piątek, 05 czerwca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Najtwardsi strażacy rywalizują na Wałach Chrobrego

Najtwardsi strażacy rywalizują na Wałach Chrobrego [GALERIA]

Najtwardsi strażacy rywalizują na Wałach Chrobrego
Data publikacji: 2018-08-10 19:42
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:17
Wywietleń: 981 342593

W piątek (10 sierpnia) na Wałach Chrobrego w Szczecinie w ramach "Międzynarodowego Festiwalu Sztucznych Ogni Pyromagic" odbył się pierwszy dzień ósmej edycji zmagań "Firefighter Combat Challenge".

W rywalizacji bierze udział około 150 strażaków z Polski, Ukrainy, Niemiec, Białorusi, Walii i Litwy. Wśród konkurencji jest m.in. wniesienie węża strażackiego na szczyt 12-metrowej wieży, przesunięcie młotem metalowej sztaby o wadze 72,5 kg, 40-metrowy slalom z wypełnionym wodą wężem i przeniesienie niespełna 80-kilogramowego manekina na odległość 30 metrów.

Dzieci także mogą spróbować swoich sił na specjalnie przygotowanych torach w bliźniaczo podobnych konkurencjach. Każde dziecko może zmierzyć się ze ścianką wspinaczkową, ciężarem przesuwanym młotem, slalomem, nawodnionym wężem strażackim oraz manekinem. Na czas startu przygotowano prawdziwe ubranie strażackie dostosowane do wieku zawodników. 

W pierwszym dniu zawodów strażacy rywalizowali w konkurencjach indywidualnych. W sobotę (11 sierpnia) zobaczyć będzie można sztafety drużynowe. Start zmagań od godziny 10.

Firefighter Combat Challenge to zmagania z udziałem "najtwardszych" strażaków, które zyskują coraz więcej sympatyków. Zostały wymyślone ponad 20 lat temu w USA, przywędrowały do Europy 11 lat temu.

Ł.T

Fot. Ryszard PAKIESER

Najtwardsi strażacy rywalizują na Wałach Chrobrego Najtwardsi strażacy rywalizują na Wałach Chrobrego Najtwardsi strażacy rywalizują na Wałach Chrobrego Najtwardsi strażacy rywalizują na Wałach Chrobrego Najtwardsi strażacy rywalizują na Wałach Chrobrego Najtwardsi strażacy rywalizują na Wałach Chrobrego Najtwardsi strażacy rywalizują na Wałach Chrobrego

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Krótki rejs po porcie

Nekrologi

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy zagłosujesz w wyborach prezydenckich 28 czerwca 2020 roku?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie