piątek, 05 czerwca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Na przekór epidemii. Budowa Hanza Tower zgodnie z planem

Na przekór epidemii. Budowa Hanza Tower zgodnie z planem

Na przekór epidemii. Budowa Hanza Tower zgodnie z planem
Data publikacji: 2020-04-05 08:08
Ostatnia aktualizacja: 2020-04-07 20:07
Wywietleń: 2560 449961

– Prace na budowie Hanza Tower w Szczecinie postępują bez zakłóceń, zgodnie z harmonogramem. Potrzebne do budowy materiały, między innymi gresy i pustaki, zamówiliśmy jeszcze przed wybuchem epidemii, więc nie odczuwamy ich braku – informuje Małgorzata Ostrowska, członek zarządu oraz dyrektor Pionu Marketingu i Sprzedaży w J.W. Construction.

Jak zapewnia Małgorzata Ostrowska, nie opóźniają się także kolejne dostawy.

– Nasi podwykonawcy, w trosce o zdrowie pracowników, które jest dla nas najwyższym priorytetem, stosują się do zaleceń WHO i rozporządzeń polskiego rządu oraz odpowiednich instytucji.

Dyrektor Pionu Marketingu i Sprzedaży podkreśla, że nowa sytuacja związana z epidemią koronawirusa nie pozwala na formułowanie jakichkolwiek prognoz na najbliższe miesiące.

– Planowany termin oddania budynku mieszkańcom i użytkownikom, czyli druga połowa tego roku, nie jest w chwili obecnej zagrożony. Ale nie możemy zagwarantować, że nic się nie zmieni – zaznacza M. Ostrowska.

Pracuje również biuro sprzedaży, które zachęca klientów do kontaktu drogą mailową, telefoniczną lub przez aplikacje wizualne. Możliwa jest wideokonferencja za pośrednictwem aplikacji Skype, a nawet interaktywne „spotkania” na budowie. Handlowcy udostępniają m.in. nagrane filmy z przykładowych lokali w standardzie deweloperskim oraz ze spaceru po wnętrzu budynku. Za pośrednictwem poczty elektronicznej klient może otrzymać informacje o stanie zaawansowania prac oraz wszystkie niezbędne dokumenty.

Hanza Tower to 30 kondygnacji: 21 mieszkalnych, 4 biurowe, 2 handlowo-usługowe, 4 garażowo-podziemne. Mieszkańcy będą mogli korzystać ze strefy spa i fitness z zespołem basenowym. Do ich dyspozycji dostępna będzie również recepcja oraz pralnia samoobsługowa. Przypomnijmy, że został już sprzedany największy apartament, który znajduje się na 25. piętrze. Kosztował nabywcę nieco ponad 3 miliony złotych.

Karolina NAWROCKA

Fot. Mirosław Winconek

Na przekór epidemii. Budowa Hanza Tower zgodnie z planem Na przekór epidemii. Budowa Hanza Tower zgodnie z planem Na przekór epidemii. Budowa Hanza Tower zgodnie z planem

Komentarze

re: Adwokat
A wiesz, że sam wpadłeś we własne sidła. Przecież też krytykujesz innych, cfaniacku. Taki z ciebie adwokacina.
2020-04-07 19:43:48
@@ale tu komentatorów
Uuuu ale komentator nad-reaktywny, widać że to była celna diagnoza... Co do reszty... Bo? Jakieś merytoryczne uzasadnienie czy po prostu: "wykupiłem 7 dni all-inclusive i widziałem wysokościowce i mi się podobało wiec teraz twierdze ze Szczecin musi być taki sam jak to co widziałem"... "Miasto wielkości Szczecina..." Miasta wielkości Szczecina ale gdzie? Jakie to są miasta (350 - 400 tys) w których lokują się inwestorzy chcący wywalić X razy więcej na wysokościowiec gdy koszt ziemi nie uzasadnia budowy takiej inwestycji... Niech kolega poda tych inwestorów bo na ile ja się orientuje to Balcerowicz zarżnął polskie firmy a potem wyprzedał za bezcen wiec i kapitału i inwestorów nie ma i nie zapowiada by znaleźli się w przyszłości... już kumple i wyznawcy Balcerowicza się o to starają ciężko od kilkudziesięciu lat tępiąc każdy przejaw polskiej przedsiębiorczości powyżej zakładu fryzjerskiego tudzież agencji pracy najemnej dla polskich niewolników podcierających tyłki byłym nazistom albo zbierających szparagi... Więc proszę podać przykłady inwestorów ze Szczecina którzy mogliby udźwignąć budowę wysokościowców - najlepiej całego ich kwartału...
2020-04-06 19:18:14
@ale tu komentatorów
Głodnemu chleb na myśli. Nie wiem co masz w głowie i nie interesują mnie twoje podświadome kompleksy na tle fallusa. Tu mowa jest o architekturze! Miasto wielkości Szczecina powinno mieć kwartał reprezentacyjnych wieżowców o ciekawej architekturze plus dominanty wysokościowe w kilku miejscach do tego przewidzianych jak: skrzyżowanie narutowicza z Piastów, Łasztownia czy plac po zburzeniu domu marynarza.
2020-04-06 18:16:24
Zenek
Co za kraj każdy tylko płakać potrafią i nic tam nikomu nie pasuje. Super że prace poruszają się do przodu aby tak dalej.
2020-04-06 16:45:08
Ale tu komentatorów z kompleksami...
wysokościowce jako synonim nowoczesności czy może raczej podświadomie kompensowany kompleks falliczny? SENS ma kompleks koloru słupka (bo nie taki jak w Berlinie) a inni kompleks wieżowca - "by zapłonął konar"
2020-04-06 10:34:55
Zdzich
W Londynie budowy stoja ale co tam w Polsce interez wazniejszy
2020-04-05 23:52:01
Epidemia
Może Sanepid zobaczy jak są wykonywane prace i czy ludzie są chronieni przed epidemią
2020-04-05 22:59:46
@@janusz
Masz oczekiwania jakby każdy budynek rodzinny miał startować w World Architecture Festival. Nie wyglądałyby dobrze szklane wysokościowce porozrzucane bez ładu i składu w rożnych miejscach wśród kilkupiętrowych budynków. W ten sposób nie powinno się budować. Tymczasem i tak najlepszym budynkiem na świecie w 2016 roku zostało parterowe CDP ze śladową ilością stali i szkła.
2020-04-05 22:04:59
@janusz
A kto mówi o kwartałach z kamienicami? Natomiast hanza tower dobrze się komponuje. Następny powinien powstać na miejscu Fali i kolejny po drugiej strony wyzwolenia na miejscu parkingu. Tak samo można wyburzyć ten barak Cezasu z okolicznymi budami i tez wieżowiec postawić. Pisałem nie o kwartałach z kamienicami, a o nowych osiedlach 4 piętrowych bloczków bez żadnej architektury. Takie jak niestety powstają obok kampusu uniwerku na Piastów, czy na Duńskiej. Szlachetna nowoczesna architektura bazuje na szkle i stali. Oczywiście w wykończeniu stosuje się tez inne materiały. To nie kwestia gustu, a wiedzy o trendach tego co się w świecie projektuje.
2020-04-05 20:44:36
@ Jurek z Bremen
poniekąd z sympatią odpowiem Ci słowami (pojmiesz??) Marii Konopnickiej - "pójdź dziecię, ja cię uczyć każę".
2020-04-05 19:07:42
Jurek z Bremen
kocham windy.Bylem na 124 pietrze w Dubaju u KALIFA 26 razy i juz czekam na nastepny raz.Polecam.!24 pietra tylko 46 sekund i u gory 46 sekund i u dolu przy gwiazdach i telewizorze w windzie.Pozdrawiam!!!!
2020-04-05 18:00:42
@@@janusz
Nie wmówisz mi, że np. w kwartałach z kamienicami wieżowiec jest lepszy niż kilkupiętrowa kamienica. Jeżeli dla ciebie stal, szkło i przynajmniej 20 kondygnacji są synonimem dobrej architektury, to "gratuluję" gustu.
2020-04-05 17:00:36
@@janusz
Większość jednak lubi nowoczesne wieżowce. Są znacznie lepsze niż 4 piętrowe bloczki, które niestety wciąż się stawia w różnych częściach miasta. Bloczki zajmujące przestrzeń i z zerową architekturą rodem z PRL. Czas na stal, szkło i przynajmniej 20 kondygnacji. A co ma jakaś bzdurna targowica do miast to trudno pojąć o co ci chodzi. Nazwy muszą być uniwersalne, na całym świecie są angielskie, hiszpańskie lub francuskie. Czyli w językach ładnych, międzynarodowych i dostępnych do wymówienia przez większość populacji. Polski niestety nie łapie się w żadnej kategorii. Poza tym Hanza to historia naszego miasta. Trochę otwarcia na świat i cywilizację, zamiast zaścianka.
2020-04-05 15:18:07
@123
Widziałem jak inni jeżdżą i tyle wystarczy.
2020-04-05 15:09:40
Adwokat
Janusz ma rację jeszcze nie było artykułu co by inni nie skrytykowali. Co w niektórych siedzi. To jest choroba Tylko tego nie wyleczysz
2020-04-05 14:34:51
123
Czy miałeś okazje jechać tą windą bo ja tak
2020-04-05 12:34:00
@ janusz
nie każdemu imponują wieżowce a po wtóre czemu permanentnie narzuca nam targowica obce nazwy w NASZYM KRAJU ?
2020-04-05 12:23:13
@123
Dwie, trzy osoby w windzie, to według ciebie tłok? Ciekawe ;) Poza tym osoby w takiej windzie są na świeżym powietrzu, a nie w zamknięciu.
2020-04-05 12:13:41
123
Do Janusza czy napisanie prawdy o transporcie pracowników na budowie to jest skrytykowanie mojej wypowiedzi ,a może sam siedzisz na kwarantannie i się nudzisz .A może kupiłeś tam mieszkanie i po trupach do celu bo jestem nowo Bogacki .
2020-04-05 12:12:56
janusz
Wieczni malkontenci. Czy istnieje cos, czego by nie skrytykowano?
2020-04-05 11:36:49
@ Waldek
Gmin uwielbia wieżowce, saszłyki i wate cukrzaną na patyku.
2020-04-05 09:17:50
123
– Nasi podwykonawcy, w trosce o zdrowie pracowników, które jest dla nas najwyższym priorytetem, stosują się do zaleceń WHO i rozporządzeń polskiego rządu oraz odpowiednich instytucji.A zwłaszcza w windach które poruszają sie po zewnętrznej stronie budynku pracowników pełen stan nawet tam nie ma miedzy nimi 0,5 metra,tłok jak w beczce na śledzie
2020-04-05 09:07:58
Waldek
W końcu jakiś wieżowiec po tylu latach, już minęło prawie 30 lat kiedy wybudowano PAZIM, to teraz pewnie poczekamy kolejne 30 na kolejny budynek. Przykre jest, że ogromny teren zajmuje zbędne galaxy, a w jego miejsce można było wybudować kilka wieżowców. Centrum handlowe mogło być, ale na pierwszych piętrach wieżowców, a tak to teren zmarnowany.
2020-04-05 08:23:32