Środa 27 października 2021r. 
REKLAMA

Nie bądź chytrusem – walcz w ZUT z wirusem!

Data publikacji: 2020-03-30 07:01
Ostatnia aktualizacja: 2020-03-30 11:13
Nie bądź chytrusem – walcz w ZUT z wirusem!
 

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie organizuje zbiórkę środków ochrony osobistej dla szpitali obciążonych pracą w związku z epidemią koronawirusa. Zbiórka rozpocznie się w poniedziałek. 

- Nie będąc obojętnymi na trudną sytuację personelu medycznego, który codziennie walczy z koronawirusem na pierwszej linii frontu, chcemy podzielić się tym co mamy, czyli naszymi uczelnianymi zasobami środków ochrony osobistej - zapowiada dr inż. Agata Niemczyk z ZUT na stronie uczelni. - Pragniemy wesprzeć działalność szczecińskich szpitali poprzez zbiórkę najbardziej brakujących im rzeczy, czyli: rękawiczek jednorazowych, fartuchów flizelinowych, maseczek ochronnych, przyłbic i gogli oraz mundurków medycznych. Pokażmy ducha akademickiej solidarności i podzielmy się naszymi zasobami z tymi którzy w tej chwili potrzebują ich bardziej niż my!

Zbiórka odbędzie się od poniedziałku do piątku na dziedzińcu wewnętrznym Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki. Wjazd od ul. Kordeckiego w godz. od 9.00 do 13.00.

W celu zachowania bezpieczeństwa odbiór będzie realizowany pojedynczo, po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym z dr inż. Agatą Niemczyk (604 080 595).

Dodatkowo szpitale przewidują, że w najbliższym czasie będą im również potrzebne alkohole do dezynfekcji/ odkażania (etanol, izopropanol).

- Zostaliśmy poproszeni o oszacowanie możliwej ilości do przekazania. Dlatego apelujemy do Państwa o sprawdzenie i przekazanie na adres mailowy informacji, o które proszą szpitale (aniemczyk@zut.edu.pl) - dodaje Agata Niemczyk. - Nie bądź chytrusem – walcz w ZUT z wirusem!

(as)

Fot. Ryszard PAKIESER

Na zdjęciu: Zbiórka zostanie zorganizowana na dziedzińcu ZUT, na który wchodzi się od ul. Kordeckiego.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Mietek KOD Szczecin
2020-03-30 11:06:30
Takie komentarze jak ten wypad powinny być usuwane przez admina. PO po tragicznej kampanii Kiedawy traci poparcie teraz na poziomie 15procent nawet PSL z Kosiniakiem ich wyprzedza. Dlatego strategia teraz uniemożliwić wybory. PO zróbcie coś dla ludzi choć raz, przestańcie się zajmować tylko sobą. Zachowujecie się jak błazny a takie komentarze pod artykułem o pomocy są wręcz żałosne.
wyPAD 2020
2020-03-30 08:36:56
PISMORDERCY, Zagadka: Co to za dwie kukły co za kaczora siedzieć pójdą ?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ