wtorek, 21 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Napis „Szczecin” prawie gotowy

Napis „Szczecin” prawie gotowy

Napis „Szczecin” prawie gotowy
Data publikacji: 2019-12-11 08:23
Ostatnia aktualizacja: 2019-12-12 08:40
Wywietleń: 1375 432469

Trwają prace montażowe napisu „Szczecin”, który wkrótce stanie na Łasztowni. Już niedługo mieszkańcy i turyści będą mogli robić pamiątkowe zdjęcia przy tej instalacji.

Przypomnijmy: projekt napisu zwyciężył w głosowaniu mieszkańców w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego na projekty dzielnicowe (Śródmieście) małe. Pierwotnie napis miał być gotowy w 2018 r. Jego realizacja opóźniła się jednak przez przedłużające się prace koncepcyjne. Potem miał być gotowy w wakacje 2019 r. Ostatni termin podany przez miasto to połowa grudnia 2019. Projekt instalacji został przygotowany przez artystów z Akademii Sztuki. Nawiązuje do morskiego klimatu miasta. Oprócz liter składających się na jego nazwę ma również drewniane siedziska przypominające kształtem żagle. Prace wykonuje firma Usługi Ślusarsko-Spawalnicze ANMET. Ich koszt to 153 tys. zł.

Tekst i fot. (kn)

Komentarze

Ale przewalanka!!
.
2019-12-12 08:24:42
Arianek
Ja przypominam tylko, że wszelkie inwestycje w Szczecinie od kilku lat odbywają się z całkowitym olaniem głosu mieszkańców. Pozdrawiam Frygę, która całe szczęście się rozpadła i musieli ją zabrać.
2019-12-12 06:15:42
propo
można to przenieść na dw.główny np. pod mur oporowy.
2019-12-11 23:33:39
beee
Zadziwia mnie poziom intelektualny pomysłodawców takich "instalacji" Promocja regionu? Przyciągnięcie turystów? A może ściągnięcie kapitału i inwestycji? Nie. Tło do zdjęć . Tak aby każdy tuman mógł przyjść, zrobić sobie selfie i ozdobić nim swego szajsbooka. Przepraszam - miało być facebooka
2019-12-11 21:55:45
Fryga 2
Instalacja na miarę XXI wieku. Ciekawe po ilu miesiącach się rozleci.
2019-12-11 18:05:49
Zgadza się
Prawie. Brakuje jeszcze dwóch słów na początku: "Tu był".
2019-12-11 16:20:38
gosc
@mal-kontent- napis ma byc widoczny z bulwarów tak aby zrobic sobie zdjecie na tle wałow i okolicy ktora moze kiedys bedzie wyremontowana -czytaj nabrzeże ale to juz od miasta nie jest zalezne bo ma 49% udziałow @obserwator- pomnik krzysztofa jarzyny to nieporozumienie szczegolnie ze okazalo sie ze sa jeszcze takie rzeczy jak prawa autorskie filmowe do postaci i jej wizerunku ... dramat merytoryczny a o wnioskodawcy sluch zaginął z 3 lata temu @zgred- to projekt sbo i mieszkancy glosowali, zawsze mogles glosowac na poprzednika- w nowej wersji fontannowej ... to bys nie mial takich problemow bo cala okolica wyglądała by jak 15-20 lat temu ...
2019-12-11 14:31:30
Obs.ryver
Nad tym "Szczecinem",Jajcyna -Wittkowa ,doklei napis: "STOCZNIA" i może jakiś lodołamaczyk serii PUMA i będziemy mieli znów "stocznę" w Szczecinie!!!
2019-12-11 13:19:35
.
Nie rób z siebie głupka trollu.
2019-12-11 12:59:18
Nie, to nie jest głupota, to cwaniactwo, super spryt.
.
2019-12-11 11:49:09
Zgred
Czego by się niejaki pan Krzystek nie dotknął, to spartoli.
2019-12-11 11:39:16
Obserwator
Tragiczna jakość tego napisu ... przychylam się do powyższych opinii ; ale co się dziwić jak w zespole odpowiedzialnym za projekt była pani dr z Akademii Sztuki zawieszona za plagiat ... ; nie tego się spodziewali mieszkańcy !!! gdzie jest teraz pan profesor z Akademi Sztuki , który tak negatywnie się wypowiadał o pomniku Krzysztofa Jarzyny ???
2019-12-11 10:45:07
ksiegowy
Jedna litera prawie 20tys zloty.Duzo to czy malo?
2019-12-11 10:21:50
mal-kontent
Kiedy się ukazał ten "pomysł" zapytałem jak będzie stał ten napis. Frontem do turysty przebywającego na Łasztowni - znaczy d..ą do Wałów Chrobrego, z których to Wałów będzie widoczny i utrwalany na zdjęciach. Jeśli ma być frontem do Wałów to w tle na zdjęciu będzie ,mało atrakcyjny (póki co)wygląd zabudowań Łasztowni. Patrzę na załączone zdjęcie i ... miałem rację.
2019-12-11 09:55:18
tandeta
Dlaczego te litery są takie mikroskopijne i mało masywne???
2019-12-11 09:45:46