wtorek, 22 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Niepełnosprawni intelektualnie o godności

Niepełnosprawni intelektualnie o godności

Niepełnosprawni intelektualnie o godności
Data publikacji: 2016-05-05 18:03
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:02
Wywietleń: 1475 132456

Z inicjatywy miejscowego Warsztatu Terapii Zajęciowej, grupa osób niepełnosprawnych wraz z opiekunami, uczestnikami z zaprzyjaźnionych placówek i przyjaciółmi, w marszu gryfińskimi ulicami głosiła dziś światu, że niepełnosprawni intelektualnie zasługują na godne miejsce w społeczeństwie.

Uczestnicy kolorowego pochodu spotkali się z przedstawicielami lokalnych władz, a napotkanym przechodniom rozdawali cukierki, do których doczepione były karteczki z aforyzmami o tolerancji, współczuciu, zrozumieniu, empatii, wybaczaniu. Potem na terenie placówki przy ul. Szczecińskiej wspólnie bawiono się i biesiadowano. W ten sposób w mieście obchodzono Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Akcja – prowadzona w krajach Unii Europejskiej od początku lat 90-tych – ma na celu przybliżenie idei tolerancji i godności osoby niepełnosprawnej.

Tekst i fot. akme

Komentarze

I Kto tu ma wieksza racje...??
A Szczecinskie "Dziewuchy - Dziewuchom"... walczyly nie tak dawno na Walach Chrobrego o masowe utrzymanie - SKROBANEK ! Czyzby wiec pewna czesc pelnoletnich Kobiet, nie potrafila juz myslec, planowac... i nie miala wiedzy... o pelnej kontroli nad swoim cialem ??
2016-05-06 12:01:56

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
22
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie