Piątek, 21 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Nabór do przedszkoli. Listy już są, teraz czas na kolejny krok

Data publikacji: 17 kwietnia 2024 r. 20:41
Ostatnia aktualizacja: 17 kwietnia 2024 r. 21:09
Nabór do przedszkoli. Listy już są, teraz czas na kolejny krok
Pierwszy rocznik przedszkolaków zagości w nowo wybudowanej Szkole Podstawowej przy ul. Kredowej. Od 1 września znajdzie tu opiekę setka dzieci. Fot. Anna GNIAZDOWSKA  

Nabór do przedszkoli wszedł w kolejny etap. 15 kwietnia w placówkach oraz w systemie elektronicznym rodzice mogli sprawdzić, czy ich pociecha dostała się do wybranego przedszkola. Jeśli miejsce jest już przyznane, trzeba pamiętać o jego potwierdzeniu – czas jest krótki, tylko przez trzy dni, do 19 kwietnia rodzice zakwalifikowanych kandydatów muszą potwierdzić wolę przyjęcia dziecka do danej placówki. Niezłożenie takiego oświadczenia w wyznaczonym terminie jest jednoznaczne z rezygnacją z miejsca w placówce.

Rekrutacja dzieci do szczecińskich przedszkoli powoli się kończy. Dzieci w wieku przedszkolnym zameldowanych w Szczecinie jest niemal dwanaście tysięcy, a tegoroczny nabór prowadzony jest dla maluchów od 3 do 6 lat, tylko w uzasadnionych przypadkach do przedszkola można zapisać 2,5-latka. Miasto przygotowało dla dzieci startujących po raz pierwszy w naborze na rok szkolny 2024/2025 niemal cztery tysiące miejsc, choć we wszystkich placówkach publicznych jest ich ponad 10 tysięcy – w przedszkolach ponad 8,3 tys., a w oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych ponad 1,6 tys. Tyle że większość miejsc jest już zajętych przez dzieci z poprzednich roczników.

W tym roku po raz pierwszy można zapisać dziecko do oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej nr 7 przy ul. Kredowej 9-15, która po wielu latach budowy w końcu zacznie działać na Warszewie i będzie dysponować setką miejsc dla przedszkolaków.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w sytuacji, gdy dziecko nie zostanie przyjęte do żadnej ze wskazanych przez rodzica lub opiekuna prawnego we wniosku placówek, prezydent miasta wskaże mu miejsce w placówce, która dysponuje wolnymi miejscami.

Ostateczne wyniki tegorocznej rekrutacji zostaną ogłoszone 24 kwietnia. Jednak nie znaczy to, że tegoroczny nabór zostanie zamknięty. Jest jeszcze szansa na zdobycie miejsca opieki w publicznej placówce w naborze uzupełniającym, rozpocznie się on 12 sierpnia a zakończy 28 sierpnia.

(kel)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA