Piątek, 01 grudnia 2023 r. 
-5 szczecin
REKLAMA

Niebuszewo. Weekendowe objazdy i utrudnienia

Data publikacji: 31 maja 2019 r. 20:28
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:41
Niebuszewo. Weekendowe objazdy i utrudnienia
 

Pierwszy weekend czerwca na szczecińskim Niebuszewie pod znakiem zmian dla pasażerów w komunikacji miejskiej na kilku liniach autobusowych. W sobotę i w niedzielę zmienione będą trasy autobusów linii pośpiesznej B oraz linii zwykłych 51 i 87. Z utrudnieniami w przejeździe samochodami muszą też liczyć się kierowcy. A to w związku z robotami zaplanowanymi na 1 i 2 czerwca przez Zakład Wodociągów i Kanalizacji w rejonie skrzyżowania ul. Zygmunta Krasińskiego z ul. Elizy Orzeszkowej.

Jak informuje Hanna Pieczyńska, rzeczniczka prasowa ZDiTM, autobusy linii B (Osiedle Słoneczne — Osiedle Arkońskie) w obu kierunkach będzie jeździć z pominięciem ul. Elizy Orzeszkowej. W kierunku Osiedla Arkońskiego na skrzyżowaniu ul. Hugona Kołłątaja z ul. Elizy Orzeszkowej autobusy pojadą na wprost pod wiaduktem kolejowym i następnie skręcą z ul. Księcia Warcisława I w lewo w ul. Mariana Rapackiego. Od skrzyżowania ul. Mariana Rapackiego z ul. Zygmunta Krasińskiego i ul. Fryderyka Chopina pojadą dalej zgodnie z obowiązującym przebiegiem trasy. Natomiast w kierunku Osiedla Słonecznego od przystanku „Krasińskiego Wiadukt” autobusy pojadą prosto ul. Mariana Rapackiego do ul. Księcia Warcisława I. Następnie skręcą w prawo pod wiadukt kolejowy. Od skrzyżowania ulic Księcia Warcisława I, Elizy Orzeszkowej i Hugona Kołłątaja powrócą na swoją trasę.

Z kolei autobusy linii 51 (Kołłątaja — Osów/Głębokie) i linii 87 (Owocowa Dworzec — Podbórz) zmienią swe trasy przejazdu na odcinku pomiędzy przystankami „Niemcewicza” i „Krasińskiego Wiadukt” W obu kierunkach autobusy będą kursować z pominięciem fragmentu ul. Adama Asnyka, ul. Boguchwały i ul. Elizy Orzeszkowej. Od przystanku „Niemcewicza” w kierunku Osowa i Głębokiego autobusy pojadą ul. Wincentego Kadłubka, następnie ul. Hugona Kołłątaja. Na skrzyżowaniu tej ostatniej z ul. Elizy Orzeszkowej pojadą na wprost pod wiaduktem kolejowym i następnie skręcą w lewo w ul. Mariana Rapackiego, a od jej skrzyżowania z ulicami Zygmunta Krasińskiego i  Fryderyka Chopina pojadą dalej zgodnie z obowiązującym przebiegiem trasy. Nieczynny będzie przystanek „Dworzec Niebuszewo”.

Natomiast w kierunku pętli „Kołłątaja” i „Owocowa Dworzec” od przystanku „Krasińskiego Wiadukt” autobusy linii 51 i 87 pojadą ul. Mariana Rapackiego do ul. Księcia Warcisława I i tam skręcą w prawo pod wiadukt kolejowy. Za nim od skrzyżowania z ul. Elizy Orzeszkowej i ul. Hugona Kołłątaja pojadą na wprost do ronda Sybiraków. Tymczasowy dla nich przystanek „Niemcewicza” znajdzie się na ul. Kołłątaja i będzie wspólny z tym dla autobusów na linii 69.

(MIR)

Fot.: Mirosław WINCONEK

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA