poniedziałek, 13 lipca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Nie z tej bajki

Nie z tej bajki

Nie z tej bajki
Data publikacji: 2020-06-07 07:03
Ostatnia aktualizacja: 2020-06-07 10:53
Wywietleń: 866 457210

Niemłoda. Niemała. Niepiękna. Na dodatek czarna. Z takim „portfolio” i w realiach schroniska właśnie trafiła na koniec listy psów z szansami na szybką adopcję. Chyba że dla Duni zdarzy się historia z innej bajki: zjawi się człowiek o wielkim sercu, który pokocha ją i uratuje.

 Nie wiadomo, jak długo cierpiała z powodu bezdomności. Pod koniec lutego dotarła w rejon ul. Hansa Christiana Andersena. Ktoś do niej wezwał pogotowie interwencyjne. To zabrało ją z ul. Feniksa ratując życie.

– To nie jest rozpieszczona dama. Ale nie znosi samotności. Dlatego nie odnajduje się w realiach schroniska: zamknięta w boksie, za kratami. Stara się z niego wydostać, więc rozrabia. Ale wystarczy, że dostrzeże opiekuna, a natychmiast się uspokaja. Od razu chciałaby się przytulać: nadstawia kark na głaski, prosząc o zabranie na długi spacer – o Duni opowiadają jej schroniskowi opiekunowie. – Ta czarnula ma piękną sierść. Jest energiczna, zdrowa i bardzo przyjazna ludziom. Niestety, za innymi psami nie przepada.

Dunia czeka na nowy dom i rodzinę w boksie 66. Kto chciałby tę czarnulkę (122/20) – lub jakąkolwiek inną równie samotną psinę czy kocinę – przygarnąć, jest proszony o kontakt ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie: al. Wojska Polskiego 247, tel. +48 91 487 02 81, e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl.

UWAGA: w związku z zaleceniami dotyczącymi walki z rozprzestrzenianiem się koronawirusa placówka pozostała zamknięta dla odwiedzających, wstrzymany jej wolontariat. Natomiast niezmiennie jest kontynuowana praca związana z przyjmowaniem, odbiorem i opieką nad zwierzętami. Przywrócono również adopcje psiaków i kociaków. Odbywają się jednak po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu konkretnej daty i godziny – dlatego osoby zainteresowane adopcją są proszone przede wszystkim o kontakt e-mailowy i telefoniczny (w godz. 8-16).

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗

(an)

Fot. Schronisko

 

Komentarze

Surik
Piekno lezy w oczach patrzacego- suczka jest przesliczna:)
2020-06-07 10:52:51
Krótko i na temat
No jak można napisać, że ona jest niepiękna?
2020-06-07 09:28:47

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

Sonda

W jakiej postaci jesz lody tego lata?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie