piątek, 15 listopada 2019.
Strona główna > Wiadomości > Nie będzie stanowiska Rady Miasta ws. radnego Mateckiego

Nie będzie stanowiska Rady Miasta ws. radnego Mateckiego

Nie będzie stanowiska Rady Miasta ws. radnego Mateckiego
Data publikacji: 2019-10-16 17:38
Ostatnia aktualizacja: 2019-10-18 14:58
Wywietleń: 1267 422533

Rada Miasta Szczecin nie zajmie się projektem stanowiska dotyczącego radnego PiS Dariusza Mateckiego. Jeden z radnych KO chciał, aby publicznie przeprosił za swoje wypowiedzi i działania w czasie kampanii wyborczej.

Radnego Przemysława Słowika (Koalicja Obywatelska) oburzyły szczególnie wypowiedzi na konferencji prasowej zwołanej przez Młodzież Wszechpolską, podczas której Matecki pochwalił pomysł »dezynfekcji« ulic Szczecina podczas drugiego Marszu Równości.

- Jako radni miejscy stanowczo sprzeciwiamy się działaniom podejmowanym w ostatnich miesiącach przez radnego Dariusza Mateckiego. Na podstawie publicznych wypowiedzi i wystąpień radnego Mateckiego uznajemy, że został przez niego naruszony paragraf 4 Zasad Etyki Radnego, który odnosi się do szanowania godności drugiego człowieka. Wystąpienia radnego oraz treści, które zamieszczał w Internecie, prowadziły pośrednio lub bezpośrednio do szerzenia mowy nienawiści. W wyniku wpisów internetowych na stronach prowadzonych przez radnego Mateckiego dochodziło do obrażania, słownej agresji i gróźb kierowanych pod adresem innych radnych czy dziennikarki lokalnych mediów - napisał Słowik w stanowisku.

Według niego zachowanie radnego odbiło się szerokim echem wśród lokalnych oraz ogólnopolskich mediów sugerując, że Szczecin jest miastem jest nietolerancyjnym.

- W związku z naruszeniem dobrego imienia Rady Miasta oraz działania szkodzące dobremu wizerunkowi miasta Szczecin oczekujemy publicznych przeprosin - proponował Słowik.

Sprawa stanowiska trafiła pod obrady Prezydium Rady Miasta. I już wiadomo, że nie znajdzie się ono w programie najbliższej sesji RM - we wtorek 22 października. ©℗

(dar)

Fot. R. Stachnik (arch.)

Komentarze

wiem gdzie może być Matecki
Za Kurierem Szczecińskim z 02.10.2019 r.: "Kilka miesięcy temu Matecki został przyłapany na awanturnictwie i przewieziony do szczecińskiej izby wytrzeźwień. O godzinie 9 rano stwierdzono u niego ponad 2 promile alkoholu we krwi". Parafrazując Lady Pank zapewne więc topił smutki w butelce wódki.
2019-10-17 13:23:23
haha
Tyle rąk ściskał, tylu przyjeżdzało go popierać, tyle wspólnych zdjęć, Patryk Jaki, Zbigniew Ziobro, i nic. Szczecin nie nabrał się na tego oszołoma Mateckiego
2019-10-17 13:16:18
znudzony
A swoją drogą kiedy ostatnio dezynfekowano ulice Szczecina? Polewaczki z wapnem chlorowanym dało się zauważyć nawet w stanie wojennym, jeździły nocą.
2019-10-17 11:43:27
sid
a sam Matecki to kiedy zamierza wyjść z szafy? Wciąż nie może się pozbierać po sromotnej klęsce w wyborach do Sejmu?
2019-10-17 08:56:18
eh
Skoro ten radny jest taki delikatny, to kto mu kazał przychodzić na konferencję lub czytać/słuchać relacje z tej konferencji? Każdy chce zaistnieć na siłę, tylko konstruktywnych pomysłów nie ma komu wysuwać.
2019-10-17 06:57:12
Ale H...
Lewactwo... Hanba Szczecina !!!
2019-10-16 22:45:45
DO FanA Mateckiego
I bardzo dobrze zrobił, że pochwalił Radny Matecki jest potrzebny - p.p. Krzystek musi być pod kontrolą
2019-10-16 21:38:15
@cDN
Szczecin (i nie tylko Szczecin) nie chcialy Mateckiego.Udowodnione...Reszte twojej wypowiedzi potraktuje milczeniem.
2019-10-16 21:32:15
CDN robi elementarne błędy w języku polskim,
bo jest pisowsko-ruskim trollem, a tacy z językiem polskim zawsze mieli kłopot. Najgorsze jest to, że nie wstydzi się pisać, czyli nawet nie wie, w jakim miejscu zatrzymała się jego niewiedza.
2019-10-16 21:23:26
Ehh
Matecki jest hańba Szczecina
2019-10-16 21:17:01
@@tak uważam
Nikt się nie krzywi Dareczku , jednak katotaliban u którego szukałeś wsparcia nie wystarczył , aby na trumnach wjechać do sejmu , oj bidoku co ty poczniesz w tej radzie miasta, to samo co pacyna w sejmiku :)))
2019-10-16 20:34:51
@tak uważam
uważać możesz ale się nie krzyw gdy chce dezynfekować ulic po ideologach LGBT+ - precz z tęczową heterofobia!
2019-10-16 20:08:16
@ cDN
Ty PISi najemco najpierw weź słownik ortograficzny do ręki i wyłącz CAPSLOCKa , bo krzyczeć to możesz na swoją starą , jak sobie na to pozwoli..nie na uczestników forum.
2019-10-16 19:28:11
cDN
BRAWO MATECKI! SZCZECIN NIE CHCE SODOMITOW I TECZAWYCH NA ULICACH.
2019-10-16 19:11:12
Do oburzony
Permanentna! W kurierze to tylko to co od ludzi z kasą. Dla redaktorów oczywiście, hehe
2019-10-16 19:07:30
Joens
Odpowiedz takim obiektom jak cytownany radny dawal Julian Tuwim- pasuje idealnie: Próżnoś repliki się spodziewał, Nie dam ci prztyczka ani klapsa Nie powiem nawet:"Pies cię j...ł"- Bo to mezalians byłby dla psa"
2019-10-16 18:29:29
Moja rada
Przed każdymi wyborami potrzebne badania psychiatryczne kandydatów
2019-10-16 18:09:04
Tak uważam ...
Matecki = młodzież "weszpolska" wraz z całym dobrodziejstwem inwentarza: patole , kibole, katole...
2019-10-16 18:03:36
oburzony
No i gdzie mój komentarz? Panuje tutaj jakaś cenzura?
2019-10-16 18:01:14
Fan Mateckiego
I bardzo dobrze zrobił, że pochwalił