piątek, 18 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Nie udało się uratować 12-latki

Nie udało się uratować 12-latki

Nie udało się uratować 12-latki
Data publikacji: 2015-08-13 16:38
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-12 23:19
Wywietleń: 2997 11817

Niestety, mimo wysiłu ratowników nie udało się uratować dziewczynki, która topila się na Głębokim. Reanimacja trwała godzinę.

***

Wczesniejsza informacja:

Około 15.30 w czwartek szczecińska policja otrzymała informację, że na strzeżonym kąpielisku Głębokie w Szczecinie topiła się dwunastolatka. Trwa wciąż akcja reanimacyjna dziewczynki.

- Z wstępnych ustaleń wynika, że chodzi o dwunastolatkę, ktora bez dorosłych opiekunów, a jedynie pod nadzorem dwa lata starszej siostry i jej koleżanki poszła się kąpać na Głębokim - mówi  st. aspirant Irena Kornicz z zachodniopomorskiej policji.

Dziewczynka miała wypłynąć w okolice czerwonej boi i nagle zniknęła z oczu. Zaalarmowani ratownicy podjęli akcję ratowniczą.(sz)

Fot. arch.: Ryszard PAKIESER

Komentarze

Ratownik
Sam jestem ratownikiem a jednocześnie świadkiem prawdę mówiąc do momentu wywieszenia czerwonej flagi minęło tyle czasu ze człowiek słuchając tyle czasu imienia i nazwiska myślał że szukają jej bo ma przyjść na pomost gdzie czekają kumpele a nie ze zniknęła pod woda gdyby odrazu było wiadomo ze dziewczynki powiedziały ze siostra zniknęła pod woda sądzę że każdy człowiek umiejący pływać odrazu by wskoczył z pomocą a tak nikt przez długi czas nie wiedział co się dzieje szok!!!
2015-08-14 20:44:02
lena
Dziewczynki w podobnym wieku ok 12 14 lat chyba siostry w środę bawiły się w wodzie robiąc różne pireuety , stanie na rękach świece i gwiazdy , chialy bym oceniła która wykonuje lepiej, Jednak robiły to zbyt dlugo ,gdy im zwróciłam uwagę żeby przestały bo w wodzie jest niebezpiecznie trochę zaprzestały. Zauważyla też ich figle mama która nadeszła prosila by się uspokoily bo jej serce staje z obawy o ich zdrowie i życie. Ta mlodsza okolo 12 lat zgubila przez to ukulary plywackie , ale mi udalo się je wyczuć w wodzie pod stopą i ta mlodsza zanurkowala i wylowiła zgubę z czego bardzo się ucieszyłysmy nawet sympatyczna mama. Szkoda że taka krzywda stała się dziewczynce w tak mlodym wieku tak ładnej i sympatycznej , ala za bardzo odważnej. Wspolczuję rodzicom, taka tragedia, odchować z najgorszego i stracić kochane dziecko.
2015-08-14 11:18:21
pysiek
hmm i tu się z tobą zgodzę opaleni patrzą na laski którą by tu sobie przygruchać a tak naprawdę zapominają po co tu są dla mnie jest to nie do pomyślenia żeby to ludzie pierwsi dostrzegli brak dziecka bądź że ktoś się topi
2015-08-14 04:47:22
Dagna
Jaka to akcja ratownicza skoro ratownicy kąpieliska zamiast od razu wskoczyć do wody tam gdzie wskazały dziewczynki pół godziny nawoływali przez megafon zaginioną. Dziecko utonęło pod ich nosem przy samym pomoście. To wielka tragedia i wielki skandal. Tak to jest jak nad ludzkim życiem czuwają gówniarze których bardziej interesują podrywy.
2015-08-13 20:10:10

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie