Niedziela 17 października 2021r. 
REKLAMA

Na ratunek starszej pani

Data publikacji: 2018-10-10 07:34
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:22
Na ratunek starszej pani
 

Starsza kobieta, zamknięta sama w mieszkaniu, upadła na podłogę i ze względu na stan zdrowia, nie mogła się podnieść. Zdołała na szczęście sięgnąć po telefon i zadzwonić do sąsiadki. Ta zaalarmowała straż miejską, która szybko zorganizowała pomoc.

Do zdarzenia doszło we wtorek w Szczecinie. 88-latka mieszka z bliską osobą, która tego dnia jednak musiała wyjechać nas pogrzeb. O sytuacji była uprzedzona sąsiadka. To właśnie ona powiadomiła straż miejską, że seniorka znalazła się w niebezpiecznej sytuacji.

- We wtorek około godz. 9 otrzymaliśmy telefon, że w zamkniętym od środka mieszkaniu na osiedlu Książąt Pomorskich znajduje się starsza pani, która upadła na podłogę i potrzebuje pomocy - mówi Joanna Wojtach, rzecznik straży miejskiej. - Kobieta ma dwie endoprotezy, przewróciła się i nie jest w stanie się poruszać. Zaalarmowaliśmy straż pożarną i pogotowie. Ponieważ uchylone było okno balkonowe, straż weszła do mieszkania, korzystając z podnośnika koszowego. Dzięki racjonalnej i szybkiej reakcji sąsiadki wszystko skończyło się dobrze.

Przypomnijmy - podobne zdarzenie było kilka dni temu. Funkcjonariusze z Komisariatu Policji Szczecin nad Odrą podczas patrolowania ulic w dzielnicy Żelechowa usłyszeli wołanie o pomoc. W bloku, z którego dochodził głos, uchylone było okno. Funkcjonariusze weszli przez nie do mieszkania. Na podłodze leżała starsza kobieta. 71-latka mówiła, że przewróciła się kilka dni wcześniej i od tego czasu nie może wstać. Seniorka była wychłodzona oraz odwodniona, choruje na cukrzycę. Policjanci podali jej leki i wezwali pogotowie, które przewiozło kobietę do szpitala.

(gan)

Fot. SM

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

k
2018-10-10 10:57:38
Niestety , z czasem /wiek , choroba / trzeba zaufać sąsiadowi i dać mu klucz do mieszkania , bo gdyby nie uchylone okna-to cóż - trzeba wyłamać drzwi lub wybić szyby .
Do: ...
2018-10-10 10:09:17
Czytaj ze zrozumieniem. Spróbuj jeszcze raz, od początku do końca.
.
2018-10-10 09:23:23
88, czy 71-latka? Poza tym, takie info było gdzie indziej już dawno.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ