Poniedziałek 03 października 2022r. 
REKLAMA

Niebanalny urok społecznej łąki

Data publikacji: 2022-08-08 09:13
Ostatnia aktualizacja: 2022-08-09 21:06
Niebanalny urok społecznej łąki
Kto szuka wytchnienia od zgiełku centrum Szczecina, ten powinien dla siebie odnaleźć społeczną łąkę przy Teatrze Kana.Fot. Arleta Nalewajko  

To miejsce wśród werben patagońskich, kwitnących jeżówek i szumiących traw ozdobnych. O krok od Trasy Zamkowej i „betonozy" placu Solidarności. Kto więc szuka wytchnienia od zgiełku centrum Szczecina, ten powinien dla siebie odnaleźć społeczną łąkę przy Teatrze Kana.

To ciekawa realizacja - przy ul. Duszyńskiego - jednego z projektów Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. Gdzie lekka drewniana konstrukcja pergoli zaprasza do wejścia w głąb patio, gdzie plenerowa scena łączy się z ogrodowym barem. Na dziko rosnącej łące stanęły długie ławy z drewnianych bali oraz murowane palenisko. To świetnie zaplanowana baza dla letnich plenerowych imprez, jakie odbywają się przy „Kanie". Przestrzeń, w której każdy jest mile widziany.

Przypomnijmy: ów swoisty ogród kultury i pozytywne miejsce spotkań powstało dzięki inicjatywie społeczności skupionej w Stowarzyszeniu Teatru Kana.

(an)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Akustyk
2022-08-09 20:33:24
Jeśli komuś przeszkadza rzekomy hałas dobiegający z Łąki, to zawsze może się po prostu tam przejść, odszukać dźwiękowca i poprosić o korektę poziomu dźwięku. Na prawdę nikt tam nie gryzie i da się dogadać. Natomiast na każdym koncercie czy imprezie, jest dźwiękowiec, który odpowiada za poziom dźwięku. Więc wszelkie(uzasadnione) pretensje, proszę składać do dźwiękowca. Sama Łąka, zanim dostała zezwolenie na działalność, przeszła rygorystyczne testy akustyczne i wszystko jest w zgodzie z prawem.
@Też mieszkniec
2022-08-09 20:27:06
I jeszcze jedno - piszesz że mieszkasz koło zamku, zakładam więc że w tzw. domkach profesorskich. Tam jest w piwnicy pub exp, który jakoś wam tak bardzo nie przeszkadza. To po raz. Po drugie, często idąc na Łąkę Kany, idę od strony ulicy Farnej i nie kojarzę, żebym kiedykolwiek słyszał muzykę przed pasami. Dopiero na przejściu dla pieszych zaczyna być coś lekko słychać. Skoro więc twierdzisz że jest hałas, to zrób pomiar dB i prześlij GIS, w której kompetencjach leży kontrola hałasu w mieście.
@tez mieszkaniec cd.
2022-08-09 20:22:42
"i ludzi o specjalnych potrzebach seksualnych"-ja tylko zwracam uwagę, że wiele osób nienawidzi Kany i chce jej zaszkodzić, bo współpracuje ze środowiskami lgbt i czasem organizuje dla nich wydarzenia. Ja nie należę do tego ruchu i mam to gdzieś, po prostu zauważam pewną regułę - ataki na kanę zawsze sie wzmagają po wydarzeniach sygnowanych lgbt. To nie ja mam obsesję, tylko właśnie ludzie z tego powodu próbujący zniszczyć fajny lokal. A sądząc po twoim tonie, nie darzysz sympatią tych środowisk
@Tez mieszkaniec
2022-08-09 20:18:58
"Nie! I jest głośno!" - to jest twoje subiektywne odczucie. Normy głośności są ściśle opisane w prawie i o ile nie przekraczają 40db w twoim domu, to możesz sobie narzekać do woli, nikogo to nie obejdzie. Po północy nikt nie gra na łące muzyki i może z innego źródła słyszysz hałasy. I nie, nie cały świat się kręci wokół baru na trawniku ale ten bar, to jedno z najfajniejszych miejsc w tym mieście i nie pozwolę go zniszczyć kłamliwymi pomówieniami. c.d.n.
Też mieszkaniec
2022-08-09 19:52:50
Nie mieszkam obok, tylko po drugiej stronie trasy (nie na zamku, ale obok jest parę budynków mieszkalnych) i Was słychać. Wypowiadam się dopiero teraz, bo teraz odezwały się osoby, którym też to przeszkadza. Nie wiem kogo wspieracie, ale ja mówię: jest głośno, a Ty mówisz: LGBT. Czy Ty się dobrze czujesz?? Co to ma do rzeczy?? Masz obsesję. To się powinno leczyć. Czy Tobie się wydaje że cały świat kręci się wokół baru na trawniku i ludzi o specjalnych potrzebach seksualnych? Nie! I jest głośno!
@te mieszkaniec
2022-08-09 14:22:12
Szach mat trolu! Po północy nie ma tam żadnej muzyki ani hałasów. Po drugie, w okolicy nie ma za wiele budynków mieszkalnych - chyba że mieszkasz na zamku. Po trzecie, niby nie obchodzi cię jakiego typu klienci przychodzą, ale jednak łżesz bezczelnie żeby zaszkodzić temu miejscu. Dziwnym trafem, ataki na Kanę, zaczęły się po tym, jak kana zaczęła bardziej wspierać środowiska lgbt. I to trwa już od dawna. A najlepsze to, ze skargi płynęły nie od mieszkańców najbliższych, tylko tych z daleka
Też mieszkaniec
2022-08-08 23:00:14
A więc: wszyscy łzemy, 2-3 w nocy to wcześnie, a nie środek nocy, a najbardziej oczywistą sprawą jest, że jesteśmy homofobami. Obronco chwastów i hałasów w środku nocy masz obsesję na punkcie homoseksualizmu, większość okolicznych mieszkańców chodzi do pracy na 7-8 rano i 2-3 w nocy to dla nas środek nocy, orientacja seksualna hałasujących nie była w ogóle podnoszona przez krytyków, jedynie przez Ciebie. Ja nawet nie wiem że tam przychodzą homoseksualiści i że było tam jakie before czy after par
@abc
2022-08-08 22:48:47
Mieszkasz w Zamku, szambelanie?
@Abc
2022-08-08 20:53:35
Ta, jasne, nie obchodzi cię "czy jesteście tęczowi" ale po tonie wypowiedzi, widać od razu jakie masz nastawienie do "tęczowych". Czego więc kłamiesz, skoro nienawiść do takich grup, bije oc ciebie z daleka? Poza tym, jakie "jesteście"? A czy ja mam coś z tym wydarzeniem wspólnego? Nawet na nim nie byłem i to nie są moje klimaty. Bronię jedynie Łąki, bo to jedno z najlepszych miejsc na kulturowo-rozrywkowej mapie Szczecina. I żadne kłamliwe ujadanie zawistników tego nie zmieni. Widać co was boli
do Abc i Mieszkaniec
2022-08-08 20:49:45
A może po prostu słyszycie dźwięki z plaży miejskiej na Wyspie Grodzkiej i ci się jedynie wydaje ze to z Łąki Kany? Na wyspie znacznie dłużej i głośniej balują, a dźwięk niesie się po Odrze, nawet w okolice dworca. Mieszkam w pobliżu dworcowej i słyszę imprezy z wyspy, jakby były koło mnie. Natomiast Łąki Kany, nie słychać w ogóle już kilkanaście metrów od sceny. Przestańcie bezczelnie kłamać.
@Też mieszkaniec
2022-08-08 20:45:17
Co ty za bzdury opowiadasz? Ciekawe skąd słyszysz bębny przez pół nocy, jak Łąka jest czynna najdalej do 2-3 w nocy, przy czym od północy jest przestrzegana cisza nocna i żadna muzyka na żywo nie jest grana. Kolejny fantasta się znalazł. A może to nie żadne bębny z łąki, tylko po prostu ciężarówki na trasie zamkowej tak hałasują, przejeżdżając przez metalowe łączenia estakady? Jako stały bywalec Łąki Kany, twierdzę ze bzdury gadasz. Jest zamykana dość wcześniej i żadnych hałasów w nocy nie ma.
Artysta miejski
2022-08-08 20:19:31
Kiedyś artystycznie uzdolniona młodzież Szczecina spotykała się w piwnicy przy krypcie na Zamku: tez był bar, w którym kupowało się herbatę i tez była scena do własnych improwizacji dla zaproszonej widowni. Teraz młodzież miejska z Zamku nie może nijak skorzystać bo ten nie ma żadnej dla niej artystycznej oferty. Nawet w wakacje nie ma żadnych miejskich półkolonii dla małych i średnich mieszkańców okolicznych dzielnic. Choć przestrzeni ma dużo. Studenci Pedagogiki US mogli by mieć tam praktyki!
Kulturalny Pan
2022-08-08 20:09:59
Czy to nie tam miał stanąć 1. miejski parkingowiec dla osób wjeżdżających do miasta? Widać ze budżet obywatelski przegłosował architekta miasta i zamiast potrzebnego parkingowca mamy niepotrzebne chwasty. Za to parkingowiec stanie przed oknami książnicy miejskiej i zasłoni cały dobrze zachowany widok pierzei placu z przyszła Sedina na 1. Planie. Ale coś za coś! Miasto już nawet przestało dbać o niedawno tam posadzone magnolie znając przeznaczenie zielonego skweru na wprost miejskiej książnicy.
@Abc
2022-08-08 20:03:02
Łżesz. W najbliższej okolicy jest tylko jeden budynek mieszkalny i z nim Kana ma umowę oraz zgodę na granie do północy. Po północy nie ma żadnych hałasów. Natomiast jeśli mieszkasz po drugiej stronie trasy zamkowej, to większy hałas robią przejeżdżające samochody. @Też mieszkaniec, ty też łżesz, bo lokal zamyka się maksymalnie o 2 w nocy. Jak przez pół nocy słyszysz bębny koło zamku, to albo masz bujną wyobraźnię albo urojenia.
Żałosne to
2022-08-08 19:43:32
i zerowej wartości.( cała Kana )
Też mieszkaniec
2022-08-08 18:12:19
Mieszkańcy najbliższych budynków?? Czyli mieszkańcy komendy policji i sądu okręgowego? Dobre. Mieszkam po drugiej stronie trasy i niestety słyszę ten hałas. Najgorsze jest to walenie w bębny (czy jakieś puszki, bo dźwięk metaliczny) przez pół nocy. Ja rozumiem, że dzieci muszą trochę pohalasowac a młodzież się wyszumieć, tylko każdej głupocie powinno się stawiać jakieś granice. Jakiekolwiek.
@@Abc
2022-08-08 17:58:46
Niestety to ty jesteś kłamcą i obłudnikiem. Nie interesuje mnie to czy jesteście tęczowi czy nie. Nikt ze mną i moimi sąsiadami niczego nie ustalał. Hałas jest ogromny do ok 2giej w nocy i jest to JAZGOT bo wartości artystycznych w tym nie ma. Nie ma też empatii wobec okolicznych mieszkańców i wygląda na to że nie szanujesz innych ludzi. Taka to kultura bez kultury osobistej.
@ @Abc.
2022-08-08 17:09:24
Osły na ŁĄKĘ - Hurrrra! Meeee...
@Abc
2022-08-08 14:38:35
Nie wstyd tak kłamać? Z mieszkańcami najbliższych budynków lokal jest dogadany i zgodnie z umową, muzyka jest grana max do północy, nigdy dłużej. Do dalszych budynków mieszkalnych nawet nie dochodzi dźwięk. Koncerty odbywają się maks 2 razy w tygodniu i to są głównie dobre, lokalne zespoły, nie żaden jazgot ani tym bardziej "pseudoartystyyczne" wydarzenia. Wszystko co piszesz to kłamstwo ale wiem dlaczego to piszesz. Ostatnio Łąka organizowała before party dla marszu równości i to cię tak boli.
@@@@ Apolonia
2022-08-08 12:55:23
Żeby dobrze grzać ławę w kościele nie potrzebujesz tęczowych, no chyba że czeka Cię praca na kolanach na zakrystii, wtedy tęczowe nakolanniki będą niezbędne.
@@@ Apolonia
2022-08-08 12:44:40
Znajdź mi tęczowe pieluchomajtki a założę. Chyba macie tam takie?
@@Apolonia
2022-08-08 12:33:28
Ty załóż pieluchomajtki i grzej ławę w kościele.
Robert
2022-08-08 12:16:23
Jest tam po prostu brzydko a do tego nic się nie dzieje a miało tętnić życiem kulturalnym.
@ Apolonia
2022-08-08 11:09:41
Konieczne załóż tęczową wstążkę.
Niebanalny
2022-08-08 11:08:01
coś jak wejście na teren obozu...
Apolonia
2022-08-08 10:30:59
Widać, że przyjemne miejsce. Muszę się tam wybrać. W Szczecinie przydałoby się więcej takich miejsc.
Abc
2022-08-08 09:46:58
Wytchnienia się tam nie znajdzie bo panuje tam ciągły jazgot i dudnienie pseudoartystycznych wydarzeń. Szczególnie w weekendy kiedy okoliczni mieszkańcy chcieliby odpocząć od trudów tygodnia. Co do kultury to właśnie w braku poszanowania dla mieszkańców widać z jaką kultura mamy tu do czynienia. Włodarze tego miejsca jeszcze nie wpadli na pomysł że delikatna muzyka w tle jest przyjemna dla gości lokalu i nie stanowi udręki dla innych. Dla nich łomot to widać wyznacznik...kultury.
Łąka jest paskudna
2022-08-08 09:43:50
bo nie jest w kolorach tęczy.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA