sobota, 26 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > NAPISZ DO NAS. Jak przejechać wózkiem?

NAPISZ DO NAS. Jak przejechać wózkiem?

NAPISZ DO NAS. Jak przejechać wózkiem?
Data publikacji: 2020-06-19 16:55
Ostatnia aktualizacja: 2020-06-22 11:01
Wywietleń: 1332 460122

- Budowa  nowej siedziby Urzędu Marszałkowskiego przy al. Piłsudskiego spowodowała, że chodnikiem w tej ruchliwej części miasta trudno się poruszać. Na dodatek na środku trotuaru zamontowano znak drogowy informujący o kierunkach jazdy na pasach drogowych. Pieszy jakoś się prześlizgnie, ale co ma zrobić rodzic pchający wózek z dzieckiem – pan Dariusz wysłał nam sygnał i zdjęcie za pośrednictwem NAPISZ DO NAS. – Co ma zrobić osoba poruszająca się na wózku inwalidzkim? Jak ten slalom ma pokonać schorowany starszy człowiek o lasce?

Nasz Czytelnik zauważa, że akurat kilka metrów wstecz istnieje przystanek autobusowy kilku linii, więc pieszych tu wsiadających i wysiadających jest naprawdę wielu.

Pan Dariusz podkreśla, że nieprzemyślane ustawienie znaku powoduje, że ludzie i tak skręcają na jezdnię, a ta jest tu bardzo ruchliwa nie tylko w godzinach szczytu.

- Zimą, z powodu prac budowlanych na przejście dla pieszych wyznaczono prawy pas trzypasmowej jezdni, dziś musimy się tu tłoczyć – podsumowuje.   

(kel)

Fot. Czytelnik

Komentarze

j-23
Czy tego znaku nie można było zawiesić na tym grubym słupie,czy tu trzeba Alfy i Omegi???.
2020-06-20 19:21:44
@@ @popijając kawusię
Raczej dziadki za Wisłokiem. Tylko za dużo bimbru nie wypij.
2020-06-20 17:25:32
fanfatal
Palowanie chodników i stawianie byle g ó w n a na osbnej rurce wbitej w chodnik to specjalność ciecińskich "inżynierów" z Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego. Zero wyobraźni, zero empatii i ogólnowojskowa trepska tępota rodem ze słusznie minionej epoki.
2020-06-20 15:14:00
Obserwator
Naprawdę tak ciężko cofnąć się do przejścia przy Mazurskiej i wrócić szerokim chodnikiem po drugiej stronie (przy dawnym Olechu)? Domyślam się, że nikt nie pisze o powrocie z przystanku końcowego 86 w kierunku Mazurskie, bo przecież przejście na drugą stronę ulicy jest tuż obok, na wysokości ING. Ludzie! Myślcie! Wam zawsze jest źle - nie remontują - miasto nic nie robi - remontują - łolaboga, chodnik zastawili (albo kurzą jak przy Domu Marynarza). Trochę wyrozumiałości proszę.
2020-06-20 11:35:30
piesza
Tak zabałaganionych chodników znakami drogowymi,i wszelkiego rodzaju innymi oznaczeniami ,poprzekręcane znaki drogowe np.ul.Łady prędkość 40 od 4 lat jest odwrócony, ul. 1 Maja znak przejścia dla pieszych na środku chodnika i itd takich chodników w mieście jest bardzo dużo nikt z zditm nie pofatyguje się aby dokonać szczegółowej inwentaryzacji bezmyślnej radosnej twórczości.
2020-06-20 10:36:11
@ @popijając kawusię
z przepalonych żołędzi, jak dziadki przed wojną za Bugiem.
2020-06-20 08:56:17
@popijając kawusię
Jaką pijesz ?
2020-06-19 21:43:38
popijając kawusię..
nie może ogon kręcić psem ( dla otumanionych PISem mniejszość większością) Są rzeczy ważne i ważniejsze !
2020-06-19 20:40:47
z Gryfic
Tu jakiś majętny ? kupił działkę na tzw. złotym rogu . Zagrodził chodnik i od lat ludzie się męczą, żeby to omijać . I co ? Nic ! Kacyki miejscowe śpią ?
2020-06-19 19:36:11
oj tam
Starszy człowiek , dziecko w wózku , inwalida - sa sposoby np. eutanazja . Niech żyje unia . A jej sympatykiem / wyznawcą !!/ jest pewnie PAN MARSSZAL !
2020-06-19 19:22:32
Wiadomo
CHARĘZA!!!