Piątek, 12 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Najnowsze informacje o stanie zdrowia osób poszkodowanych w wypadku na placu Rodła [FILM] (akt. 2)

Data publikacji: 02 marca 2024 r. 15:10
Ostatnia aktualizacja: 03 marca 2024 r. 19:42
Najnowsze informacje o stanie zdrowia osób poszkodowanych w wypadku na placu Rodła
Adam Rudawski, wojewoda zachodniopomorski. Fot. Ryszard PAKIESER  

Dwadzieścia osób, w tym sześcioro dzieci, ucierpiało w piątkowym tragicznym wypadku w centrum Szczecina. Poszkodowani mają od 5 do 62 lat. Dwie osoby są w stanie krytycznym, a cztery w stanie ciężkim. Wśród poszkodowanych jest sześciu obywateli Ukrainy – poinformował w sobotę Adam Rudawski, wojewoda zachodniopomorski.

Dwie osoby w najcięższym stanie to Polacy. Dzieci mają mniejsze obrażenia, nie ma zagrożenia życia i zdrowia – dodał wojewoda.

W konferencji prasowej towarzyszył wojewodzie również Piotr Makuch, komendant miejski policji. – Głównym naszym celem jako policjantów było zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom, ale przede wszystkim służbom ratowniczym udzielającym na początku pierwszej pomocy. To było najważniejsze – podkreślił insp. Piotr Makuch, który potwierdził też, że Prokuratura Okręgowa podjęła czynności procesowe, związane m.in. z zabezpieczeniem śladów i ustaleniem przebiegu zdarzenia. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa Szczecin–Niebuszewo.

Podczas konferencji prasowej zabrał również głos Jarosław Bursa, lekarz dyżurny na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Szczecinie. Poinformował on o stanie zdrowia osób przebywających w tym szpitalu: – Do naszego szpitala trafiły łącznie 4 osoby. W stanie bardzo ciężkim jest pacjentka w wieku 58 lat. Jest ona pod stałą opieką anestezjologów oraz pod opieką neurochirurgiczną.

Wiadomo, że w szpitalu na Unii Lubelskiej przebywa w stanie ciężkim 22-letnia kolejna ofiara wypadku. Jeśli chodzi o dzieci, to mają one mniejsze obrażenia. Nie ma u nich zagrożenia życia. 

***

Niektórzy z poszkodowanych wrócili do domów

Do 109 Szpitala Wojskowego trafiło 5 poszkodowanych, głównie z urazami ortopedycznymi.

- Dwie osoby zostały wypisane do domu - poinformował w sobotę rano Marcin Górka, rzecznik prasowy 109 Szpitala Wojskowego w Szczecinie. - Jedna osoba została przeniesiona do innego szpitala, a dwie są nadal hospitalizowane i ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Wciąż jednak w różnych placówkach pozostają bardziej poszkodowani. Pacjenci w ciężkim stanie są w szpitalach przy ul. Unii Lubelskiej i przy ul. Arkońskiej.

Ze szpitala Zdroje, jak informuje jego rzeczniczka Magdalena Knop - „jeden z trójki pacjentów został wypisany do domu już wczoraj. W szpitalu nadal przebywa dwóch nastoletnich pacjentów - dziewczyna i chłopak. Ich stan specjaliści określają jako stabilny”.

(gan, sag, żuk)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Czyli siergiej?
2024-03-03 19:25:59
A jednak, poszkodowany U, moze tak uciekal przed „wojna” ze nie wyrobil na zakrecie? Albo lepiej… tak jechal po pieniadze od polakow bo bal sie, ze cala kase zabierze reszta przyjezdnych siergiejow. Nie martw sie oleksi, naszych pieniedzy starczy dla kazdego bandyty o nieroba z U:)
Potwierdzone.
2024-03-02 20:24:02
To jednak nie był Pan Sławomir.
Przesada
2024-03-02 18:58:29
Lansik na tragedii? Przecież to nie wojewoda jest od informowania o takich sprawach. Są służby, które mają swoich rzeczników. Za to im płacimy.
Zwiochy
2024-03-02 17:21:17
Podobnie jak Dorian, polaczku głupi.
@ Imię sprawy
2024-03-02 17:03:27
Jesteś takim imbecylem? Czy jeszcze większym?
Imię sprawy ?
2024-03-02 16:15:09
A jak ma na imię sprawca ? Sasza czy Aleks . Jakoś dziwnie nie podają
chester
2024-03-02 15:39:45
Rudawski! Przestań się lansować! Chcesz mieć publiczność i fanów? Idź do teatru!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA