Środa, 29 marca 2023 r. 
9 szczecin
REKLAMA

Neutralizacja tallboya. Życie mieszkańców wraca do normy

Data publikacji: 13 października 2020 r. 18:03
Ostatnia aktualizacja: 14 października 2020 r. 22:55
Neutralizacja tallboya. Życie mieszkańców wraca do normy
 

Po udanej neutralizacji tallboya w Świnoujściu ewakuacja mieszkańców wyspy Karsibór oraz Ognicy została odwołana. Przeprawa „Centrum” również wraca do tradycyjnego funkcjonowania.

Wcześniej niż planowano nurkowie minerzy 8. Flotylli Obrony Wybrzeża zneutralizowali ponad 5,5-tonową bombę lotniczą tallboy, która zalegała na dnie Kanału Piastowskiego, w pobliżu przeprawy promowej „Centrum”.

– Mamy doskonałych specjalistów nurków minerów. Pokazali, że mimo ogromnego przecież stresu, jaki im towarzyszył, potrafili maksymalnie wykorzystać dobre warunki pod wodą i dzięki temu uwolnić nas od zagrożenia szybciej, niż to planowano – mówi Janusz Żmurkiewicz, prezydent Świnoujścia. – Dziękuję też wszystkim służbom, które czuwały nad naszym bezpieczeństwem: Policji, Straży Granicznej, Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, Żandarmerii Wojskowej, Straży Miejskiej, Żegludze Świnoujskiej oraz Komunikacji Autobusowej, a także służbom miejskim oraz służbom pana wojewody.

Podczas briefingu zorganizowanego dziś (13 października) przed urzędem miasta, prezydent Janusz Żmurkiewicz zwrócił się także do mieszkańców i wszystkich, którzy w dniach operacji planowali przyjazd do Świnoujścia samochodem i z niego zrezygnowali.

– Jestem dumny z naszych mieszkańców – powiedział. – Wykazali się dużym rozsądkiem i odpowiedzialnością. Wzięli sobie do serca mój apel i w tych dniach zamiast jechać samochodem przesiedli się do miejskich autobusów, a z samej przeprawy promowej korzystali pieszo lub rowerem. Podobnie inni kierowcy, którzy przełożyli planowane przyjazdy do Świnoujścia na terminy po zakończeniu operacji. To dzięki takim odpowiedzialnym postawom uniknęliśmy potężnych kolejek na przeprawie i korków w samym mieście.

Sytuacja w mieście wraca do normy. Wszelkie obostrzenia, związane z ewakuacją i ograniczeniami w ruchu promowym zostają zniesione.

Tekst i fot. BaT

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Pogoń Szczecin
2020-10-14 22:38:30
Co to znaczy briefingu? Może cały artykuł po niemiecku napiszcie.
Tallboy
2020-10-13 22:20:46
Dobra robota bo nikt nie ucierpiał i nie zginął. Jak w powiedzeniu ze saper myli sie raz ale minezy i nurkowie nie zawiedli wykonujac prace pod wielkim stresie, niepewnosci i wielkiego zagrożenia życia
wraca do normy
2020-10-13 19:43:43
Dzięki wspaniałym nurkom minerom 8. Flotylli Obrony Wybrzeża. Wielki, ogromny Szacunek.
Z szacunkiem, uznaniem dla Saperów. Oby zawsze, wszystko było pod kontrolą.
2020-10-13 19:40:16
Ale kurierek tradycyjnie robi taką pompę, jak by to był wybuch Etny.
mieszkaniec Świnoujścia
2020-10-13 19:09:23
Brawa dla nurków minerów 8.Flotylli Obrony Wybrzeża, podziękowania dla wszystkich służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo miasta. Podziękowanie, dla nas mieszkańców. Zdaliśmy ten egzamin na piątkę plus.
W.
2020-10-13 18:45:22
Podczas briefingu? Jesteśmy w Polsce, należy więc używać języka polskiego.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA