piątek, 24 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > NAPISZ DO NAS. Parkingowy horror przy ul. Turkusowej

NAPISZ DO NAS. Parkingowy horror przy ul. Turkusowej

NAPISZ DO NAS. Parkingowy horror przy ul. Turkusowej
Data publikacji: 2016-05-18 14:10
Ostatnia aktualizacja: 2019-10-19 10:22
Wywietleń: 1527 134161

Spółdzielnia Mieszkaniowa "Bryza" nie radzi sobie z parkingami. Właściwie to nic nie robi w kierunku zdyscyplinowania samochodziarzy! - napisali do nas nasi Czytelnicy z Prawobrzeża, państwo Danuta i Stanisław Milewscy, zapaleni rowerzyści.  

Nasza mała i wąska ulica Turkusowa już jest cała zastawiona samochodami: ani straż pożarna, ani pogotowie, ani śmieciarka nie może tu dojechać. Niestety, na monity słowne i telefoniczne zarząd SM "Bryza" nie reaguje. Szkoda, że na stronie internetowej spółdzielni nie podano adresu mailowego, bo tam również byśmy napisali.

  Co z tego, że powstał duży parking, kiedy i tak kierowcy parkują na kopercie, a samochody dostawcze, ciężarówki, kurierzy i półciężarówki, które podczas odpalania niesamowicie zadymiają, kopcą nam pod oknami. Dzień w dzień!  Postawiony jest znak, że parking tylko do 3,5 tony, ale nikt go nie przestrzega. W sąsiedztwie bloków mieszkalnych nie powinno być na takie coś przyzwolenia.
Natomiast z drugiej strony budynku jest także duży parking, prawie wcale niewykorzystany - tylko trawą zarasta. Tam nie ma okien mieszkańców i mogłyby parkować auta dostawcze, bo nikomu nie przeszkadzają. Jednak każdy kierowca musi przecież zaparkować pod samą klatką schodową!

Powtarzamy raz jeszcze: na parkingu przed blokami ul. Turkusowej i Rubinowej powinna być tablica "tylko dla samochodów osobowych", bo 30 metrów dalej jest drugi parking, właśnie dla samochodów dostawczych.

Tekst i fot. D.S. Milewscy 

Ta informacja została do nas przesłana za pośrednictwem NAPISZ DO NAS

 

 

NAPISZ DO NAS. Parkingowy horror przy ul. Turkusowej

Komentarze

Michał
Mieszkam na Turkusowej i pierdoły piszecie jakich mało, faktycznie jest tłoczno 2 auta z przeciwnych kierunków się jednocześnie nie miną ale zawsze ktoś ustąpi pierwszeństwa zjedzie na bok i nie ma problemów z wyminięciem. Śmieciarki od lat jeżdżą bez żadnych problemów i jakoś śmieci z wieżowca na turkusowej zabierają więc straż czy karetka też przejedzie. Problem z niczego, niech Ci "zapaleni rowerzyści" zajmą się swoją jazdą i przestaną jeździć po chodniku bo w świetle przepisów nie mogą tego robić. I niech też się przejadą do Wrocka, Wawy albo Krakowa i zobaczą jak tam się parkuje ;) po 2 rzędy samochodów po każdej ze stron ulicy...
2016-05-19 21:01:28
ani straż pożarna, ani pogotowie, ani śmieciarka nie może tu dojechać
Pani Danusiu i Panie Staszku !!! A kurier z przesyłką to niby kto ? muł który na własnym grzbiecie taszczyć ma przesyłkę którą zamówiłeś ???
2016-05-19 11:14:08
Bob
Zgodnie z prawem nie ma czegoś takiego jak "samochód dostawczy". Jest jedynie pojazd o DMC 3,5t czyli samochód osobowy oraz pojazd o DMC pow. 3,5t czyli samochód ciężarowy. Samochody dostawcze w ogromnej większości mają DMC poniżej 3,5t, a więc zgodnie z prawem są samochodami osobowymi.
2016-05-19 09:59:18

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
4
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie