niedziela, 21 października 2018.
Strona główna > Wiadomości > Nie manifestujcie na placu Solidarności

Nie manifestujcie na placu Solidarności

Nie manifestujcie na placu Solidarności
Data publikacji: 2018-09-21 13:55
Ostatnia aktualizacja: 2018-09-24 09:07
Wywietleń: 2672 352293

- Chciałbym zaapelować do wszystkich organizacji o to, aby na placu Solidarności nie organizować wydarzeń typowo politycznych - tymi słowami Dariusz Matecki, kandydat PiS do Rady Miasta, rozpoczął w piątek (21 września) konferencję prasową dotyczącą zakazu organizowania manifestacji w tym miejscu.

Kandydat do Rady Miasta apelował oto, aby nie mieszać bieżącej polityki z placem Solidarności. - Tutaj zginęło szesnaście osób w walce o wolną i niepodległą Polskę - argumentował. - To właśnie tutaj powinno oddawać się hołd, a nie organizować polityczne manifestacje.

Marcin Sajniak, również kandydat do Rady Miasta, oskarżył stronę lewicowo-liberalną o organizowanie manifestacji na placu Solidarności. Wśród organizacji wymienił m.in. Komitet Obrony Demokracji, Dziewuchy Dziewuchom.

- Niestety padają tutaj często postulaty skrajnie lewicowe oraz odbywa się promowanie zabijania dzieci nienarodzonych - argumentował Marcin Sajniak. - W związku z tym apelujemy o to, aby wstrzymać się z organizowaniem manifestacji właśnie w tym miejscu. Tak jak powiedział nasz gość (Waldemar Brygman - red.) jest to miejsce uświęcone krwią Polaków.

Kandydat do Rady Miasta dodał również, że jeśli apel nie zostanie wysłuchany, to będzie chciał zainicjować otwartą dyskusję o tym, czy miasto powinno zmienić procedury i zabronić organizowania manifestacji na placu Solidarności.

- Ten apel kierujemy do wszystkich polityków od prawa do lewa - dodał Dariusz Matecki. - Czy to Młodzież Wszechpolska, KOD, Prawo i Sprawiedliwość, czy Platforma. Apelujemy o jedność, żebyśmy wszyscy wspólnie mogli oddać hołd osobom, które tutaj walczyły. Jeśli mamy organizować jakieś wydarzenia, to wszyscy razem.

- Czasami jestem zażenowany sytuacjami, które mają miejsce na placu Solidarności - mówił Waldemar Brygman, uczestnik wydarzeń Grudzień'70. - Serce się kraje. Chcemy, żeby to był plac zadumy, żeby można było tutaj uczcić tamte wydarzenia. To tutaj znajduje się urna z piaskiem zmieszanym z krwią, który sam zbierałem z tego placu.

Uczestnik Grudnia'70 prosi, aby rodzice informowali dzieci o tym, co wydarzyło się kilkadziesiąt lat temu. - Niech te dzieci tutaj się bawią, ale z tą świadomością, że to jest plac ludzi, którzy dali wolność Rzeczpospolitej. Trauma pozostaje w nas do tej pory.©℗

(KaNa)

Na zdjęciu: Waldemar Brygman podczas konferencji wyznał, że czasami jest zażenowany sytuacjami, które mają miejsce na placu Solidarności.

Fot. Karolina NAWROCKA

 

 

Komentarze

profanacja.
Trzeba by wprowadzić zakaz ( dla Kaczyńskiego } przemawiania w historycznej hali Stoczni Gdańskiej. Przemówienia Kaczynskiego w tym miejscu to profanacja tego miejsca.
2018-09-24 02:28:44
U2
Na miejscu dzisiejszej galerii Kaskada spalili się niewinni ludzie, w tym uczniowie, a temu PISdygnitarzowi nie przeszkadza, że chodzi tam kupować gacie, słucha muzyki, je kotlety itd. Ten gość zamiast w radzie powinien znaleźć się na śmietniku historii.
2018-09-23 01:51:30
do lewactwa
Na placu Lotników macie dużo miejsca, więcej ludzi tam przechodzi, a do niedawna stał bliski wam pomnik. Tam sobie idźcie. Na placu Solidarności walczono o wolność m.in. z tymi, którzy dzisiaj profanują to miejsce, czyli z komuną, esbecją itp.
2018-09-22 21:29:40
Anty sb-k
Skandalem jest iż przemawiają i protestują w tym miejscu byli funkcjonariusze SB
2018-09-22 15:22:27
Jarun
Jestem też przeciwny manifestacji na dachu Miejskiej Kostnicy. To profanacja urządzać tam "hepeningi" albo wyuzdane orgie zboczeńców i starych zdzir.
2018-09-22 14:32:02
Do PO-szczegolnych PO-nizszych...
A dlaczego nie Zbieracie sie i nie Manifestujecie (?) pod tymi Waszymi Komunistycznymi 3-ma ciemnymi Oralami bez Korony na Jasnych Bloniach...!!! A miejsca tam macie ze Cho-Choo-Chooo...!!! I odp. do Misia II, a slyszales chocby z Opowiadan... i o CKM-ie ustawionym wsrod Milicjantow i ZOMO-wcow na jezdni na wysokosci skrzyzowania pomiedzy 2-ma owczesnymi Milicyjnymi Budynkami na ul. Malopolskiej z ktorego poszly Serie z Ostrych do tlumu na wysokosci KW MO... gdzie i rannych prywatnymi samochodami i Taxi szybko zawozono na Pogotowie Ratunkowe na ul. Wojska Polskiego ! A Kto przezyl i Kto zmarl... to tylko najlepiej Wtajemniczeni Milicjanci i SB-cy wiedza !! A o pozniejszych Aresztowaniach wg. Listy rannych z Pogotowia... na razie nie wspomne !!!
2018-09-22 00:37:55
że co??
"Jeśli mamy organizować jakieś wydarzenia, to wszyscy razem." Ofiary z katami? Mowy nie ma!
2018-09-21 21:24:38
dana
Każda przestrzeń w mieście jest własnością mieszkańców! Cóż to za zakazy? Na Słonecznym stoi pomnik a dookoła bawią się dzieciaki, biegają psy, urządza się kiermasze i festyny, nieopodal jest siłownia na powietrzu - nikomu to nie przeszkadza. Czemu raptem niektóre miejsca w mieście mają być święte, niedostępne? Czyj to wymysł?!
2018-09-21 19:42:35
ANKA
Najlepiej zakazać, odgrodzic, pozamykac. I pozwolić tylko na modlitwy i imprezy na cześć jedynie słusznej partii.
2018-09-21 18:39:54
Zako
Jeśli tam zginęli ludzie, walczący m.in. o wolność, to tym bardziej powinny być tam demonstracje wolnościowe - tak można oddać hołd tym poległym. Zabiła ich PRL-owska władza zamordystyczna. PIS do takiej władzy podąża, ludzie mają się zamknąć, zwłaszcza ten gorszy sort. To piękny plac i nawet jak go władza zamknie, ludzie będą się tam zbierali i demonstrowali - dla wolności.
2018-09-21 18:12:13
k
Podobno tam już bezdomne psy zwołuja mityngi ! . Wstydżmy się -ludzie ?.
2018-09-21 18:02:17
Hipokryta
Wydarzenia typowo polityczne - nie. Konferencje prasowe typowo polityczne - jak najbardziej? Hipokryzja.
2018-09-21 17:40:47
Czytam
Na tym placu przelała się krew , teraz możecie tam uprawiać swoje seksualne skłonnosci ! DEMAKRACJA czy KOD ?
2018-09-21 17:13:33
Miś II
Co za bzdury , na tym placu nikt w grudniu 1970 roku nie zginął . Ofiary były , ale w innych miejscach . Ponadto gdyby nawet było jak mówi Dariusz Matecki to protest w tym miejscu jest jak najbardziej wskazany, dla podkreślenia , za co ginęli Ci ludzie !
2018-09-21 17:05:15
precz z preczem
Powiedział, zaapelował politycznie i ksenofobicznie umoczony działacz PiS i Kolibra na placu Solidarności! Puknij się.
2018-09-21 16:29:17
,
Przede wszystkim, zakaz pedałowania.
2018-09-21 15:44:43
niki
Wrotkarze i deskorolkowcy już pogonieni. Kodziarze za chwile. Tylko Jaśnie Zbaw Polskę Jarosław i Ojciec Maybach Tadeusz mają patent i monopol na prawdę. Prawdziwi pomazańcy. Na kolana przed majestatem.
2018-09-21 15:42:34
jaromir
Moje nie, dla nie organizowania na placu Solidarności różnorodnych zebrań, manifestacji nawet o wydźwięku politycznym. Jest, to odpowiednie miejsce na tego typu przedsięwzięcia na wyrażanie swojego niezadowolenia z działań elit politycznych. Na dobrą sprawę należałoby zakazać manifestacji (zamknąć) ulicę Niepodległości czy plac Żołnierza, bo tutaj też chodniki, jezdnie nasiąknęły krwią ludzi upominających się o swoje prawa i godne życie w latach 70 XX wieku. Obłuda i ego tych panów jest porażająca. Z oglądu tych osób na załączonym zdjęciu widać, że część życia spędzili pod butem komuny i teraz sami chcą ograniczać wolności obywatelskie. Niczego życie ich nie nauczyło? Tak trudno wyciągać wnioski z historii kraju? To są właśnie metody rządzącej opcji nakazać, zakazać i ukarać. Nie chcę żyć w takim kraju.
2018-09-21 15:35:56
mdm
Matecki ma bolszewickie pomysły, aż strach pomyśleć, co by było gdyby został radnym...
2018-09-21 15:25:13
KOD-ziarski lewak i bezbożnik
Jest to BARDZO dobre miejsce,Panie Waldku i tego będziemy się dalej trzymać.
2018-09-21 14:51:27
lordvader
Zamknijcie w (PiS)du wszystkie place. Tak jak dawniej, niewolno protestować przeciw jedynie słusznej partii. Debilizm się szerzy.
2018-09-21 14:44:09
"zmienić procedury i zabronić"
Zakazy, nakazy, kary, szykany, procedury, kontrola - PIS. Marcin Sajniak skoczek z KUKIZ15. https://www.wnp.pl/parlamentarny/sejm-2015/okw-41-szczecin,41/kww-kukiz-15,10/marcin-sajniak,5237.html
2018-09-21 14:27:44
Aleksandra
Od lat jestem tego samego zdania. To miejsce jest wyjątkowe, niesie ogromny bagaż tragicznej historii nie tylko Szczecina ale również Polski.Wychowałam się między innymi na opowieści o bohaterskim Szczecinie a pochodzę z drugiego końca Polski. Mieszkam tu ponad 35 lat i nie mogę pogodzić się z takim lekceważeniem placu Solidarności przez te ogłupiałe Dziewuchy czy KOD.
2018-09-21 14:25:53
Słuszny apel
Nikt nikomu nie zamyka ust. Kodziarstwo się drze i hałasuje jak nikt inny. Zupełnie bezkarnie. Zawiesza szmaty ma pomnikach, nie szanuje miejsc, które powinny być wolne od zadym i manifestacji. To jest naprawdę żenujące. Naród, który nie szanuje swojej historii, skazany jest na niebyt.
2018-09-21 14:23:53
Obserwator
PiS chce zamknąć usta ludziom, ktorzy sa im odmienni swiatopogladowo, a wszystko pod przykryciem obłudy. Plac Solidarnosci jest jedynym tak dogodnym miejscen na wszelkie protesty,wydarzenia - zarowno prawej jak i lewej strony. Nie tkwijmy wciaż w martyrologii, idąc tą drogą stoimy w miejscu, a może nawet się cofamy. Polacy są przewrażliwieni na swoim punkcie i historii. Wszystko odbierane jest osobiście, co może świadczyć o jakichś deficytach psychologicznych.
2018-09-21 14:12:00