czwartek, 28 maja 2020.
Strona główna > Wiadomości > Nie tylko na podwójnym gazie

Nie tylko na podwójnym gazie

Nie tylko na podwójnym gazie
Data publikacji: 2017-10-09 11:54
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:52
Wywietleń: 1497 295788

W miniony weekend policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie oraz policjanci z Komisariatów Policji Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie prowadzili wzmożone działania na drogach, ukierunkowane głównie na kontrole trzeźwości kierujących.

Głównym celem takich działań jest przede wszystkim poprawa stanu bezpieczeństwa na terenie miasta Szczecin, między innymi eliminując z ruchu drogowego kierujących będących w stanie nietrzeźwości, po spożyciu alkoholu lub środków działających podobnie. Podczas badań trzeźwości policjanci rozdawali jednorazowe alkoholtesty, dzięki którym możemy samodzielnie sprawdzić swój stan trzeźwości.

Niestety nie wszyscy użytkownicy dróg respektują obowiązujące przepisy prawa w tym zakresie.

W weekend na ul. Energetyków doszło do zdarzenia drogowego, gdzie kierujący nie dostosował prędkości do panujących warunków ruchu i stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego uderzył w bariery z panelami szklanymi, które oddzielały przystanek tramwajowy. Niestety kierujący ten podczas badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu „wydmuchał” około dwa promile. Kierującemu zostało zatrzymane prawo jazdy. Sprawę będzie prowadzić Komisariat Dąbie.

Również w niedzielę (8 października) na ul. Gryfińskiej zatrzymano do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym, który został poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu z wynikiem ok. 1 promila. Kierującemu również zatrzymano prawo jazdy.

Jednak to nie jedyne tak poważne przewinienia kierujących na szczecińskich ulicach. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w minioną niedzielę zatrzymali trzech kierujących, którzy przekroczyli dopuszczalna prędkość w obszarze zabudowanym o 50 km/h. Każdemu z tych kierujących zostało zatrzymane prawo jazdy, za popełnione wykroczenia zostali ukarani mandatami karnymi. Kierujący ci będą musieli pożegnać się z prawem jazdy na okres trzech miesięcy.

Pamiętajmy, żeby przestrzegać przepisów ruchu drogowego i dbać o bezpieczeństwo na drogach wszystkich użytkowników dróg. Alkohol pogarsza koordynację ruchów, rozprasza nasz wzrok oraz zmniejsza szybkość reakcji. Każda ilość alkoholu ma bardzo duży wpływ na funkcjonowanie organizmu człowieka. Kawa, tłusty posiłek lub zimny prysznic nie postawią nas na nogi i dzięki temu człowiek nie wytrzeźwieje w pół godziny. Przede wszystkim należy pamiętać, że nigdy nie jeździmy po alkoholu.

Ł.T

Fot. Dariusz GORAJSKI

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Spacerowy protest na Uznamie

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie