wtorek, 22 października 2019.
Strona główna > Wiadomości > Nielegalna „chińszczyzna” w Niechorzu

Nielegalna „chińszczyzna” w Niechorzu

Nielegalna „chińszczyzna” w Niechorzu
Data publikacji: 2019-06-23 17:30
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:43
Wywietleń: 5033 398549

W centrum Niechorza stanął tydzień temu potężny namiot, w którym warszawska spółka „Gelini” sprzedaje przeróżne towary sprowadzone głównie z Chin. Tyle tylko, że jest to klasyczna samowola budowlana, gdyż podjęta przez radnych gminy w 2010 roku uchwała, zabrania stawiania takich budowli w tej nadmorskiej miejscowości.

„Gelini” wynajął teren od prywatnego właściciela i prowadzi tam nielegalną działalność nie przejmując się uchwałami radnych. Jak się okazuje, sprzedawane są tam także artykuły spożywcze, do czego spółka nie ma prawa, gdyż nie zgłosiła tego do sanepidu. Więcej na ten temat napiszemy niebawem.

Tekst i fot. Mirosław Kwiatkowski

Komentarze

Turysta
Od lat jeżdżę nad morze i mam tam również rodzinę. Namioty w sezonie są,ale po sezonie znikają, a wszystkie wybudowane stragany zostawiają puste wystawy straszące miejscowych i turystów przyjeżdżających poza sezonem.
2019-06-25 08:25:53
Wczasowicz
Kasa leży tylko podnieść, gmina zadłużona i blokuje interes. A idźcie z takim tym.... 😂
2019-06-24 21:21:56
Ja
Podostawali 500+ i jeżdżą na wakacje robić zakupy
2019-06-24 19:01:35
Ja
Jak czytam o tej waszej mafii i tych wydmach to tak myślę Postawcie u siebie w waszej miejscowości pod waszym domem taką halę to będziecie mieli blisko na robienie tanich zakupów
2019-06-24 17:35:39
Ja
Tu nie chodzi o haracz czy inne wymysły Zakaz handlu w takich namiotach wszedł nie po to by wyciągać pieniądze lecz żeby nie szpeciły swoim wyglądem Jeżdżę tam i mam tam też bliską rodzinę Jak wprowadzili zakaz stawiania takich hal to od razu zrobiło się pięknie Druga sprawa jak ktoś chce chodzić na zakupy to niech nie jeździ na wakacje
2019-06-24 17:31:07
Prawo zobowiązuje
Tak czy inaczej po to są przepisy aby ich przestrzegać
2019-06-24 16:06:11
JK
Od 15 lat jeżdżę do Nechorka i zawsze były tam sezonowe sklepy w namiotach a komu to przeszkadza niech nie wchodzi, a handel polega na tym że masa tworzy kasę ....
2019-06-24 16:03:29
Turysta
Plan zagospodarowania wszedł po to by takie obskurne budy i namioty nie szpeciły jak w innych miejscowościach. Przez kilka lat było ładnie i znowu wraca "bangladesz". Miłośników tandety zapraszamy na wiejskie bazary
2019-06-24 15:15:02
...
Ludzie co wam przeszkadza taki namiot. Przychodzicie tam. Kupujecie tanio i wam nie da się dogodzić.. Ci ludzie pewnie nie chcą płacić haracz gminie.. I tyle..
2019-06-24 13:51:42
entuzjasta
To była musztarda powyborcza - to się nie liczy. Ale za niemiecką spożywkę należałoby spekulantów rozstrzelać. W Niechorzu tylko my możemy robić interesy, my możemy tu kraść, a nawet dawać rozgrzeszenie.
2019-06-24 11:36:08
A musztarda
Nie ma kłamstwa, bo jest tam przedawana m.in. musztarda i niemiecka spożywka. Jakoś oczka tego nie dostrzegły?
2019-06-24 09:13:14
...
Nielegalnie czyli nie zapłacił haraczu. ja płacę i nic mi nie zostaje tylko długi w skarbowym i zusie.wynajął zaplacil wlascicielowi i wszystko .w Polsce to chory system jak ktos chce przejawia jakas działalność to trzeba go zlupic żeby mu sie odechcialo biznesów. wczoraj tam bylam nie ma tam produktów spozywczych wiec po co kłamać.
2019-06-24 07:06:34
...
Byłam tam wczoraj i z tego co widziałam a obeszlam cały sklep to nie było tam produktów spożywczych :o a ogólnie sklep fajny nie jest drogo tak jak w innych sklepach
2019-06-24 02:01:05
znudzony
"Gelini" najwidoczniej nie zapłacia komu trzeba. Niechorska mafia poczuła się urażona. Do boju niebawem ruszy sanepid. Jeśli więcej na ten temat nie napiszemy, to znaczy, że jednak będą płacić komu trzeba.
2019-06-23 22:54:58