środa, 21 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > NAPISZ DO NAS. Uschły młode drzewa w Gryfinie

NAPISZ DO NAS. Uschły młode drzewa w Gryfinie

NAPISZ DO NAS. Uschły młode drzewa w Gryfinie
Data publikacji: 2020-07-18 13:12
Ostatnia aktualizacja: 2020-07-19 12:45
Wywietleń: 821 465320

Szkoda tych młodych drzew - alarmuje nasz Czytelnik i dołącza zdjęcia ilustrujące szpaler uschniętych roślin wzdłuż sporego odcinka ulicy Armii Krajowej w Gryfinie.

- Podczas niedawnego remontu tej drogi, jakoś tak dwa albo trzy lata temu, wycięto wiele starych drzew i nasadzono młode drzewka. Ale nie wystarczy wkopać je w ziemię, trzeba jeszcze o nie dbać, podlewać, żeby nie uschły, a także monitorować ich stan. Zwłaszcza przez pierwsze lata podlewanie jest bardzo ważne, kiedy rośliny muszą rozwinąć system korzeniowy. Tym drzewkom przy Armii Krajowej nie dano na to szansy, marnieją w oczach. Szkoda tych roślinek i szkoda pieniędzy wydanych na te nasadzenia – ubolewa gryfinianin.

(akme)

Fot. Czytelnik

Widziałeś coś ciekawego, masz ciekawe zdjęcie, chcesz się podzielić jakąś obserwacją? NAPISZ DO NAS

NAPISZ DO NAS. Uschły młode drzewa w Gryfinie NAPISZ DO NAS. Uschły młode drzewa w Gryfinie NAPISZ DO NAS. Uschły młode drzewa w Gryfinie

Komentarze

dzicz w zachpomie
dzicz w zachpomie
2020-07-19 12:34:36
@listek @Viola
Napiszcie mi, dlaczego ktoś ma wyręczać zobowiązane do tego służby miejskie? "listek", "Viola", żeby to było tylko wiadro z wodą, to może i owszem, ale podlanie tylu drzew wymaga cysterny wody. "Czasem lepiej jest milczeć i tylko wyglądać na idiotę, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości" - Mark Twain.
2020-07-19 10:30:34
Viola
A gdzie ekolodzy? Dlaczego nie podlewali, tylko patrzyli jak drzewa usychają?
2020-07-18 18:13:12
listek
I co? Żaden wojujący ekologista, ekoświr, strakowniś klimatyczny nie był w stanie w "obliczu postępującego kryzysu klimatycznego" wziąć wiadra z wodą i podlać? Raz zrobić coś pożytecznego dla natury w odróżnieniu od bieżącej ich działalności?
2020-07-18 15:03:36
Ja
Podobne drzewa schną na skrzyżowaniu ulic Taczaka i Derdowskiego. Posadzone niedawno, ale w okresie suszy Zieleń Miejska zapomniała o nich. Po co zatem jest Zieleń Miejska ?
2020-07-18 14:18:38
Stefan
Przecież to normalne, tak właśnie "pracują" urzędnicy