wtorek, 27 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > Niesprawna ciężarówka na drodze. Posypały się mandaty

Niesprawna ciężarówka na drodze. Posypały się mandaty

Niesprawna ciężarówka na drodze. Posypały się mandaty
Data publikacji: 2019-07-12 09:09
Ostatnia aktualizacja: 2019-09-17 12:02
Wywietleń: 1225 401939

Ciężarówka z popękanymi tarczami hamulcowymi i uszkodzoną oponą przewoziła 24 tony ładunku. Zagrażający bezpieczeństwu zespół pojazdów zatrzymał i wycofał z ruchu patrol Inspekcji Transportu Drogowego ze Szczecina. Kierowcę ukarano mandatem, a konsekwencje finansowe grożą również przewoźnikowi i osobie zarządzającej transportem w firmie.

Ciągnik siodłowy z naczepą, należący do polskiego przedsiębiorcy, przewoził 24 tony śruty sojowej ze Świnoujścia do Żylic. Kontrola stanu technicznego zespołu pojazdów wykazała poważne usterki.

Tarcze hamulcowe w ciągniku siodłowym były mocno popękane, a jedna z opon naczepy kwalifikowała do wymiany – wystawały z niej druty. Ciężarówka z tymi uszkodzeniami stwarzała niebezpieczeństwo w ruchu drogowym. Oprócz tego się okazało, że z tachografu cyfrowego nie sczytywano danych dłużej niż 90 dni.

Kontrola zakończyła się zatrzymaniem dowodów rejestracyjnych obu pojazdów oraz wydaniem zakazu dalszej jazdy do momentu naprawy wykrytych usterek. Kierowcę ukarano mandatem. Konsekwencje grożą też przewoźnikowi, wobec którego toczą się postępowania administracyjne w sprawie nałożenia 2 500 złotych kary. Z 500-złotową karą musi się liczyć także osoba, która zarządza transportem w przedsiębiorstwie.

(g)

Fot. ITDNiesprawna ciężarówka na drodze. Posypały się mandaty Niesprawna ciężarówka na drodze. Posypały się mandaty

Komentarze

Zołza
@i co?Czytaj coś oprócz tytułu. Jak wół jest: Kontrola zakończyła się zatrzymaniem dowodów rejestracyjnych obu pojazdów oraz wydaniem zakazu dalszej jazdy do momentu naprawy wykrytych usterek.
2019-07-13 16:38:20
złom do huty
Można ta ciężarówką zjechać na szczecińskie Pogodno i zaparkować na stałe. Nasza reprezentacyjna willowa dzielnica ma obecnie swoje wąskie uliczki zastawione starymi ciężarówkami i ogólnie wszelkiego rodzaju nieużywanym złomem samochodowym. Rekordzistą jest TIR parkujący w weekendy na Brodzińskiego i skutecznie zawalający całą ulicę i wyjazd z garażu osiedla. No ale PAN Kierowca ma go pod domem.
2019-07-12 11:44:12
i co ?
stoi tam ta ciężarówka ?? czy jak ITD pojechała, to ciężarówka odjechała w dalszą drogę ??
2019-07-12 11:21:40
KARA
Typowe myślenie Mirka/Janusza prywaciarza, czyli jeździć dopóki się uda, a jak już coś strzeli, to się naprawi. Oczywiście, o ile uszkodzenie nie spowoduje katastrofy w ruchu lądowym z wieloma ofiarami śmiertelnymi. Poza tym, co tam jakieś opony, czy tarcze, skoro najważniejsze, aby opony i hamulce były sprawne w najnowszej terenówce owego Mirka/Janusza, no i żeby starczało na wille i częste wakacje w ciepłych krajach.
2019-07-12 09:28:35
masakra
Opana pęka i czołówka. Ktoś kto wyjeżdza ciężarówką w takim stanie na drogę jest potencjalnym mordercą
2019-07-12 09:20:42

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Finał Nagrody Gryfia 2020

Sonda

Czy boisz się zakażenia koronawirusem?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie