niedziela, 07 marca 2021r.

Nielegalne komputery do gier hazardowych zatrzymane w Szczecinku

Data publikacji: 2021-01-20 12:38
Ostatnia aktualizacja: 2021-01-20 12:47
Nielegalne komputery do gier hazardowych zatrzymane w Szczecinku
Fot. KAS  

Funkcjonariusze zachodniopomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) przeszukali lokal w centrum Szczecinka, w którym urządzane były nielegalne gry hazardowe. Zabezpieczyli cztery komputery wykorzystywane do gier hazardowych oraz monitoring i 610 zł w gotówce.

W czynnościach uczestniczyło siedmiu funkcjonariuszy Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie. Na miejscu zastali oni osobę z obsługi, która została przesłuchana.

- Urządzenia, na których możliwe było prowadzenie gier hazardowych wbrew przepisom, zostały zajęte do sprawy karnej-skarbowej. Zgodnie z ustawą o grach hazardowych, automaty do gier mogą być udostępniane wyłącznie w kasynach, na których prowadzenie wymagana jest koncesja - informuje Małgorzata Brzoza rzecznik prasowy, Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie.

Od 1 kwietnia 2017 roku weszły w życie przepisy znowelizowanej ustawy o grach hazardowych. Za posiadanie nielegalnych automatów grożą kary pieniężne - 100 tys. zł od jednego automatu. Takiej karze podlega zarówno urządzający nielegalne gry hazardowe, jak i właściciel lokalu, w którym taki proceder się odbywa. Dodatkowo za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji lub zezwolenia grozi odpowiedzialność karna – wysoka kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie kary łącznie.

(k)

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ