Niedziela, 24 września 2023 r. 
10 szczecin
REKLAMA

Niedziela z gigantem

Data publikacji: 17 września 2016 r. 20:44
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:15
Niedziela z gigantem
Fot. ZUK  

Miłośnicy sportów siłowych mogą mieć powody do radości. Przy ulicy Derdowskiego w Szczecinie, w pobliżu Jeziorka Słonecznego, mogą korzystać z gigantycznego urządzenia do street workoutu. Jest to pierwsze takie urządzenie w Polsce. W niedzielę (18 września) ciąg dalszy zawodów sportowych zaplanowanych przy nim.

Szczecin, jako pierwsze miasto w Polsce, ma giganta do ćwiczeń street workout. Urządzenie, które znalazło się przy Jeziorku Słonecznym, jest przygotowane z myślą o całych rodzinach. Opracowanych zostało do niego około 500 form treningowych na różnym poziomie trudności: od najmłodszej grupy wiekowej aż po seniorów. Umieszczone są na nim instrukcje, jak również QR kody, dzięki którym po zeskanowaniu urządzeniami mobilnymi otrzymamy również dostęp do instrukcji wideo. Dodatkowo urządzenie zostało podciągnięte pod akcję „Trenuję bo lubię”. Dzięki niej, co niedzielę – od marca do października, jest możliwość wzięcia udziału w darmowych treningach prowadzonych przez wykształconych trenerów. Treningi odbywają się o godzinie 10:30.

– Urządzenie kosztowało Zakład Usług Komunalnych 100 tysięcy złotych. Kolejny przyrząd do street workoutu, aczkolwiek już mniejszy, znalazł się w Parku Chopina. Kosztował 40 tysięcy złotych – informuje Andrzej Kus, rzecznik ZUK w Szczecinie.

Impreza sportowa przy Jeziorku Słonecznym odbywa się w weekend (17-18 września) i połączona jest z piknikiem rodzinnym. Bierze w niej udział prawie setka startujących, także z innych krajów. Uczestnicy walczą o nagrody pieniężne oraz wiele nagród rzeczowych. Wydarzenie ma charakter otwarty. W jego trakcie szereg ofert animacji sportowej, bezpłatne konsultacje z zakresu dietetyki, porad i planów treningowych, prezentacje drużyn siatkarek Chemika Police, piłkarzy Pogoni Szczecin oraz ekipy Berserkers. Nie zabraknie także atrakcji dla najmłodszych.

Plan wydarzenia na niedzielę (18 września)

9:00 - otwarty trening „Trenuję Bo Lubię” na placu treningowym
10:00 - wielobój siłowy, otwarty trening Euforia Pole Dance
11:00 - Pokaz Yoga - Eurofitness Szczecin
12:00 - pokaz Szczecińskiej grupy sztuki Capoeira
13:00 - pokaz Gymnastics MKS Kusy Szczecin
16:00 - wręczenie nagród

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA