Wtorek 26 października 2021r. 
REKLAMA

Na podwójnym gazie z zakazem prowadzenia

Data publikacji: 2018-06-09 14:04
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:12
Na podwójnym gazie z zakazem prowadzenia
 

Blisko 2 promile alkoholu miał w organizmie kierujący, którego zatrzymali do kontroli policjanci z Komisariatu Policji w Mierzynie. Podczas wykonywanych czynności okazało się, że mężczyzna ma czynny zakaz prowadzenia pojazdów. Kierującemu na „podwójnym gazie” grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W piątek około godziny 22.00 w miejscowości Skarbimierzyce, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki Ford. Od kierującego 29-latka wyczuwalna była silna woń alkoholu – badanie wykazało, że mężczyzna ma w organizmie 2 promile alkoholu. Dodatkowo okazało się, że mieszkaniec powiatu polickiego ma orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do 2019 roku.

W związku z popełnionymi przestępstwami, mężczyźnie grożą surowe konsekwencje karne i finansowe.

Policja przypomina że kto znajduje się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Jeżeli sprawca był już wcześniej prawomocnie skazany za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5. Ponadto przepisy podwyższyły dolną i górną granicę na jaki orzekany jest zakaz prowadzenia pojazdów, z 1 roku na 3 lata i z 10 na 15 lat. Recydywistom prawo jazdy zabierane jest dożywotnio. Wprowadzono również obowiązkowe kary finansowe dla kierujących pojazdem w stanie nietrzeźwości. Niezależenie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości 5 tys. zł. Świadczenia te trafiają na konto Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

(dar)

Fot. arch.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

antypatol
2018-06-09 19:55:36
wyrywać chwasty z korzeniami !!!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ