Niedziela, 23 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Nie udało się uratować 12-latki

Data publikacji: 13 sierpnia 2015 r. 16:38
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:27
Nie udało się uratować 12-latki
 

Niestety, mimo wysiłu ratowników nie udało się uratować dziewczynki, która topila się na Głębokim. Reanimacja trwała godzinę.

***

Wczesniejsza informacja:

Około 15.30 w czwartek szczecińska policja otrzymała informację, że na strzeżonym kąpielisku Głębokie w Szczecinie topiła się dwunastolatka. Trwa wciąż akcja reanimacyjna dziewczynki.

- Z wstępnych ustaleń wynika, że chodzi o dwunastolatkę, ktora bez dorosłych opiekunów, a jedynie pod nadzorem dwa lata starszej siostry i jej koleżanki poszła się kąpać na Głębokim - mówi  st. aspirant Irena Kornicz z zachodniopomorskiej policji.

Dziewczynka miała wypłynąć w okolice czerwonej boi i nagle zniknęła z oczu. Zaalarmowani ratownicy podjęli akcję ratowniczą.(sz)

Fot. arch.: Ryszard PAKIESER

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Ratownik
2015-08-14 20:44:02
Sam jestem ratownikiem a jednocześnie świadkiem prawdę mówiąc do momentu wywieszenia czerwonej flagi minęło tyle czasu ze człowiek słuchając tyle czasu imienia i nazwiska myślał że szukają jej bo ma przyjść na pomost gdzie czekają kumpele a nie ze zniknęła pod woda gdyby odrazu było wiadomo ze dziewczynki powiedziały ze siostra zniknęła pod woda sądzę że każdy człowiek umiejący pływać odrazu by wskoczył z pomocą a tak nikt przez długi czas nie wiedział co się dzieje szok!!!
lena
2015-08-14 11:18:21
Dziewczynki w podobnym wieku ok 12 14 lat chyba siostry w środę bawiły się w wodzie robiąc różne pireuety , stanie na rękach świece i gwiazdy , chialy bym oceniła która wykonuje lepiej, Jednak robiły to zbyt dlugo ,gdy im zwróciłam uwagę żeby przestały bo w wodzie jest niebezpiecznie trochę zaprzestały. Zauważyla też ich figle mama która nadeszła prosila by się uspokoily bo jej serce staje z obawy o ich zdrowie i życie. Ta mlodsza okolo 12 lat zgubila przez to ukulary plywackie , ale mi udalo się je wyczuć w wodzie pod stopą i ta mlodsza zanurkowala i wylowiła zgubę z czego bardzo się ucieszyłysmy nawet sympatyczna mama. Szkoda że taka krzywda stała się dziewczynce w tak mlodym wieku tak ładnej i sympatycznej , ala za bardzo odważnej. Wspolczuję rodzicom, taka tragedia, odchować z najgorszego i stracić kochane dziecko.
pysiek
2015-08-14 04:47:22
hmm i tu się z tobą zgodzę opaleni patrzą na laski którą by tu sobie przygruchać a tak naprawdę zapominają po co tu są dla mnie jest to nie do pomyślenia żeby to ludzie pierwsi dostrzegli brak dziecka bądź że ktoś się topi
Dagna
2015-08-13 20:10:10
Jaka to akcja ratownicza skoro ratownicy kąpieliska zamiast od razu wskoczyć do wody tam gdzie wskazały dziewczynki pół godziny nawoływali przez megafon zaginioną. Dziecko utonęło pod ich nosem przy samym pomoście. To wielka tragedia i wielki skandal. Tak to jest jak nad ludzkim życiem czuwają gówniarze których bardziej interesują podrywy.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA