poniedziałek, 30 listopada 2020r.

Nie zapomnij o Lordzie

Data publikacji: 2020-08-01 07:49
Ostatnia aktualizacja: 2020-08-01 07:49
Nie zapomnij o Lordzie
Poczciwy Lord jest dziesięciolatkiem o niełatwej przeszłości. Potrzebuje wspaniałego opiekuna, prawdziwego domu oraz mnóstwa czułości. „Niech poprzez swoją metrykę nie zostanie skazany na dożywocie za kratami!"- apelują Lorda schroniskowi opiekunowie.  

Ostatni rok spędził za kratami. Nie za własne winy. On: poczciwy stary Lord. Pies, którego skrzywdził zły człowiek.

Lord uwielbia spędzać czas na wybiegu. Wzrokiem wodzi za swym opiekunem. Wobec innych kompanów niedoli zachowując neutralność. Koty go nie interesują. Za to bardzo jest ciekawy świata i ładnie, przy nodze, chodzi na smyczy. Widać, że bardzo mu się podoba odkrywanie tego, że człowiek to nie samo zło.

– Niewyobrażalne, co do tej pory ten pies musiał przeżyć… Garnie się do ludzi. Łaknie ich uwagi. Trzyma się blisko. Gdy jednak ktokolwiek uniesie rękę, aby go pogłaskać…, kuli uszy, pada na ziemię, a w jego oczach widać tylko strach. Trzeba wtedy do niego mówić spokojnym przyjaznym tonem. Jednak nie wstaje, tylko brzuchem trąc po ziemi, przesuwa się ku opiekunowi delikatnie i przyjaźnie merdając ogonem. Serce boli, gdy się na to patrzy – przyznają Lorda schroniskowi opiekunowie.

Lord trafił do schroniska w sierpniu 2019 roku. Trzeba przyznać, że bardzo powoli oswajał się z realiami tej placówki. Teraz potrzebuje normalności, czyli kochającej rodziny, własnego kąta i pełnej miski w ciepłym przyjaznym domu.

– Dawno w schronisku nie było tak zrównoważonego i sympatycznego seniora. Lord jest oazą spokoju i cierpliwości. Oddaniem i bezwarunkową miłością obdarzy każdego, kto zechce mu dać miejsce u swego boku – przekonują schroniskowi opiekunowie poczciwego Lorda. – Dajmy mu na to szansę. Niech metryka nie zamknie go za kratami na dożywocie. Wierzymy, że dobre serca mądrych ludzi na to nie pozwolą!

Lord to przytuliska statystyczny numer 556/19. Kto chciałby przygarnąć tego oryginalnie umaszczonego seniora, jest proszony o kontakt ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie: al. Wojska Polskiego 247, tel. +48 91 487 02 81, e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl. Placówka jest czynna codziennie, również w soboty i wskazane niedziele (oprócz świąt), w godzinach 9-16. Adopcje odbywają się od g. 8.30 do 15.30. Uwaga: na nowe domy – oprócz Lorda – czeka jeszcze blisko setka bezdomnych psiaków i kociaków.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗
(an)

Fot. Schronisko

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ