sobota, 18 sierpnia 2018.
Strona główna > Wiadomości > Na "Różaniec do granic" za złotówkę

Na "Różaniec do granic" za złotówkę

Na "Różaniec do granic" za złotówkę
Data publikacji: 2017-10-07 00:13
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:28
Wywietleń: 1340 295466

Dla wybierających się w sobotę 7 października na wydarzenie "Różaniec do granic" PolRegio (marka Przewozów Regionalnych) ma specjalną, obowiązującą tylko tego dnia, ofertę o tej samej nazwie. To bilet za 1 zł. 

 Oferta ma na celu umożliwienie zamierzającym wziąć udział w modlitwie różańcowej dojazdu  oraz powrotu do i z miejscowości, w których znajdują się wyznaczone kościoły. Z pociągu PolRegio będzie można skorzystać na podstawie biletu jednorazowego na przejazd „tam” w cenie 1zł. Będzie on upoważniał również do powrotu.

Kościoły uczestniczące w wydarzeniu „Różaniec do granic” znajdują się w dziesięciu województwach. Oferta obejmie m.in.miejscowości: Świnoujście Port, Świnoujście, Międzyzdroje, Kołobrzeg i Ustronie Morskie. 

Szczegóły na https://polregio.pl/pl/oferty-i-promocje/promocje/rozaniec-do-granic/

(mg)

Komentarze

123
Gdy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy. Oni lubią w synagogach i na rogach ulic wystawać i modlić się, żeby się ludziom pokazać. Zaprawdę, powiadam wam: otrzymali już swoją nagrodę. Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda Tobie. Modląc się, nie bądźcie gadatliwi jak poganie. Oni myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwo będą wysłuchani. Nie bądźcie podobni do nich! Albowiem wie Ojciec wasz, czego wam potrzeba, zanim jeszcze Go poprosicie Ewangelia wg św. Mateusza
2017-10-08 09:52:15
Siódme przykazanie
Niepotrzebna, głupia i szkodliwa inicjatywa. Dziś pracy nie brakuje i każdy może sobie zarobić i kupić normalny bilet (w końcu nie taki drogi), a jak komuś mimo to brakuje, to parafie mogły zadbać o wsparcie biletem dla takich osób. Wybrano jednak najgorszy sposób: bolszewickie uwłaszczenia się na majątku wspólnym.
2017-10-07 13:53:17
gg
Same "elity" moralne reprezentują tą akcję jak np. znany aktor dwukrotny rozwodnik buhahha
2017-10-07 13:37:42
M.Dem.
Do "Donator". To, kto i jak pokryje różnicę między symboliczną złotówka, zaplacona za podróż "tam i z powrotem", przez pasażera a kwotą jaka winna być (według rachunku opłacalności), musi wyjaśnić kolejnictwo. Ma Pan pewność, że tę różnicę pokryje się z naszych podatków? Ja myślę, że z naszych podatków pokrywa się coś znacznie gorszego niż kwoty na Woodstock czy imprezę religijną. Mam na myśli choćby finansowanie inwestycji w cele i technologie nie sprzyjające Polsce i normalnemu światu. Z dyktatu totalitaryzmu. Swego czasu wspomniał o czymś takim nawet Duda (odmawiając Chinom zapłaty za inwestycje, "bo to są inwestycje NIE Polski ..." odsylajac żądających zapłaty gdzie indziej).
2017-10-07 13:00:24
ciekaff
Koleje Państwowe to nic innego jak Transport Publiczny opłacany z Pieniędzy Podatnika. Więc w czym złość w komentarzach , nienawiść i zazdrość ? Jeżeli City ogłosi darmowe przejazdy dla osób max.145 to co ? Na kolanach do kasy ? Bo jak ogłosi min.175 to 90% w wysokich butach będzie się pchało na perony ! Zawiść i kombinatorstwo ; to cecha Naszego Narodu. Niestety ! Przypominam PKP Intercity to nic innego jak Sp.z o.o. i nie pasażer ale akcjonariusze będą oceniać Zarząd , ewentualne skargi klienta. Może i złośliwie...darmowe pociągi na WOŚP nie przeszkadzały pomimo że PIS przy władzy ??
2017-10-07 12:37:16
Donator
Do M.Dem.: pokażesz fakturę z PKP dla kościoła z dowodem zapłaty to uwierzę. Za twoje i moje i milionów innych ludzi, z naszych podatków zapłacimy za te bilety, bo ktoś w na kolei mości sobie miejsce w niebie, naszym kosztem. Zwykłe złodziejstwo, przepraszam, dziś zwane dobrą zmianą. A kościół to samo ZŁO, w najczystszej, nomen omen, postaci!
2017-10-07 11:26:14
Donator
Do Abc: co ty pleciesz, były dodatkowe pociągi do Kostrzyna a nie podróż za złotówkę to różnica zasadnicza. Gdyby wierzących było więcej, to przypuszczam że, kolej podstawiłaby cały swój tabor by ich wozić. Na szczęście różaniec (jeszcze nie obowiązkowy :-)) nie ściąga setek tysięcy wiernych.
2017-10-07 10:49:40
M.Dem.
Do "Donator". Wedlug mnie Kosciol funduje te podroz. Dlaczego? Koszt uruchomienia pociagu, na trase "od -do" i z powrotem, to nie jest jedna zlotowka! Cena dla pasazera to jest koszt calkowity funkcjonowania na trasie (place z narzutami dla obslugi pociagu, srodki czystosci w toaletach, inne kluczem % naliczane, etc.) plus narzut zysku. Zysk po to było coś ponad koszty. Choćby na roczne (dawne 13-tki ) dodatkowe pieniazki dla załogi (osiagniecie zysku jest pewnie w związku z podstawą wypłaty tych dodatkowych pieniędzy. Roznica między ceną biletu w obie strony a symboliczną 1 złotówka dla pasażera, jest kwotą jaką musi kolei dopłacić Kościoł. Tak mniej więcej wygląda problem finansowy religijnej imprezy. Czysmy się nie zagalopowali zbytnio w tym szukaniu zła w Kościele?
2017-10-07 10:45:15
smys
Puste komentarze-pustych ludzików.
2017-10-07 10:31:58
Abc
Nie tylko Kościół. Owsiak też dostał pociągi w liczbie 80 na swój sabat Woodstock.
2017-10-07 10:27:08
Donator
Do M.Dem: KOŚCIÓŁ FUNDUJE TĘ PODRÓŻ??!!! No, trzeba być hipokrytą do potęgi boskiej, żeby wypisywać takie łgarstwa !!!
2017-10-07 09:37:17
;-)
@Do ??? o SKOKACH narciarskich zapomniales, ile to juz miliardow strat? co do kamienic kilka lat rzadził w stolicy sp. Lech Kaczynski rozumiem ze wtedy wszystko bylo dobrze ?
2017-10-07 09:26:36
Skajper
Na swiecie jest ponad 4 tysiace religii ,kazda religia jest wymyslona przez człowieka, im szybciej sobie to uswiadomicie tym lepiej, tylko agnostycyzm to jedyne rozsadne podejscie do zycia gdyz na tym etapie rozwoju swiata nie wiemy co lub kto go w 100% stworzył a do przestrzegania prawa i zycia w zgodzie z nim wystarczy prawo cywilne i karne oraz konstytucja ale dla wielu to zbyt trudna lektura
2017-10-07 09:25:37
J.
Super inicjatywa. Jak można się było spodziewać wzbudzi to wściekłość u tych, dla których np. aborcja to "ratowanie kobiet".
2017-10-07 08:45:54
Konkordat
Koniecznie wypowiedziec konkordat i sprawdzić którzy czarni nie mają polskich paszportów
2017-10-07 08:41:14
Olek
Dziękuję za polskie pociągi dla Polaków!
2017-10-07 08:24:35
M.Dem.
Do "Do ???". Jeszcze ciag dalszy w niespokojnych glowach, dla losu (przynajmniej czesci) tych pozbawianych mieszkan ludzi. Ile jeszcze emerytur/rent/innych swiadczen pienieznych przezyja az do swiadczenia, po ktorym juz sie nie obudza?
2017-10-07 08:12:47
ja cierpię dolę
Zamiast modlitwy może adopcja dzieci ?
2017-10-07 07:23:42
Roman
Świeckie państwo. Wszystkie religie traktuje równo...
2017-10-07 07:21:42
M.Dem.
Do "??". Myślę, że Kościół nie chce mieć własnych linii kolejowych. Funduje tylko wydatek na podróż "tam i z powrotem" dla uczestnictwa w imprezie religijnej. Niczego złego ta impreza ludzi nie nauczy. Przyciagnie ludzi do kanonu zachowan wedlug religii rzymsko -katolickiej. Nie jest to przeciez zlo zagrazajace ludzkosci. A nawet jest (te 10 przykazan= kanon zachowan codziennych) wspomaganiem prawidlowych norm ksztaltowania spoleczenstwa, jakie musi chronic prawo stanowione cywilizowanych form ustrojowych. Nie znaczy to przeciez wiary w dogmat tej religii (stworzenie swiata, idea Boga jako stworcy). Ale przeszkadza idei totalitarnego sposobu na zycie. Gdzie "zabij, co Ci przeszkadza" w aplauzie. Podstawa sukcesu zwyrodnialych "ruchawek" rewolucyjnych.
2017-10-07 07:15:11
Trochę spóźniona informacja
Inne portale 2 dni temu informowały.
2017-10-07 05:45:46
Do ???
Dom wariatów to już był, sprzedając za grosze kamienice warte miliony i wyrzucając biednych ludzi na bruk.
2017-10-07 01:24:13
??
.. dom wariatów się robi. W Polsce to kościół ma swoje linie kolejowe?
2017-10-07 00:40:07