Środa, 29 listopada 2023 r. 
-1 szczecin
REKLAMA

NAPISZ DO NAS. Parkingowy horror przy ul. Turkusowej

Data publikacji: 18 maja 2016 r. 14:10
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:54
NAPISZ DO NAS. Parkingowy horror przy ul. Turkusowej
 

Spółdzielnia Mieszkaniowa "Bryza" nie radzi sobie z parkingami. Właściwie to nic nie robi w kierunku zdyscyplinowania samochodziarzy! - napisali do nas nasi Czytelnicy z Prawobrzeża, państwo Danuta i Stanisław Milewscy, zapaleni rowerzyści.  

Nasza mała i wąska ulica Turkusowa już jest cała zastawiona samochodami: ani straż pożarna, ani pogotowie, ani śmieciarka nie może tu dojechać. Niestety, na monity słowne i telefoniczne zarząd SM "Bryza" nie reaguje. Szkoda, że na stronie internetowej spółdzielni nie podano adresu mailowego, bo tam również byśmy napisali.

  Co z tego, że powstał duży parking, kiedy i tak kierowcy parkują na kopercie, a samochody dostawcze, ciężarówki, kurierzy i półciężarówki, które podczas odpalania niesamowicie zadymiają, kopcą nam pod oknami. Dzień w dzień!  Postawiony jest znak, że parking tylko do 3,5 tony, ale nikt go nie przestrzega. W sąsiedztwie bloków mieszkalnych nie powinno być na takie coś przyzwolenia.
Natomiast z drugiej strony budynku jest także duży parking, prawie wcale niewykorzystany - tylko trawą zarasta. Tam nie ma okien mieszkańców i mogłyby parkować auta dostawcze, bo nikomu nie przeszkadzają. Jednak każdy kierowca musi przecież zaparkować pod samą klatką schodową!

Powtarzamy raz jeszcze: na parkingu przed blokami ul. Turkusowej i Rubinowej powinna być tablica "tylko dla samochodów osobowych", bo 30 metrów dalej jest drugi parking, właśnie dla samochodów dostawczych.

Tekst i fot. D.S. Milewscy 

Ta informacja została do nas przesłana za pośrednictwem NAPISZ DO NAS

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Michał
2016-05-19 21:01:28
Mieszkam na Turkusowej i pierdoły piszecie jakich mało, faktycznie jest tłoczno 2 auta z przeciwnych kierunków się jednocześnie nie miną ale zawsze ktoś ustąpi pierwszeństwa zjedzie na bok i nie ma problemów z wyminięciem. Śmieciarki od lat jeżdżą bez żadnych problemów i jakoś śmieci z wieżowca na turkusowej zabierają więc straż czy karetka też przejedzie. Problem z niczego, niech Ci "zapaleni rowerzyści" zajmą się swoją jazdą i przestaną jeździć po chodniku bo w świetle przepisów nie mogą tego robić. I niech też się przejadą do Wrocka, Wawy albo Krakowa i zobaczą jak tam się parkuje ;) po 2 rzędy samochodów po każdej ze stron ulicy...
ani straż pożarna, ani pogotowie, ani śmieciarka nie może tu dojechać
2016-05-19 11:14:08
Pani Danusiu i Panie Staszku !!! A kurier z przesyłką to niby kto ? muł który na własnym grzbiecie taszczyć ma przesyłkę którą zamówiłeś ???
Bob
2016-05-19 09:59:18
Zgodnie z prawem nie ma czegoś takiego jak "samochód dostawczy". Jest jedynie pojazd o DMC 3,5t czyli samochód osobowy oraz pojazd o DMC pow. 3,5t czyli samochód ciężarowy. Samochody dostawcze w ogromnej większości mają DMC poniżej 3,5t, a więc zgodnie z prawem są samochodami osobowymi.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA