Piątek, 27 grudnia 2024 r. 
REKLAMA

Na zapleczu paczkomatów

Data publikacji: 10 kwietnia 2024 r. 07:01
Ostatnia aktualizacja: 10 kwietnia 2024 r. 10:48
Na zapleczu paczkomatów
Z zewnątrz schludnie. A co jest na zapleczu? Fot. Krzysztof ŻURAWSKI  

Istnieje ponoć taka prawidłowość, że bałagan lubi się gromadzić w jednym miejscu lub bardzo blisko siebie. Jest tak i w tym przypadku.

Przy ulicy Włościańskiej na Pomorzanach stoją dwa punkty odbioru i nadawania paczek. Postawiono je tuż przy lokalnym sklepiku, który od jakiegoś czasu jest nieczynny.

O ile paczkomaty widziane od strony ulicy nie sprawiają nieschludnego wrażenia, o tyle na ich zapleczu gromadzą się śmieci. Bałagan to osiedlowa klasyka – są więc puste butelki po różnych alkoholach, do tego kartony i jakieś foliowe worki, zapewne z kolejnymi śmieciami podrzucanymi przez kogoś, kto nie dotarł z nimi do śmietnika. Całość bałaganu, nie wiedzieć czemu, została ogrodzona drewnianym płotkiem.

W odległości około 50 metrów od paczkomatów stroi od lat ceglana budowla, która być może była w przeszłości składzikiem np. na narzędzia lub piasek do posypywania. Obecnie budowla popada w ruinę. Jedyna z niej korzyść to swoisty słup ogłoszeniowy na plakaty wyborcze.

– W obydwu przypadkach teren należy do Gminy Miasta Szczecin – mówi Joanna Wojtach, rzeczniczka prasowa Straży Miejskiej w Szczecinie. – Na miejsce zostanie wysłany strażnik dzielnicowy, który przeprowadzi wizję lokalną, polegającą na ocenie zagrożenia i skali zanieczyszczenia.

Jest szansa, że bałagan zniknie. Dokumentacja fotograficzna wraz z opisem zostanie przekazana do ZBILK. Dodatkowo zostanie wystosowane polecenie uprzątnięcia terenu i zabezpieczenia dachu na walącej się budowli.

Ze statystyk wynika, że straż miejska w związku z ulicznym bałaganem ma pełne ręce roboty. W roku 2023 strażnicy osiedlowi przeprowadzili ponad 10 tys. interwencji i kontroli, które dotyczyły m.in. nieutrzymywania należytej czystości i porządku na terenie nieruchomości oraz nieuprzątnięcia przez właściciela nieruchomości błota, śniegu, lodu, liści, chwastów i innych zanieczyszczeń. ©℗

Krzysztof ŻURAWSKI

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

HogoFogo
2024-04-10 22:47:20
O ile krytyka paczkomatu Orlenu zapewne nie wiąże się z nadmiernym ryzykiem, o tyle pokazywanie na tym samym zdjęciu paczkomatu DPD, jest igraniem z ogniem.
@Ekoloszka
2024-04-10 19:38:13
Popieram, warunkiem wydania zgody na postawienie paczkomatu powinno być ufundowanie przez operatora paczkomatu automatu do hodowli i sprzedaży jadalnych robaków!
czytam
2024-04-10 15:55:18
Nakążta stawiać te ściany-skrzynki prostopadle do ulicy/chodnika ,bo zawsze bedzie za nimi ubikacja i wysypisko.
Ekoloszka
2024-04-10 10:20:14
Protestuję! Chwasty i liście to nie śmieci! Te pierwsze pochłaniając śmiertelne CO2 i wspomagając małą retencję pomagają nam w walce z nadchodzącą katastrofą klimatyczną. Podobnie jak łąki kwiatowe radnej Jackowski. Te drugie to miejsce schronienia i zimowania różnych grzybów i robali, np. znanego w Szczecinie szrotówka kasztanowcowiaczka. Niech się pani ze Straży Miejskiej douczy!
Rachmistrz
2024-04-10 09:57:27
Wizja lokalna, dokumentacja fotograficzna, śledztwo zamiast kosza na smieci, miotły i worka na smieci. Biurokracja rulez
gosccc
2024-04-10 08:42:38
a za co odpowiada zbilk ? za co placa ludziom wyslac ich w teren i niech patroluja wszystkie dzialki do nich nalezace raz na 1-2 tygodnie i zlecaja sprzatanie, bez alertu lub informacji do gazety nic sie nie da posprzatac, chore !!! tak samo z parkujacymi debilami na chodniku /trawniku
Gdzie straż miejska?
2024-04-10 07:34:15
Odp: siedzą za biurkiem...

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA