Wtorek, 05 listopada 2024 r. 
REKLAMA

Nasz „Chmielak” wśród najlepszych miodów pitnych

Data publikacji: 18 listopada 2017 r. 18:15
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:56
Nasz „Chmielak” wśród najlepszych miodów pitnych
 

Miód pitny z pasieki w Dargomyślu w gminie Dębno zdobył srebrny medal w Konkursie Polskich Win podczas Międzynarodowych Targów Wina w Krakowie ENOEXPO. To już kolejne wyróżnienie w tym prestiżowym winiarskim plebiscycie dla pasieki „Dziki Miód” Krzysztofa Piwowara.

„Dziki miód” to mała, rodzinna pasieka. Jak podkreślają właściciele słodkiego interesu, gospodarują zgodnie z zasadami ekologii i zgodnie z zasadami zdrowego żywienia. Pasieka oferuje kilka rodzajów miodu, m.in. rzepakowy, gryczany, wielokwiatowy, a także miody akacjowe i pyłki kwiatowe. Od 2014 roku pan Krzysztof wraz żoną prowadzi także Miodosytnię Piwowar, gdzie produkowane są tradycyjne polskie miody pitne.

I właśnie jeden z takich miodów pitnych, a konkretnie „Chmielak” 2015 zdobył srebrny medal w Konkursie Polskich Win organizowanym w Krakowie podczas międzynarodowych targów ENOEXPO. Warto dodać, że w ubiegłym roku pasieka także zdobyła tutaj srebro – za miód pitny „Muszkieter” (2015) oraz dwa medale brązowe – za „Słodycz łąk” (2014) i „Zielono Mi” (2015). Pasieka nagradzana była też w poprzednich edycjach, zdobywając w 2014 roku złoty medal. Ponadto miód pitny „Jabłecznik” został wyróżniony w tegorocznym konkursie „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów” podczas Pikniku nad Odrą w Szczecinie. Natomiast w 2016 roku miód pitny „Słodycz łąki” zdobył pierwszą nagrodę w kategorii alkohole. 

(reg)

Na zdjęciu: Właściciele pasieki „Dziki miód” cieszą się z prestiżowej nagrody zdobytej w Konkursie Polskich Win w Krakowie.

Fot. Facebook

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Tradycje się odradzają
2017-11-18 23:39:04
Kiedyś region płynął miodem pitnym

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA