Czwartek 21 października 2021r. 
REKLAMA

Na Jasnych Błoniach przypomnieli o Dniu Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

Data publikacji: 2021-09-22 17:51
Ostatnia aktualizacja: 2021-09-22 18:20
Na Jasnych Błoniach przypomnieli o Dniu Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną
Na Jasnych Błoniach zaprezentowały się wszystkie placówki działające w Stowarzyszeniu. Fot. Dariusz GORAJSKI  

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Szczecinie zaprosiło mieszkańców miasta w środę (22 września) na Jasne Błonia. Tego dnia obchodziło Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Wprawdzie zgodnie z kalendarzem wypada on 5 maja, ale pandemia wymusiła zmianę.

- W zeszłym roku nie mieliśmy Dnia Godności, bo była ostra pandemia, w tym roku przez pandemię też nie - mówi Barbara Jaskierska, przewodnicząca PSONI Koło w Szczecinie. - A chcieliśmy to zrobić, żeby osoby z niepełnosprawnością intelektualną poczuły tę godność, poczuły swoje święto. To jest ważne. Pytali nas o to. Pytali rodzice małych dzieci i młodzieży, ale też nasi dorośli podopieczni, kiedy będzie nasze święto. Świętujemy więc dzisiaj tutaj. I zaprosiliśmy do tego świętowania także mieszkańców Szczecina.

W środę zaprezentowały się wszystkie placówki działające w Stowarzyszeniu, min.: Warsztaty Terapii Zajęciowej, Środowiskowy Dom Samopomocy, Ośrodek Rehabilitacynjo-Edukacyjno-Wychowawczy, Międzygminny Zakład Aktywności Zawodowej... Były zabawy dla najmłodszych i poczęstunek dla wszystkich odwiedzających w tym czasie Jasne Błonia. A o godz. 16, na koncert europejskiej muzyki klasycznej i współczesnej w wykonaniu Orkiestry Perkusyjnej Gamelan, stowarzyszenie zaprosiło do kościoła pw. Świętej Rodziny przy ul. Królowej Korony Polskiej w Szczecinie.

(sag)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

klemens
2021-09-23 10:28:04
ktoś im odmawia tej godności , a może odbiera ? Widzę kolejną imprę zarobkową na plecach sprawnych inaczej .

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ