Czwartek, 07 grudnia 2023 r. 
0 szczecin
REKLAMA

Nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Miał powód, żeby uciekać

Data publikacji: 05 marca 2019 r. 09:04
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:34
Nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Miał powód, żeby uciekać
 

Kierowca renault pędził ulicami Koszalina. Nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Okazało się, że nie miał prawa jazdy, za to był pod wpływem marihuany. Może trafić do więzienia nawet na 5 lat.

Policjanci z koszalińskiej drogówki w trakcie patrolowania ulic zdecydowali o zatrzymaniu do kontroli kierowcy renault. Funkcjonariusze wskazali mężczyźnie miejsce do zatrzymania. Jednak ten gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać.

Policjanci włączyli sygnały dźwiękowe oraz świetlne i ruszyli w pościg. Mężczyzna przejeżdżał na czerwonym świetle przez kolejne skrzyżowania, łamał liczne przepisy i stwarzał zagrożenie. Ostatecznie został zatrzymany.

Mundurowi sprawdzili go w policyjnych systemach. Wtedy wyszło na jaw, że 33-latek nie posiada uprawnień do kierowania. Ponadto wstępne badanie narkotesterem wykazało, że znajduje się on pod wpływem marihuany. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Odpowie nie tylko za popełnione przestępstwa, ale również za wykroczenia drogowe.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, kierowca, który świadomie zmusi policjantów do pościgu i nie zatrzyma się mimo stosowania przez nich sygnałów dźwiękowych i świetlnych, popełnia przestępstwo zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności. Sąd również w takim przypadku może orzec zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 15 lat.

(a)

Fot. Sylwia Dudek

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

.R.I.P.
2019-03-09 18:44:32
Podczas kontroli dokumentów nie wysiadaj z samochodu. Możesz to zrobić tylko wtedy, gdy funkcjonariusz tego zażąda. Inaczej narażasz się na kłopoty. Gdy wysiądziesz, policjant może to zinterpretować jako próbę napaści na niego. Podobnie, jeśli uzna, że w sposób podejrzany szukasz w ubraniu albo w pojeździe dokumentów do kontroli. Wtedy każe stanąć ci w rozkroku, oprzeć ręce na boku lub dachu samochodu, a nawet – położyć się na pasie drogowym twarzą do ziemi. Nie próbuj uciekać, bo narażasz się na pościg. A wówczas policja ma prawo użyć tzw. środków przymusu bezpośredniego (obezwładnić, użyć paralizatora, pałki, a wyjątkowo nawet broni.2019-03-05 09:47:59 ucz się
Nie nadmieniono, że sygnały świetlne i dźwiękowe, które włączyli były SŁUŻBOWE.
2019-03-05 09:47:59
(tak jak zawsze pisze się o broni, którą posiadają i używają)

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA