niedziela, 26 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Na rowerze tylko z kartą?

Na rowerze tylko z kartą?

Na rowerze tylko z kartą?
Data publikacji: 2016-04-11 20:22
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:59
Wywietleń: 1592 127794

Rowerzysta jechał po chodniku, albo używał drogi rowerowej niezgodnie z przepisami? Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa chce zadbać o bezpieczeństwo na drogach, edukując cyklistów i wprowadzając obowiązkową kartę rowerową. Co myślą o tym rowerzyści?

MINISTERSTWO poinformowało na swojej stronie, że „analizuje pakiet kompleksowych rozwiązań, które mają pozwolić na zmniejszenie liczby wypadków z udziałem rowerzystów. Wprowadzenie wymogu posiadania karty rowerowej dla osób nie mających prawa jazdy jest jedną z takich koncepcji, która ma zagwarantować zwiększenie znajomości przepisów ruchu drogowego wśród tej grupy użytkowników dróg, a tym samym przyczynić się do poprawy jej bezpieczeństwa”.

- Samo wprowadzanie karty rowerowej nic nie zmieni. Bo czy osoby, które mają prawo jazdy, nie popełniają wykroczeń?  Należy skupić się na edukacji praktycznej. W wielu państwach odbywają się takie szkolenia, których celem jest zdobycie umiejętności, a nie dokumenty - mówi Maciej Gibczyński, prezes stowarzyszenia Rowerowy Szczecin.

Przedstawicieli RS zastanawia także, kto miałby się zająć edukowaniem rowerzystów. - Skąd wziąć kadry? Wśród instruktorów jazdy są często osoby, które nie korzystają z jednośladów - dodaje M. Gibczyński.

- Ważne jest dla nas, aby to rowerzyści uczyli przyszłych rowerzystów - tłumaczył Cezary Grochowski z Wrocławskiej Inicjatywy Rowerowej i Parlamentarnej Grupy Rowerowej podczas swojej niedawnej wizyty w Szczecinie.

Ministerstwo wyjaśnia, że żadne z planowanych zmian nie będą wprowadzane przeciwko uczestnikom ruchu drogowego, ale ze względu na ich bezpieczeństwo. ©℗

(szym)

Fot. Robert STACHNIK

 

 

 

Komentarze

spoko3
a co do karty rowerowej to na razie jest parodia - moje dzieci w szkole ja wyrobiły nie jeżdżąc wcale rowerem - tj. sama teoria wystarczyła; przydałyby się dla dzieciaków "miasteczka rowerowe" uczące praktycznie zasad ruchu drogowego i zachowań na drodze zanim na nią wyjadą ...
2016-04-13 09:28:32
spoko3
do Krystyny na Dziewoklicz spokojnie można dojechać z miasta ścieżka na Trasie Zamkowej i dalej Wyspą Pucką - urocza wycieczka - polecam :)
2016-04-13 09:23:39
kolejny debilny pomysł PIS
oni innych nie mają
2016-04-13 07:47:05
k....k12
Rowerzyści poruszają się po wszystkich drogach / za wyjątkiem autostrad / to powinna ich obowiązywać taka wiedza, jak prawie na normalne prawko. Już widzę, jak ci biedacy, starsi, wykluczeni z zapadłych wioszczyn, którzy nigdy nie mieli, kasy, ambicji, żeby mieć auto, a tym samym prawo jazdy, różne życiowe niedorajdy CHODZĄ NA KURS, / DOJECHAĆ ROWEREM / ,jak to g.... prawne uchwalą już nie będzie wolno, płacą kilkaset złotych i zaliczają egzamin ustny i praktyczny. Zalecić obowiązkowe kaski, kamizelki odblaskowe,budować ścieżki rowerowe, to trzeba zrobić dla tych, którzy mają zamiar uczestniczyć na rowerze w ruchu miejskim i na drogach, gdzie jest dopuszczalna prędkość 50 km/h i więcej i akcja edukacyjna w szkołach i mediach, a reszcie dać spokój. Ale wiadomo dać małpie brzytwę /władzę/ to... to najbiedniejszych, najbardziej upośledzonych społecznie okradnie
2016-04-12 23:17:50
Krystyna
Kto widział ścieżki rowerowe w Podjuchach, Żydowcach, Kluczu?! Jak dojechać rowerem do Zdrojów, czy na Dziewoklicz?!
2016-04-12 11:30:51
blk
"Rower można kupić legalnie wszędzie i to za rozsądne pieniądze, więc każdy może jeździć" - i to właśnie boli w pupie...że coś co jest powszechnie dostępne, nie jest jeszcze obłożone żadnymi opłatami.
2016-04-12 11:02:56
Prawo
To co wyprawiają rowerzyści nie mieści się w głowie. Rower można kupić legalnie wszędzie i to za rozsądne pieniądze, więc każdy może jeździć. Jednak skoro ktoś choć centymetrem koła wjeżdża na ulicę, to musi znać przepisy, które na tej ulicy obowiązują. Dlaczego rowerzyści wjeżdżają na pasy, wyskakują z bocznej ulicy nie patrząc, czy coś jedzie, a także nie uważają na pieszych? Podstawowa znajomość znaków, reguł to po elementarna wiedza, więc niech nikt nie pisze, że to nie ma sensu.
2016-04-12 07:59:21
MA
Dla kogo jest droga po prawej stronie gamonia jadącego na rowerze? Po co są drogi rowerowe skoro się z nich nie korzysta? Czy za taką jazdę jak ten gość nie powinien być mandacik 200zł?
2016-04-11 23:13:28
Rowerzysta
co jeszcze z nudów przyjdzie do głowy parlamentarzystom ? Całe życie jeżdżę rowerem , kartę "zrobiłem " w SP i ŻYJĘ ! Czego jeszcze ? /kasy ? /
2016-04-11 22:03:23
Rowerzysta
Jestem za całkowitą eliminacją rowerzystów -zajeżdzicie Nas i po problemie .
2016-04-11 21:23:29
Gargamel
Czyli jak wyciągnąć więcej pieniędzy od obywateli, bo przecież kurs kosztuje, egzamin kosztuje, wydanie dokumentów kosztuje, no i mandaty kosztują. Zapłaci jak zwykle obywatel i zamiast dać kopa władzuni, będzie ją wielbił bo to przecież dla jego bezpieczeństwa.
2016-04-11 20:42:59

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
1
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie