czwartek, 03 grudnia 2020r.

Niebezpieczna prowizorka usunięta z pętli w Lesie Arkońskim

Data publikacji: 2020-08-01 09:59
Ostatnia aktualizacja: 2020-08-03 19:50
Niebezpieczna prowizorka usunięta z pętli w Lesie Arkońskim
 

Zaledwie kilka dni temu opublikowaliśmy list Czytelnika, opisujący dramatyczne zdarzenie, do jakiego doszło na pętli tramwajowej w Lesie Arkońskim. Teraz przyczyna zagrożenia dla zdrowia, a nawet życia, pasażerów zniknęła.

Zanim po przebudowie została oddana do użytku pętla tramwajowa w Lesie Arkońskim, "Kurier" alarmował o kontenerze ustawionym tak blisko torów. Kolejną przeszkodą - także na przystanku - była niefortunnie ulokowana toaleta, otwierająca się wprost na tory.

Ta prowizorka - utrudniająca widoczność zarówno oczekującym na tramwaj pasażerom, jaki motorniczym - trwała w najgorsze, tygodniami. Pozostawiono bez reakcji zarówno sygnały od naszych Czytelników, jak i te trafiające wprost do Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego czy też pośrednio - zgłaszane jako przykład potencjalnego zagrożenia na ALERT 24.

Aż opisaliśmy zdarzenie, do jakiego doszło jeszcze w lipcu 2020 r. Gdy - jak to relacjonował szczecinianin w liście do naszej redakcji, policji oraz prezydenta Szczecina - "tramwaj - pomimo że w wąskiej przestrzeni pomiędzy nim a kontenerem znajdowało się sporo osób, w tym również dzieci - po prostu ruszył. Znaleźliśmy się w sytuacji dramatycznej: w każdej chwili mogło dojść do nieszczęścia". Czytelnik komentował: "Nie wiem kto kierował tramwajem o numerze bocznym 242, ale jest niedopuszczalne takie lekceważenie bezpieczeństwa osób na przystanku. To zarówno przez motorniczą, jak i osoby, które wyraziły zgodę na usytuowanie w takim miejscu kontenera - zawalidrogi. To skandal!".

Pętla tramwajowa w Szczecinie

Kontener ograniczał widoczność zarówno pasażerom, jak i motorniczym

W efekcie publikacji "Kuriera" oraz przekazaniu przez policję sygnału - według właściwości - do ZDiTM-u, ledwie po kilku dniach z feralnego miejsca na przystanku zniknął kontener, przestawiono przenośną toaletę. Teraz - jak widać na zdjęciu - nic już nie ogranicza widoczności przy torach pętli w Lesie Arkońskim. ©℗

(an)

Fot. Paweł MADEJSKI

Na zdjęciu głównym: Tak jest, czyli zaledwie kilka dni po naszej publikacji zniknęły stwarzające niebezpieczeństwo zawalidrogi - ustawiony w niefortunnym miejscu kontener oraz przenośna toaleta.

Komentarze

a miało byc bezpiecznie😭
2020-08-02 11:18:06
I tak ZDITM zarządza naszym bezpieczeństwem. Ktoś za to odpowiada. Przecież ciągle Kurier ciagle informuje o wypadkach z udzialem komunikacji miejskie. W tym tygodniu np. Balbina. Czy ktoś kontroluje zditm.
Kierowca
2020-08-01 22:55:41
Wpuszczenie wlanczajacego sie do ruchu tramwaju swiadczy ttylko o dobrej kulturze kierowcy!!!!! Jaby wiekszosc byla zyczliwa i kulturalna dla siebie to o niebo lepiej by sie jezdzilo. Niestety w naszym pieknym miescie nadal jest duzo cwaniaczkow tak samo piszych kierowcow jak i rowerzystow!!
jest jescze problem.......
2020-08-01 20:38:12
wyjeżdżający tramwaj musi przepuścić samochody od strony Arkonki. Ale wielu kierowców ma wątpliwości , ja też miałem i zatrzymują się umożliwiając włączenie się do ruchu tramwajowi. Może jakieś światełka.
Oj tam
2020-08-01 10:57:58
Problemem byli piesi, którzy chodzili tam gdzie nie powinni bo mieli iść w stronę Arkońskiej... do czasu zakończenia wszystkich prac. A tu wielki niby problem.
Bezprawnik
2020-08-01 10:44:48
Ktoś kto o tym decydował i dopuścił taki obiekt w bezpośrednim pasie ruchu był niespełna rozumu albo kompletnie bez wyobraźni.Brak reakcji ze strony Zarządu Dróg również kwalifikuje się na postępowanie prokuratorskie.
Dróżnik
2020-08-01 10:18:35
A ten domek na co komu?

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ