Czwartek, 20 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Nadmorska kolejka zaprasza na bezpłatne Przejazdy Mikołajkowe (rozkład jazdy) [GALERIA]

Data publikacji: 08 grudnia 2023 r. 22:08
Ostatnia aktualizacja: 08 grudnia 2023 r. 23:08
Nadmorska kolejka zaprasza na bezpłatne Przejazdy Mikołajkowe (rozkład jazdy)
 

W sobotę, 9 grudnia 2023 r. na dworcu w Rewalu pojawi się Św. Mikołaj oraz jego pomocnicy. Na imprezę, organizowaną w ramach Konwoju Pomocników Św. Mikołaja będzie można dojechać Nadmorską Koleją Wąskotorową, która na tę okazję uruchamia bezpłatne kursy mikołajkowe.

Konwój Pomocników Św. Mikołaja w Gminie Rewal to już tradycja. Od wielu lat, dzięki współpracy gminy z lokalnymi jednostkami Ochotniczej Straży Pożarnej, radami sołeckimi, gminnymi szkołami oraz wolontariuszami, organizowana jest coroczna akcja rozdawania prezentów. W tym roku konwój z prezentami wystartuje z Pobierowa i zawita we wszystkich miejscowościach Gminy Rewal.

W Rewalu festyn mikołajkowy odbędzie się tradycyjnie na dworcu kolejowym przy ul. Dworcowej, gdzie organizatorzy przygotowali wiele atrakcji i niespodzianek. Animacje dla najmłodszych rozpoczną się w holu dworcowym już o godz. 13:00. W programie imprezy znajdą się m.in. warsztaty dla dzieci z Bałtycką Manufakturą Słodkości, dekorowanie pierniczków z grupą Twórczywo, foto budka 360 i kino świąteczne. Od godz. 15:00 na dworcowej scenie pojawi się DJ, a następnie rozpoczną się występy artystyczne
W punkcie kulminacyjnym, zaplanowanym na godz. 17:20, na stację w Rewalu świątecznie przystrojonym pociągiem przybędzie ze Święty Mikołaj, który zaprosi dzieci do zabawy, w oczekiwaniu na przyjazd konwoju z prezentami. Po wręczeniu prezentów odbędzie się wspólna zabawa z DJ- em. W sobotnie popołudnie nie zabraknie również przysmaków z grilla, domowych wypieków oraz rozgrzewających napojów.
Na sobotni festyn w Rewalu będzie można dotrzeć bezpłatnie pociągami Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej. Odjazd pociągu ze stacji Gryfice Wąsk. o godz. 13:40, kurs powrotny z Pogorzelicy do Gryfic o godz. 18:40 (z Rewala o godz. 19:10).

Na imprezę mikołajkową na dworcu w Rewalu zapraszają: pani Sołtys z Radą Sołecką Rewala, Gmina Rewal, Rada Rodziców z ZSP Rewal oraz Nadmorska Kolej Wąskotorowa.

Tekst i fot. (mł)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Księgowy
2023-12-09 11:48:31
To ta kolejka wąskotorowa stała się przyczyną zadłużenia gminy Rewal i pożyczkami w parabankach. Beata Szydło wywaliła wójta i miał sprawę sądową. Wystarczyło sprzedać kawałek ziemi pod hotel i teraz gmina kręci się całkiem dobrze, a kolejka jest hitem co widać. Gmina Ostrowice takiej działki nad morzem nie miała i padła na twarz. Taka już ta Polska jest.
Świetny pomysł
2023-12-09 10:38:06
Gratuluję
Kolejka
2023-12-09 00:32:11
Fajny pomysł ,bravo.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA