Czwartek, 30 listopada 2023 r. 
-2 szczecin
REKLAMA

Niepełnosprawni intelektualnie o godności

Data publikacji: 05 maja 2016 r. 18:03
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:53
Niepełnosprawni intelektualnie o godności
 

Z inicjatywy miejscowego Warsztatu Terapii Zajęciowej, grupa osób niepełnosprawnych wraz z opiekunami, uczestnikami z zaprzyjaźnionych placówek i przyjaciółmi, w marszu gryfińskimi ulicami głosiła dziś światu, że niepełnosprawni intelektualnie zasługują na godne miejsce w społeczeństwie.

Uczestnicy kolorowego pochodu spotkali się z przedstawicielami lokalnych władz, a napotkanym przechodniom rozdawali cukierki, do których doczepione były karteczki z aforyzmami o tolerancji, współczuciu, zrozumieniu, empatii, wybaczaniu. Potem na terenie placówki przy ul. Szczecińskiej wspólnie bawiono się i biesiadowano. W ten sposób w mieście obchodzono Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Akcja – prowadzona w krajach Unii Europejskiej od początku lat 90-tych – ma na celu przybliżenie idei tolerancji i godności osoby niepełnosprawnej.

Tekst i fot. akme

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

I Kto tu ma wieksza racje...??
2016-05-06 12:01:56
A Szczecinskie "Dziewuchy - Dziewuchom"... walczyly nie tak dawno na Walach Chrobrego o masowe utrzymanie - SKROBANEK ! Czyzby wiec pewna czesc pelnoletnich Kobiet, nie potrafila juz myslec, planowac... i nie miala wiedzy... o pelnej kontroli nad swoim cialem ??

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA