i tam odsypał część zebranych plonów. Teraz odpowie za przywłaszczenie powierzonego mu mienia. Za popełnione przestępstwo może mu grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

- Kilka dni temu do Komendy Powiatowej Policji w Sławnie zgłosił się 69-letni mężczyzna mieszkaniec gminy Malechowo, który zgłosił przywłaszczenie 1200 kg rzepaku wartego 2050 zł. Zgłaszający zebrał plony rzepaku ze swojego pola, jednak nie miał własnego transportu, którym mógłby dowieść owoce swojej całorocznej pracy na skup. Dlatego o pomoc poprosił znajomego – 62-letniego mieszkańca powiatu sławieńskiego - informuje sierż. szt. Maciej Świętosławski.

Niestety, jak się później okazało, nie była to osoba godna zaufania. Po załadowaniu rzepaku na samochód zamiast pojechać prosto do skupu, mężczyzna pojechał do swojego gospodarstwa i tam odsypał ponad tonę rzepaku. Kiedy poszkodowany się zorientował, zgłosił ten fakt na policję. Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego sprawdzili zgłoszenie i podczas przeszukania posesji sprawcy odnaleźli odsypany rzepak, który wrócił do prawowitego właściciela.

62-latek usłyszał już zarzuty przywłaszczenia powierzonego mu mienia. Przyznał się do stawianych zarzutów. Zgodnie z kodeksem karnym za to przestępstwo grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. PaS

Fot. Dariusz Gorajski

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy