poniedziałek, 23 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Na łasce, czyli w potrzebie

Na łasce, czyli w potrzebie

Na łasce, czyli w potrzebie
Data publikacji: 2017-09-24 20:14
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:28
Wywietleń: 2438 293317
Szczecin jest na krótkiej liście dużych miast, w jakich nie ma zapewnionej ogólnodostępnej nocnej oraz świątecznej pomocy weterynaryjnej. Na ratunek mogą liczyć jedynie czworonożne ofiary wypadków drogowych, ale wyłącznie dzikie, wolno żyjące i bezdomne. Bo tylko dla takich usługi weterynaryjne kontraktuje miasto. Jeżeli właścicielski pies czy kot nie ma zaprzyjaźnionego lekarza weterynarii lub stan nagły nie jest związany z kolizją, to… „albo się wyliże, albo umrze” – dopowiada Katarzyna Serdyńska, jedna z wolontariuszek stowarzyszenia KociArka.

Na stronach dla Zachodniopomorskiego „ostre dyżury” oraz „weterynarz-24h” zgłoszeń ze Szczecina próżno szukać. Choć w mieście o ambicjach metropolitalnych świetnie przygotowanej kadry i gabinetów weterynaryjnych ze specjalistycznym zapleczem diagnostycznym jest sporo. Wszystkie te placówki są otwarte, ale tylko w dni powszednie, a najczęściej do godz. 19-21, a jedynie na krótkie dzienne dyżury w soboty czy niedziele.

– Moją kotkę pogryzł pies. Gdy cierpiąca ledwo dowlokła się do domu, była już pora nocna. Usilnie szukaliśmy pomocy, dzwoniąc do kilku różnych gabinetów. Żaden weterynarz nie odbierał telefonu. Nawet komórek. Nie udało nam się jej uratować. Umarła na moich rękach. Jestem przekonany, że gdyby weterynarz był dostępny, mógłby choć spróbować ją uratować. Niestety, dostępny nie był – żali się pan Jan, nasz Czytelnik.

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 22 września 2017 r.

Arleta Nalewajko

Fot. archiwum

Komentarze

:)
W Szczecinie jest jakis nocny weterynarz ale prywatny pare zastrzykow dla kota 250zl
2017-09-25 11:45:23
Beatus
Nawet w Stargardzie jest gabinet, a do Gorzowa ludzie jeżdżą ze swoimi chorymi zwierzętami, a nawet z bezdomnymi także, wie nie wielu z nas. Nie prawdą też jest, że na pomoc ze strony miasta mogą liczyć zwierzęta wolno żyjące i bezdomne, bo mało kto się nimi w ogóle interesuje. Te częściej odchodzą w męczarniach, ponieważ im trudniej jest pomóc i wymaga to odpowiedniego podejścia i zaangażowania, a w naszym mieście nie ma przeszkolonych jednostek do tego typu pomocy. Oprócz stowarzyszeń pozarządowych, które często na własny rachunek świadczą taka pomoc. Jest w Szczecinie wiele do życzenia odnośnie wszelkiej pomocy dla zwierząt.
2017-09-25 10:25:26
@ Iza
Zweryfikuj w takim razie swoje pojęcie: "duże miasto".
2017-09-25 08:50:17
Iza
Albo, zeby takie duze miasto, tyle wypasionych klinik i nie ma tomagrafu, trzeba jezdzic albo do Wroclawia, albo do Berlina.
2017-09-25 07:13:26
.
Ludzie lekarzy nie obchodzą, a co dopiero zwierzaki. A poza tym, głosujcie dalej na obecnego.
2017-09-25 07:04:41
Gość
Szczecin.......największe miasto województwa zachodniopomorskiego.Nie ma nocnego dyżuru gabinetu weterynaryjnego....lekarze weterynarze niesiecie pomoc zwierzętom...jak WAM NIE WSTYD!!!
2017-09-24 23:17:45

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Potańcówka w szczecińskiej Różance
Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy