niedziela, 23 września 2018.
Strona główna > Wiadomości > Najdroższe siku w Szczecinie?

Najdroższe siku w Szczecinie?

Najdroższe siku w Szczecinie?
Data publikacji: 2018-08-17 06:55
Ostatnia aktualizacja: 2018-09-04 15:02
Wywietleń: 27157 343641

Dwadzieścia złotych – tyle za skorzystanie z toalety w jednej ze szczecińskich restauracji zapłaciła pani Regina, która odwiedziła nasze miasto. Zmuszona nagłą potrzebą weszła do najbliższego na jej drodze lokalu. – Myślałam, że to jakiś żart – przyznaje. – Zjeździłam pół świata, byłam w wielu miejscach, ale ta stawka za „siku” zdecydowanie przebiła wszystko.

Pani Regina jest Polką, od wielu lat mieszka w Danii. Do Szczecina przyjeżdża z dużym sentymentem, tym razem wpadła tu przejazdem. Przechodziła akurat ulicą Bogurodzicy, kiedy się okazało, że natychmiast musi skorzystać z toalety. Wprawdzie blisko była Galeria Kaskada, ale kobieta obawiała się, że nie zdąży tam dojść. Przed sobą zobaczyła restaurację „Karkut”.

– Weszłam do tego lokalu i zapytałam mężczyznę z obsługi, czy mogę skorzystać z toalety – relacjonuje. – Odpowiedział, że tak, to kosztuje dwadzieścia złotych. Rzuciłam tylko „Pan żartuje”, a ponieważ nie było czasu na dyskusję, pobiegłam w miejsce, które mi wskazał.

Wychodząc, pani Regina podziękowała i położyła na barze pięć złotych. Od obsługi restauracji usłyszała jednak, że była poinformowana o kwocie 20 złotych i tyle ma zapłacić. Jak mówi, ze zdziwieniem dopytywała, skąd taka potężna stawka. Wtedy jej powiedziano, że mydło i papier kosztują, a toaleta jest czyściutka i zadbana.

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 17 sierpnia 2018 r.

Anna Gniazdowska

Komentarze

zdechlak
Omijać Karkut szerokim łukiem. PS: nie jest to aby jakaś pralnia??
2018-09-04 14:56:37
Toaleta
Toaleta w restauracji, powinna być tylko dla Gości , oczywiście to decyzja personelu czy w nagłych przypadkach pozwolić komuś z zewnątrz skorzystać , czasem się można zetknąć z tym, że ktoś jest w ciąży lub jak ta Pani, jeśli widać że to przyzwoita osoba czemu nie , może wróci jako Klient. Ale generalnie, korzystanie z toalt w miejscu typu restauracje , powinny być dla Gości i wyjątkowo dla osób z zewnątz , ale liczenie 20 zł , jest nieprzyzwoite delikatnie mówiąć.
2018-09-03 18:42:11
Han Solo
A mogła zwyczajnie coś kupić, zwłaszcza że była poinformowana ile kosztuje skorzystanie z WC... Teraz szuka gownoburzy.
2018-08-22 10:48:53
Bla
Hahha tyle miejsc dookola, jak sie wchodzi do restauracji jak Karkut to czego sie Pani spodziewala.
2018-08-21 21:34:24
turystka
Takie same ceny są w Kołobrzegu.Od tego roku wszędzie w restauracjach chcą za toaletę 10 lub 20 zl.to jakieś szaleństwo.Nikt nie mówi żeby toaleta była za darmo,ale zmuszanie kogoś do zamawienia to kpina.
2018-08-21 20:14:18
Mysz
W biednej Turcji tez.
2018-08-20 18:47:36
kk
Najbliższe darmowe toalety: - szpital ul. Wojciecha - galeria Kaskada - toitoi w parku - naprzeciw szpitala - biurowiec na bramie portowej (LUX MED) - płatna miejska -Brama portowa jak ktoś jednak chce w karkucie, to niech płaci.
2018-08-20 16:48:43
Turysta
Niby tak narzekacie na brak kibli w Szczecinie. Ja wam powiem że przypiliło mnie w Dreźnie o 8 rano przy głównym parku tego miasta tj. Ul lingnerallee. Pytałem jednej niemki co szła z psem wo gibt es toalette? A ta udała że mnie nie widzi. Bała się chyba bo uciekla. Następna jechała rowerem i zatrzymała się i cofnela. A ja w końcu postawiłem kloca w krzakach. Toalety tam nie ma ani tojtoja. Ot wielki rajch a nie ma gdzie się załatwić.
2018-08-18 22:55:16
Przekrój społeczeństwa?
Czytajac niektóre komentarze, zalewa mnie krew. Jak szybko można wydać osąd (o restauracji, mieście czy polakach xD) nie czytając nawet całej treści artykułu w gazecie- pokroju faktu czy innego superexpressu. Pan ze STANÓW ZJEDNOCZONY JUESEJ bardzo ładnie szkaluje swoich rodaków siedząc za granicą, siejąc wierutne bzdury i plotki. BRAWO BRAWO BRAWO. SIEDŹ TAM I NIE WRACAJ, POLSKA CIE NIE POTRZEBUJE. Osoby które potrafią wysłowić się poprawnie po polsku, nie widzą problemu.... ŻENADA. (Toaleta jest bezpłatna dla gości)
2018-08-18 14:54:12
Moja noga w Karkucie nie stanie!
Niech sie wypchaja tą zadbaną toaletą i niech sobie ja podziwiaja, jak nie bedą mieli klientów do obsłużenia. Ja na miejscu turystki zalatwil bym sie na chodniku, tuż przed wejściem. Wszyscy i tak zalatwiaja swoje potrzeby na ulicy bo brakuje publicznych toalet. Tylko w Polsce tak moczem na ulicach śmierdzi! Jak kiedyś opowiedzialem w pracy o tym, że kobieta (na ogół) siedzi i sprzedaje papier toaletowy i kasuje za wejscie do toalety to sie tak tutaj w Stanach śmieli, ze malo nie pospadali z krzeseł. Nic dziwnego, ze krąży tu tyle kawałów o Polakach. A ten przypadek jest nastepnym przykładem dziwnych obyczajów i miejskich zaniedbań. Wstyd!
2018-08-18 09:49:28
Wstyd i typowa Polskość
Żenujące, choc nic zadziwiającego w takim Pacanowie. Dlatego wszędzie na ulicach śmierdzi moczem bo miasto nie dba o wystarczającą ilość toalet publicznych albo nie dogaduje sie z lokalami, ktore je posiadaja, by turyści mogli z nich korzystać. Inną sprawą są płatne toalety. Chyba jedyny kraj na swiecie, gdzie babcia klozetowa to zawód! Masakra!
2018-08-18 09:38:51
Komedia
Czytając nagłówek pierwsze przychodzi do głowy,że ktoś handluje moczem w Szczecinie.Moja skromna rada,proszę o więcej profesjonalizmu jeśli jest tworzony nagłówek. A co do opisu sytuacji no cóż:każdy przedsiębiorca ma prawo do ustalania własnych stawek.Pani była poinformowana o stawce,czyli przedstawiono jej ofertę. W czym problem?? Nie rozumiem ale w sumie takiego komiksu dawno nie widziałem.
2018-08-17 20:32:14
Dziwne
A mogła zamówić kawę, albo wodę i pójść sobie siku za darmo. Taniej by ją to wyniosło.
2018-08-17 19:21:21
Prawo wolnego rynku
Tak uczył Prof. Balcerowicz - to właśnie jest liberalizm gospodarczy - precz pzprpis.
2018-08-17 17:41:16
Ymygrant
Dlatego jak odwiedzam Szczecin zawsze leje na mur! Ywentualnie w krzoki!
2018-08-17 16:21:06
mk777
Siku kupa, kupa siku i dwie dyszki na stoliku jak się trafią nam biedaki to niech idą sobie w krzaki byś szedł człeku z krzywą miną chłonąc miasta woń z uryną po co czyste nam ulice malowane kamienice po cóż wszystko to kolego dokąd pójść masz za potrzebą?
2018-08-17 15:42:59
Ola
Typowy polski suweren - nie stać go na sikanie w luksusowej restauracji (o jedzeniu może tylko pomarzyć) to wyleje wiadro pomyj, ot światowe Polaczki.
2018-08-17 13:56:34
Krzychu
Na paragonie zamiast "WC" czy innej nazwy pozwalającej zidentyfikować usługę widnieje "Dodatek". Dodatkiem mogą być np. frytki albo sałatka. Może tak Urząd Skarbowy zainteresuje się Januszem biznesu? Mandacik z najwyższej półki i skończy się cwaniakowanie.
2018-08-17 11:10:32
@d
Chyba nigdy w tym świecie nie byłeś to nie wypisuj bzdur. Wszędzie się płaci, nawet na niemieckich stacjach benzynowych w restauracjach przy nich istniejących, no chyba, że kupiłeś coś w tej restauracji to wtedy dostajesz żeton. Więc proszę nie wypisujcie bzdur. Ta kobieta nie musiała skorzystać z tej toalety skoro jej cena nie odpowiadała (a kwotę znała) i tyle w temacie. Temat na siłę. A właściciel restauracji ma prawo narzucać swoje ceny. Nie musisz tam chodzić jak cię nie stać. Idź na kebaba albo do maka
2018-08-17 11:09:18
Elaela
W Pradze w Czechach nawet w centrum handlowym trzeba zapłacić aby skorzystać z toalety 😕
2018-08-17 10:47:53
Malmag
Prowadzę swoją restaurację, nawet sobie nie wyobrażacie w jakim stanie można zastać toaletę po paru wizytach takich przypadkowych przechodniów, oczywiście nie generalizuje. Restauracja to nie szalet miejski. Od swoich gości nie pobieram opłat, absolutnie ponieważ toaleta w restauracji musi być dostępna. Wcześniej zgadzałam się na tego typu przypadki, ale po akcjach zapchania toalet, wynoszeniu papieru toaletowego lub tez rozwijanie go po podłodze ot tak dla zabawy, wynoszeniu płynu do rąk lub wylewaniu go po podłodze, ścianach .... mogłabym podawać wiele przykładów, ale to już byłoby niesmaczne ..... powiedziałam BASTA!
2018-08-17 10:23:56
PCH
Wolny rynek wolnym rynkiem, ale to jest kwestia przyzwoitości. Zrobili sobie tylko antyreklame
2018-08-17 10:23:21
d
tylko w Polsce trzeba płacić za "siku" nigdzie na świecie nikt nie robi problemu, wchodzisz i załatwiasz potrzebę. Po prostu.
2018-08-17 10:06:44
Pralnia
Sprawdzić skąd wzięto pieniądze na otwarcie tego lokalu, bo na zdjęciu było z 30 pracowników, a wiadomo,że minimalną trzeba im płacić. Jednorazowy zysk 20 zł, a smród pójdzie na cały świat. I dobrze.
2018-08-17 10:00:03
ala2
ala???? chora psychicznie???
2018-08-17 09:56:48
Olek
"KARKUT" - opowiem znajomym. Zrobię wszystko, żeby 20PLN za sikanie wyszły wam bokiem.
2018-08-17 09:47:47
Ala
Na paragonie jest jedynie cena natomiast nazwa lokalu jest zakryta 20 złotówką. Poza tym skandalem byłoby gdyby powiedzieli tej pani, że może skorzystać z toalety, a po dopiero dowiedziałaby się o cenie. A tak uważam, że wszystko jest w porządku. Wiedziała za ile to siku, więc w czym problem. Niech nie kwili bo wiemy ile się w Danii zarabia i ile u nich kosztuje zrobienie siku. Akurat byłam w tym roku w Danii więc wiem co piszę. Poza tym mamy wolny rynek, mogła pójść gdzie indziej na siusiu. Restauracje, puby, kawiarnie itp. to nie szalety miejskie.
2018-08-17 09:43:23
to ja
Zupełnie nie rozumiem bulwersacji. Została poinformowana przed ile to będzie kosztować, wydano jej paragon. A cena jak cena, jak mnie nie stać to idę dalej.
2018-08-17 09:35:40
HogoFogo
Widocznie Pani Regina w swoich wojażach po "połowie świata" ominęła Polskę.
2018-08-17 09:32:12
Mychu
Jeśli ktoś podaje mi kwotę jaką mam zapłacić, to ją akceptuję i korzystam albo dziękuję i idę dalej.Zawsze znajdą się osoby,którym to nie pasuje.Chyba mają prawo ustalić własne stawki,za skorzystanie z toalety.
2018-08-17 09:09:03
Jacek
Jak się traktuje luksusową restaurację jak szalet miejski to tak jest.Bardzo dobrze.Cena adekwatna do miejsca i wystroju lokalu.Ta Pani z Dani powinna się wstydzić, ze to wytyka.20 zł w jej kraju to raptem 15 minut pracy...
2018-08-17 08:49:16
Frank
Wina Tuska i Krzystka ! To PO odpowiada za to ! Prosze napisac list do KC PZ i 3 litery* W Kopenhadze , za kibel zaplacilam 25 koron ..( ok 14 zl )
2018-08-17 08:44:23
Nn
Są uczciwi, nie ukrywali, ile kosztuje toaleta, a po skorzystaniu wydali rachunek. To rzadkość.
2018-08-17 08:38:13
Miś
To bardzo cenna informacja. Wiemy już, dokąd nie chodzić ani na siku ani na papu. Zdzierstwo i chamstwo na tacy. Niech tam będzie pusto aż do ostatniej muchy. Wokół jest dosyć miłych miejsc.
2018-08-17 08:36:02
Hft
W maju na bramie portowej żeby skorzystać musisz coś kupić paranoja
2018-08-17 08:33:34
Sebastian
Dla klientów toaleta za darmo, restauracja to nie szalet miejski
2018-08-17 08:11:06
ala66
W "biednej" Grecji toalety są gratis :)
2018-08-17 08:04:08
Banda
I złodzieje
2018-08-17 07:40:24
city way
Musi tam wpaść z kontrolą inspekcja robotniczo - chłopska i urząd skarbowy.
2018-08-17 07:33:26
Dajdyche
Ehh ten golema...