środa, 23 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Nagrodzono „Świadków Historii”

Nagrodzono „Świadków Historii”

Nagrodzono „Świadków Historii”
Data publikacji: 2016-02-18 20:11
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:54
Wywietleń: 1590 120504

W szczecińskiej filharmonii zostały przyznane nagrody honorowe "Świadek Historii" - wyróżnienie za aktywność wspierającą kształtowanie pamięci historycznej. W tym roku nagrody przyznano sześciu osobom. Są to: Edward Dębicki, inicjator Międzynarodowych Spotkań Zespołów Cygańskich „Romane Dyvesa”, przewodniczący Stowarzyszenia Twórców i Przyjaciół Kultury Cygańskiej im. Papuszy; Kazimierz Kostrzewski, uczestnik Grudnia ’70 w Szczecinie, obecnie członek Stowarzyszenia Grudzień ’70 – Styczeń ’71; Zbigniew Piasecki, uczestnik polskiej konspiracji zbrojnej podczas II wojny światowej (Armia Krajowa, Szare Szeregi), powstaniec warszawski, obecnie członek Stowarzyszenia „Katyń” w Szczecinie; Stanisław Piszczek, w okresie II wojny światowej uczestnik konspiracji zbrojnej (żołnierz ZWZ-AK), obecnie członek Koła Powstańców Warszawskich i sympatyk Koła Kresowych Żołnierzy Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Szczecin; Józef Pokora, w latach 1940–1946 zesłany wraz z rodziną na Syberię, obecnie członek Zachodniopomorskiego Związku Sybiraków; Wojciech Woźniak,w latach 80. działacz młodzieżowej opozycji antykomunistycznej w Szczecinie, obecnie działacz społeczny, członek Zarządu Stowarzyszenia Federacja Młodzieży Walczącej.

(as)

fot. Dariusz GORAJSKI

 

Komentarze

Edmund
Skończyło się nagradzanie ludzi których praca była rzeczywiście przydatna współobywatelom i z których to pracy wynikała jakas korzyść dla innych.Nie polegało to na kręceniu wiatru.Nie nagradza się już:tokarzy,murarzy,sprzedawczyń i monterów kadłubowych.Niech "durne robole"tyraja za 1500 i niech się cieszą że w ogóle dostaną wypłatę.
2016-02-19 08:31:43
Dane
Smutne, że Ci ludzie tyle zdziałali, a ich nazwiska podawane są dopiero przy takich okazjach.
2016-02-19 07:42:09

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Czytaj także

Presja ma sens
Pogoda
16
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie