Sobota 23 października 2021r. 
REKLAMA

Nie ma zagrożenia cofką

Data publikacji: 2020-02-10 19:43
Ostatnia aktualizacja: 2020-02-11 16:07
Nie ma zagrożenia cofką
 

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Szczecinie poinformował w poniedziałek (10 lutego), że obecnie nie występuje zagrożenie zjawiskiem cofki na Bałtyku. Silny wiatr może powodować sytuacje sztormowe i silne falowanie, nie powinno to mieć jednak znaczenia dla bezpieczeństwa przeciwpowodziowego miejscowości znajdujących się w okolicach rzek przymorza.

– Centrum Operacyjne Ochrony Przeciwpowodziowej ocenia obecny stan wody jako średni i w dniu dzisiejszym nie ma zagrożeń związanych z podwyższonymi stanami wody – poinformował Michał Kaczmarek, rzecznik prasowy szczecińskiego RZGW. – Podobna sytuacja jest w Szczecinie. Poziom wody w Szczecińskim Węźle Wodnym oceniany jest jako średni.

RZGW Szczecin podało, że stany wody na wodowskazach Odry granicznej poniżej ujścia Warty wykazują tendencję wzrostową w dolnej strefie stanów średnich.

Stany wody w ujściowym odcinku Odry i na Zalewie Szczecińskim oraz na odcinku wybrzeża morskiego w niedzielę i w nocy w związku z silnym wiatrem południowym uległy znacznemu obniżeniu (lokalnie do strefy stanów niskich). Obecnie z powodu zmiany kierunku wiatru na południowo-zachodni do zachodniego wahają się nieznacznie w strefie stanów średnich
(na wybrzeżu lokalnie niskich). Wieczorem lokalnie na odcinku wybrzeża morskiego możliwe będą wzrosty do strefy stanów wysokich.

(isz)

Fot. Elżbieta Kubowska

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Leo Bonhardt
2020-02-11 15:56:48
Skąd niby cofka, jak wiatr z południa wieje ?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ