Poniedziałek, 04 marca 2024 r. 
REKLAMA

Na plaży bezpieczniej o tydzień

Data publikacji: 01 maja 2016 r. 17:29
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:52
Na plaży bezpieczniej o tydzień
 

Na świnoujskiej plaży ratownicy pojawią się tydzień wcześniej niż dotychczas. Pod ich okiem kąpać się będzie można od 24 czerwca. Niektórzy radni uważają jednak, że sezon na kąpielisku powinien zaczynać się jeszcze wcześniej, a kończyć się nie 31 sierpnia, ale znacznie później.

Co roku ratownicy swoje stanowiska zajmowali 1 lipca. Teraz pojawią się tam 24 czerwca. O przyspieszenie sezonu kąpielowego zabiegał Jarosław Włodarczyk, radny SLD, ratownik i instruktor pływania.

- Rozporządzenie ministra edukacji zobowiązuje kierowników grup zorganizowanych do korzystania wyłącznie z wyznaczonych obszarów wodnych w obecności ratownika wodnego i wychowawcy. W związku z tym, że u nas kąpieliska oraz miejsca przeznaczone do kąpieli organizowane były od 1 lipca, to wszystkie grupy zorganizowane, które przyjeżdżały do Świnoujścia w okresie od 25 czerwca do 1 lipca nie mogły korzystać z kąpieli - mówi „Kurierowi” Jarosław Włodarczyk. - Poza tym są turyści indywidualni, mieszkańcy oraz dzieci z naszego miasta, które od 25 czerwca mają wakacje.

Do pomysłu pozytywnie odniosła się Świnoujska Organizacja Turystyczna. Zdaniem członków zarządu ŚOT kąpielisko mogłoby zacząć funkcjonować jeszcze wcześniej, tj. od 20 czerwca. Na razie - na próbę - postanowiono wydłużyć sezon kąpielowy o tydzień. ©℗

Więcej w poniedziałkowym Kurierze Szczecińskim i e-wydaniu z 2 maja 2016

Tekst i fot. Bartosz TURLEJSKI

Na zdj.: Ratownicy w Świnoujściu zaczną pilnować plażę 24 czerwca, a nie 1 lipca jak dotychczas.

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA