Poniedziałek 03 października 2022r. 
REKLAMA

(Nie)wesoło dzieciom w brudzie

Data publikacji: 2020-08-14 09:01
Ostatnia aktualizacja: 2020-08-15 08:25
(Nie)wesoło dzieciom w brudzie
 

„Urzędniczki odpowiedzialnej akurat nie ma. Jej koleżanki zza biurka problemu nie widzą. I uspokajają, że porządki zaczną się od następnego tygodnia. Choć nie wiedzą, od których rejonów, w jakiej kolejności ani konkretnie kiedy. Połowa wakacji, więc może zdążą do września?” – zastanawia się pani Elżbieta, ostrzegając przed zaniedbanymi placami zabaw w centrum Szczecina.

Nasza Czytelniczka (dane do wiadomości redakcji) mieszka na Turzynie. Z dziećmi najczęściej odwiedza plac zabaw na skwerze im. Michała Doliwo-Dobrowolskiego, w rejonie ulic Bema i Sikorskiego. Tak go opisuje:

„Pod huśtawkami wystają cegły. Chyba nie muszę dodawać, że to stwarza realne zagrożenie. Trampolina nie działa od ubiegłego roku. Piasek jest tak brudny, że złą normą są w nim wszechobecne śmieci i zwierzęce odchody: równie widoczne co odrażające. Na ławkach nie sposób usiąść, bo są od tak dawna niemyte, że zdają się tonąć w «guanie». Obrazu zaniedbania dopełniają chwasty. O ile jeszcze w miejscach rzadko uczęszczanych przez ludzi jestem w stanie zrozumieć modę na niekoszenie trawników. O tyle na placach zabaw… Nikt mi nie wmówi, że w ratowaniu planety pomogą uschnięte chaszcze, w których jest porzuconych mnóstwo puszek po napojach, papierów, pobitych butelek i nie tylko psich kup.

Efekt? Dzieci siedzą w domu i grają. Nie mogą wyjść na podwórko, bo na nim pełno samochodów i zakazów. Szukałam z nimi bardziej przyjaznych placów zabaw, ale zarówno na skwerze im. Janiny Szczerskiej, jak też na pl. Dziecka sytuacja jest niemal identyczna: wszechobecny brud i chaszcze. Rozumiem, że ogródki jordanowskie przez epidemię były zamknięte, ale przecież od tego czasu minęły już dwa miesiące… A one wciąż nie spełniają norm bezpieczeństwa! Naprawdę, to wstyd dla miasta”.

Zakład Usług Komunalnych dopiero w połowie lipca 2020 r. rozstrzygnął przetarg na „konserwację i utrzymanie zieleni miejskiej w Szczecinie” na bieżący oraz przyszły rok. To w zakresie tego zadania jest m.in. utrzymanie placów zabaw. Wyjątek stanowi rejon IV – z parkiem Kasprowicza, Arkońskim, Kownasa i Chopina, a też zieleńcem przy pomniku Czynu Polaków – w którego przypadku dokonano zamówienia w trybie z wolnej ręki (Waldix na kwotę ponad 325 tys. zł – przyp. aut.) już na początku czerwca 2020 r. ©℗

A. NALEWAJKO

Fot. CZYTELNICZKA

Na zdjęciu: "Rozumiem, że ogródki jordanowskie przez epidemię były zamknięte, ale przecież od tego czasu minęły już dwa miesiące... A one wciąż nie spełniają norm bezpieczeństwa! Naprawdę, to wstyd dla miasta" - alarmuje nasza Czytelniczka, wskazując na stan zaniedbania placów zabaw na skwerze im. Michała Doliwo-Dobrowolskiego, podobnie jak na pobliskim im. Janiny Szczerskiej oraz na pl. Dziecka.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Do no cóż
2020-08-15 07:42:20
Chyba żartujesz. Trzeba być dziwnym by pchać się pracować w UM za 2.5 tys. Ambitni i wykształceni unikają takich pracodawców. Pracują tam ludzie których nie chcą gdzie indziej. Ps. Są tam wakaty na BIP masz.
Zocha
2020-08-15 01:07:51
Polecam place zabaw na 26 kwietnia można spacerkiem przejść się czysto miło. Tu na Bema nawet świeży piasek jest tak brudny ze ciężko dzieci domyć i ciuchy doprac
Arec
2020-08-14 16:57:38
Niech Jacia dłużej ze swoim dworem pije poranną herbatę i kawę.
A
2020-08-14 16:35:44
Byl konkurs na etat , ktory zajmuje Matecki?
:)
2020-08-14 15:58:51
@no cóż :Na Bip urzędu miejskiego masz wiele ogłoszeń o pracę zgłaszaj się ,często bywało tak że nie nikt nie wygrał konkursu bo nie spełnił kryteriów w ogłoszeniu.
:)
2020-08-14 15:57:30
@no cóż:Bo tak stanowi ustawa i od tego jest BIP-biuletyn informacji publicznej, na portalach o których piszesz trzeba płacić za ogłoszenia ,na BIP jest to darmowe,pozatym wiadomo że ogłoszenia na BIP są wiarygodne w przeciwieństwie do portali gdzie może być wszystko.
ekologia na niby
2020-08-14 11:54:31
Zachwycające są te trawniki pokryte wybujałym zielskiem.Znakomicie prezentują nasze miasto przyjezdnym.Żeby chociaż te oszczędności na koszeniu przeznaczono na Pogotowie dla wszystkich mieszkańców to można by przeboleć ale na co idą oszczędnosci?
no cóż
2020-08-14 11:16:16
Dopóki do urzędów będą przyjmować nieudolnych członków rodzin, których nikt nigdzie zatrudnić nie chciał a ich poziom intelektualny jest na poziomie kotleta schabowego - nic się nie zmieni. p.s. zastanawiał się ktoś kiedyś, dlaczego brak jest ogólno dostępnych rekrutacji na portalach typu pracuj.pl czy olx do urzędów ;) ??
janusz
2020-08-14 10:31:11
Poziom intelektualny tego "!!!" obrazuje tekst, którym zapragną podzielić się ze społeczeństwem.
Zielona
2020-08-14 10:26:21
Nie dosyć że nic nie robią dla dobra zieleni i mieszkańców to jeszcze niegrzecznie opisują nasze reakcje na forum.Tu musi w końcu zajść zmiana, w Szczecinie szykuje się chyba referendum ze względu na nieudolność władzy
!!!
2020-08-14 09:18:11
Macie czysta ,pincet bony, wyprawki ,13.14 emerytury itd. to SE NAD MORZE JEDZCIE a nie tu marudzicie ,a place zabaw niszczy patola która także oczywiście ciągnie socjal na koszt podatników pracujących !!. a gołębie kto dokarmia? wasze somsiadki.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA