Poniedziałek 25 października 2021r. 
REKLAMA

Najmłodsi uczniowie wrócili do szczecińskich szkół [GALERIA]

Data publikacji: 2021-01-18 12:57
Ostatnia aktualizacja: 2021-01-19 08:03
Najmłodsi uczniowie wrócili do szczecińskich szkół
Pierwszy dzień po feriach, Szkoła Podstawowa nr 12, klasa 3b, zajęcia prowadzi Lilla Matusiak Fot. Dariusz GORAJSKI  

Stałe grupy uczniów, przyporządkowanie stałych nauczycieli i sal lekcyjnych, obowiązkowa dezynfekcja - w poniedziałek najmłodsi powrócili do zajęć stacjonarnych. Uczniowie nie ukrywali swojej radości, bowiem jak sami przyznają, tęsknili za kolegami i nauczycielami.

- Michał cieszy się, że wrócił do szkoły. W niedzielę z tej ekscytacji nie mógł zasnąć. Męczył się przy nauce zdalnej, ciężej było mu się skupić przed komputerem. Tęsknił też za przyjaciółmi i za niektórymi nauczycielami. Ja natomiast mam nadzieję, że dzieci już do wakacji będą chodzić do szkoły. Powrót do normalności jest im potrzebny, zresztą jak nam wszystkim - mówi Justyna, mama 8-letniego Michała, który uczęszcza do jednej ze szczecińskich placówek na prawobrzeżu.

Ministerstwo Edukacji i Nauki, Ministerstwo Zdrowia oraz Główny Inspektorat Sanitarny przygotowali wytyczne sanitarne, które w głównej mierze opierają się na zapisach znanych już z września ubiegłego roku. Znajdują się w nich rekomendacje dotyczące zasad organizacji zajęć, higieny, czyszczenia i dezynfekcji pomieszczeń oraz powierzchni, organizowania gastronomii czy postępowania w przypadku podejrzenia zakażenia u ucznia lub pracownika szkoły. Zgodnie z nimi, do szkoły może chodzić uczeń bez objawów chorobowych oraz gdy domownicy nie przebywają w izolacji.

Starsi uczniowie pozostaną w domach w trybie nauki zdalnej - przynajmniej do 31 stycznia.

(kn)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Propozycja...!
2021-01-19 13:27:17
Jesli znaczna czesc tych dzieci ma maseczki pod nosem, bo byc moze "ciezko jest im oddychac"...to moze niech pozakladaja takie "przezroczyste przylbice" jaka ma ich Pani Nauczycielka !/!
X
2021-01-19 01:59:19
Hmmm... Starszym uczniom nie wolno do szkoły, ale fotograf może? Słabo.
Krytyk Społeczny.
2021-01-18 15:10:45
W mojej ocenie taka szkoła,takie kształcenie to fizyczne i psychiczne znęcanie się nad dziećmi.To w zasadzie obozy pracy o zaostrzonym rygorze.Skoro z badań oraz ocen ekspertów wynika,że zagrożenie wśród dzieci jest praktycznie zerowe to dlaczego na siłę wbrew nauce i logice rujnujecie psychikę dzieci,znęcacie się i burzycie ich świat.Takie zachowania powinny z urzędu być ścigane .To pokolenie jest pokoleniem "dzieci wojny"
Pilne
2021-01-18 14:18:12
Ze względu na powrót dzieci do Szkoły zadajmy sobie pytanie o ich bezpieczeństwo nie tylko w Szkole ale i w drodze do Szkoły. Zapraszam bardzo serdecznie Straż Miejską i Policje do odwiedzenia chodnika przy skrzyżowaniu ulic Maciejowicka 7-8 / Iwaszkiewicza 110 na osiedlu Majowym . Chodnik oddzielony od ulicy pasem zieleni i drzewami a dzieci w drodze do szkoły napotykają jeżdżące po chodniku i przejściu dla pieszych samochody ,Telefony do Straży Miejskiej pozostają bez odpowiedzi .

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ