Środa, 17 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Najtwardsi strażacy rywalizują na Wałach Chrobrego [GALERIA]

Data publikacji: 10 sierpnia 2018 r. 19:42
Ostatnia aktualizacja: 04 listopada 2020 r. 22:45
Najtwardsi strażacy rywalizują na Wałach Chrobrego
 

W piątek (10 sierpnia) na Wałach Chrobrego w Szczecinie w ramach "Międzynarodowego Festiwalu Sztucznych Ogni Pyromagic" odbył się pierwszy dzień ósmej edycji zmagań "Firefighter Combat Challenge".

W rywalizacji bierze udział około 150 strażaków z Polski, Ukrainy, Niemiec, Białorusi, Walii i Litwy. Wśród konkurencji jest m.in. wniesienie węża strażackiego na szczyt 12-metrowej wieży, przesunięcie młotem metalowej sztaby o wadze 72,5 kg, 40-metrowy slalom z wypełnionym wodą wężem i przeniesienie niespełna 80-kilogramowego manekina na odległość 30 metrów.

Dzieci także mogą spróbować swoich sił na specjalnie przygotowanych torach w bliźniaczo podobnych konkurencjach. Każde dziecko może zmierzyć się ze ścianką wspinaczkową, ciężarem przesuwanym młotem, slalomem, nawodnionym wężem strażackim oraz manekinem. Na czas startu przygotowano prawdziwe ubranie strażackie dostosowane do wieku zawodników. 

W pierwszym dniu zawodów strażacy rywalizowali w konkurencjach indywidualnych. W sobotę (11 sierpnia) zobaczyć będzie można sztafety drużynowe. Start zmagań od godziny 10.

Firefighter Combat Challenge to zmagania z udziałem "najtwardszych" strażaków, które zyskują coraz więcej sympatyków. Zostały wymyślone ponad 20 lat temu w USA, przywędrowały do Europy 11 lat temu.

Ł.T

Fot. Ryszard PAKIESER

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA