Piątek, 01 grudnia 2023 r. 
-5 szczecin
REKLAMA

Nie dla SPP

Data publikacji: 31 sierpnia 2016 r. 22:11
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:13
Nie dla SPP
 

Stowarzyszenie Prawo na Drodze z siedzibą w Lublinie rozpoczęło akcję fejsbukową na rzecz likwidacji - jak podkreśla w swej kampanii - nielegalnego poboru opłat w ustanowionych przez lokalne samorządy strefach płatnego parkowania. Pozew zbiorowy do sądu przeciwko jej funkcjonowaniu szykuje również w odniesieniu do SPP w Szczecinie.

„Szukamy poszkodowanych!!! Jeśli płacisz abonamet w SPP w Szczecinie , jeśli nie uznano ci reklamacji i zapłaciłeś/aś, jeśli przegrałeś w WSA lub SKO i zapłaciłeś/aś” - taki apel można odnaleźć na fejsbuku, anonsujący akcję. Inicjatorzy zamieszczają jednocześnie przygotowane tę okoliczność ulotki, zachęcając kierowców do ich umieszczania w widocznym dla inspektorów miejscu za szybami ich aut.

Te ulotki to swoisty instruktaż postępowania i stosowne informacje, skąd ten protest. Parkowanie za darmo w strefie płatnego parkowania - parkuj i nie płać. Pełnoprawne miejsce postojowe musi być oznaczone znakami pionowymi i poziomymi

- Zgodnie z nowelizacją Rozporządzenia Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach, która weszła w życie 14 lutego 2014 r., pełnoprawne miejsce postojowe musi być oznaczone znakami pionowymi i poziomymi. W przypadku gdy takie miejsce postojowe wybrane przez kierowcę nie zostało prawidłowo oznakowane, a jest zgodne z pozostałymi zasadami ruchu drogowego, czyli nie zostało naruszone żadne wykroczenie drogowe, to w tej sytuacji należy przyjąć, że miejsce to nie spełnia wymogów stanowiska postojowego i tym samym nie może być kwalifikowane do naliczenia opłaty parkingowej lub nałożenia dodatkowej opłaty - podkreślają członkowie SPnD.

I nawołują w kolportowanych przez siebie materiałach: - Parkowanie za darmo w strefie płatnego parkowania. Nielegalne opłaty za parkowanie - parkuj za free. Parkujesz w strefie parkowania i pobierają od Ciebie opłaty ? Wstaw za szybę jedną z kart parkingowych".

Podobne akcje wskazujące na nielegalne praktyki poboru opłat za parkowanie członkowie lubelskiego SPnD organizowali już wcześniej także m.in. w Olsztynie, Lidzbarku, Dębcu Nowym czy w Rewalu. ©℗

(MIR)

Fot. Mirosław WINCONEK

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

do przypominam!!!!!
2016-09-01 16:13:44
Nie pleć bzdur. Mówili kiedyś, że kasa z SPP też pójdzie na parkingi, ale obietnica to tylko obietnica, a nie zapis w uchwale. Nic takiego w żadnej uchwale nie było.
w
2016-09-01 14:59:59
kierownictwo strefy kazalo pisac kontrolerom zawiadomienia na zakazie zatrzymywania i postoju,kierowca nie chcac chodzic po sadach placil,za to dzis komuch w spolce spp podleglej pod prezydenta miasta pobiera emeryture i kierownicze pobory,a mlodzi do pracy w niemczech norwegii czy w.brytanii. ta klika boi sie ze nowy przyjdzie dokopie sie do ich machlojek i wszystko padnie,tam wszystko smierdzi
przypominam!!!!!
2016-09-01 07:31:29
SPP powstalo tylko po to aby zebrac pieniadze na parkingi bezplatne na obrzezach centrum tzw. P+R po to aby ludziska nie rozjezdzali niepotrzebnie centrum miast a uzywali komunikacji miejskiej. Jednak radni miast ktorzy glosowali za SPP zapomnieli po co to zostalo uchwalone. KONIEC!!!!!!
Gargamel
2016-09-01 00:02:23
Za duże pieniądze by cokolwiek zdziałać, nawet jeśli argumentacja będzie logiczna żaden sąd nie wyda korzystnego dla stowarzyszenia wyroku. Wszyscy są równi wobec prawa, ale władzunia jest równiejsza!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA