Poniedziałek, 26 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Na Jeziorze Nowogardzkim akcja ratunkowa (akt. 1)

Data publikacji: 24 stycznia 2019 r. 21:18
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:31
Na Jeziorze Nowogardzkim akcja ratunkowa
 

Pod dwiema osobami załamał się lód. Do wypadku doszło w czwartek wieczorem na jeziorze w Nowogardzie. Wezwani na miejsce strażacy wyciągnęli na brzeg poszkodowanych - poinformował dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Goleniowie.

Do wyciągnięcia na brzeg poszkodowanych użyto specjalistycznego sprzętu ratownictwa wodnego.

- Życiu uratowanych nie zagraża niebezpieczeństwo, poszkodowani są wyziębieni i osłabieni - powiedział PAP dyżurny goleniowskiej straży pożarnej.

- Niskie temperatury powietrza sprawiają, że akweny są skute lodem, jednak wchodzenie na zamarznięte rzeki, stawy czy zalewy jest skrajnie niebezpieczne. Mimo, że przy brzegu pokrywa lodu wydaje się być gruba i wytrzymała to kilka kroków dalej lód może być bardzo cienki i słaby - powiedział w rozmowie z PAP rzecznik prasowy mazowieckiej straży pożarnej mł. bryg. Karol Kierzkowski.

Poprzedniej zimy było 113 interwencji straży na zamkniętych akwenach. Cztery osoby były poszkodowane, dziesięć straciło życie. Najbardziej ekstremalne przypadki to wjeżdżanie na zamarznięte akweny quadem, rowerem, motorem czy samochodem - poinformował Kierzkowski.

(PAP)

 

***

Wcześniejsza informacja:

Dwie osoby weszły na cienki lód na Jeziorze Nowogardzkim w czwartkowy (24 stycznia) wieczór. W pewnym momencie lód się załamał i trzeba było ruszyć na ratunek. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło - poinformował dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Goleniowie. Dwie osoby są lekko poszkodowane. Do tego wypadku doszło około godz. 20.30

(sag)

Fot. archiwum

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA