poniedziałek, 18 czerwca 2018.
Strona główna > Wiadomości > „Nie byłam pacjentką z widelcem w oku”

„Nie byłam pacjentką z widelcem w oku”

„Nie byłam pacjentką z widelcem w oku”
Data publikacji: 2017-09-15 06:56
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 22:27
Wywietleń: 2879 292247
Pacjentka z Golczewa z ostrym atakiem alergii, która zaatakowała jej oczy i powieki, zalana łzami i z potwornym bólem, zgłosiła się do szpitala w Gryficach. Twierdzi, że Szpitalny Oddział Ratunkowy „pomógł”, oferując jej pusty kubek, który w toalecie mogła napełnić wodą, by popić własną tabletkę przeciwbólową. Odesłano ją na okulistykę, gdzie trafiła do przepełnionej poczekalni. Ale lekarza nie było.

Pacjentkę skierowano do ordynatora oddziału. Na oddział jej jednak nie wpuszczono, „by nie zakażała”. Mówi, że została odprawiona z receptą na dwa medykamenty, z których jeden okazał się lekiem dopochwowym. Więcej ludzkich odruchów – co podkreśla – wykazał personel szpitala w Kamieniu Pomorskim. 

Tam ją przyjęto jako przypadek nagły. W międzyczasie przejechała kilkadziesiąt kilometrów. Gryficki szpital widzi sprawę pacjentki z Golczewa zupełnie inaczej. Potraktowano ją „wyjątkowo empatycznie”, choć nie kwalifikowała się do leczenia szpitalnego. ©℗

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 15 września 2017 r.

Roman K. Ciepliński

Fot. Marzena Domaradzka

Komentarze

Krzysztof
Ostatnie dni. Pewna pani dostała możliwość szybszego zoperowania kolana poza Szczecinem. Zgłosiła się więc do tego szpitala w terenie. Tam poinformowano ją ,że operacja będzie za trzy miesiące. Po 6- ciu otrzymała wiadomość,że operacja zaplanowana jest na dany dzień. Dojechała więc tam w odpowiednim czasie. Na drugi dzień miał być przeprowadzony ten zabieg. Leżąc już z cewnikiem na wózku przewożącym na salę operacyjną dostała informację ,że operacja się trochę opóźni . Po kilku godzinach dowiedziała się ,że gdzieś im się zapodziała endoproteza i tego dnia nie będzie operowana.Tak więc czeka ją operacja dopiero po weekendzie, jak dobrze pójdzie.
2017-09-15 11:24:50
Mamy dosyć.
Reformy służby zdrowia, czyli "dobra zmiana" mamy dosyć. Służbie zdrowia potrzebne są pieniądze. Nie dawać pieniędzy Partii Watykańskiej i zredukować wydatki na wojsko.
2017-09-15 09:48:38
,
Przecież Gryfice są oddalone od Kamienia Pomorskiego o ponad 30 kilometrów? Reforma służby zdrowia jest potrzebna tak samo, jak sądownictwa.
2017-09-15 08:14:30

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Finalistki Gryfii na plenerze literackim
Plener literacki wystartował
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Ryszard Pietrzak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy