niedziela, 21 lipca 2019.
Strona główna > Wiadomości > Narkotyki, brawura i kraty

Narkotyki, brawura i kraty

Narkotyki, brawura i kraty
Data publikacji: 2017-07-08 10:18
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:44
Wywietleń: 800 274315

Jak właśnie poinformował zespół prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji, sąd zastosował 3-miesięczny areszt wobec mężczyzny, który został zatrzymany w najbardziej brawurowym pościgu, do jakiego doszło w tym roku na szczecińskich ulicach. Zbieg przewoził 10 kg haszyszu, a uciekając potrącił policjantkę. Nie zatrzymały go ani strzały ostrzegawcze, ani nawet zderzenie z innym autem. Przegrał dopiero w kryterium ulicznym: biegnącego dopadli bardziej sprawni i młodsi od sprawcy policjanci.

Funkcjonariusze szczecińskiego Centralnego Biura Śledczego Policji oraz Komendy Miejskiej Policji prowadzili działania wymierzone w przestępczość narkotykową. Dlatego nie przez przypadek 23 czerwca o godz. 11 na ul. Gdańskiej starali się zatrzymać Land Rovera, kierowanego przez Piotra P.

- Kiedy policjanci zaczęli zbliżać się do samochodu, kierujący nim gwałtownie ruszył, potrącając policjantkę CBŚP - relacjonuje biuro prasowe KWP. - Funkcjonariuszka doznała naderwania mięśni barku. Asystujący policjant strzelił dwukrotnie w kierunku pojazdu i przestrzelił jego oponę.
Ale na sprawcy to nie zrobiło większego wrażenia. Rzucił się do ucieczki. Szaleńcza jazda, również pod prąd, ulicami Szczecina skończyła się dopiero na ul. Dworcowej. Gdy Land Rover zderzył się z innym samochodem. Sprawca wówczas porzucił pojazd z 10 kg haszyszu w bagażniku. Uciekał nawet, gdy policjanci znów strzelali. Ale miał słabą kondycję, więc policjanci szybko go dopadli i obezwładnili. 

- Został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Szczecinie, gdzie usłyszał zarzuty: wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków, jak też naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza, wywierania wpływu na czynności urzędowe oraz ucieczkę przed policją i sprowadzenie niebezpieczeństwa w ruchu lądowym - informuje KWP w Szczecinie. 

Sąd zdecydował o tymczasowym, na 3 miesiące, aresztowaniu Piotra P. Sprawę przejęła Prokuratura Okręgowa w Szczecinie.
(an)
Fot. Policja

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Masowe bieganie nad morzem

Nekrologi

Sonda

Czy uważasz, że w ostatnich latach Szczecin utracił swój akademicki charakter?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie