czwartek, 05 grudnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Na Arkonkę po wybojach i błocie

Na Arkonkę po wybojach i błocie

Na Arkonkę po wybojach i błocie
Data publikacji: 2018-03-30 18:39
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:07
Wywietleń: 1812 320532

Od chodnika trzeba przejść błotnistym duktem. Kolejny odcinek tej trasy to wyboje, czyli nierówny, miejscami zapadnięty chodnik z połamanych betonowych płytek. Dopiero na finał jest krótki fragment świetnie odremontowanej i oświetlonej ścieżki prowadzącej ku Arkonce.

Teraz nie można nią przejść, bo jest zablokowana od strony dawnej ul. Spacerowej, a obecnego wyjazdu z ul. Arkońskiej (w al. Wojska Polskiego). Z powodu robót drogowych, czyli budowanego ronda. Obowiązuje też nowe, czyli tymczasowe przejście ku Arkonce, które jest - jak widać - w fatalnym stanie.

- Trudno po tej nawierzchni przejechać rowerem, a co dopiero przejść - zwraca uwagę nasz Czytelnik. - Pobliska inwestycja drogowa będzie realizowana do jesieni. Co oznacza, że w sezonie właśnie tą trasą od przystanku tramwajowego będą musiały brnąć tabuny ludzi, w tym rodzin z dziećmi i maluchami w wózkach, ku najnowocześniejszemu szczecińskiemu kąpielisku. Teraz jest w miarę sucho, ale strach pomyśleć, jak będzie wyglądała ta „tymczasówka" w okresie wiosennych i letnich opadów. Dotarcie od al. Wojska Polskiego ku Arkonce będzie dla wielu, szczególnie osób niepełnosprawnych i ich opiekunów, nazbyt ryzykowną uciążliwością. Szkoda, że nie pomyślano o tej niemałej grupie pieszych jeszcze przed rozpoczęciem drogowej inwestycji.

Ale jest jeszcze sporo czasu, aby przed letnim sezonem utwardzić i odpowiednio zabezpieczyć owo tymczasowe dojście do kąpieliska Arkonka. Nasz Czytelnik dostrzegł problem - czas na znalezienie rozwiązania, czyli właściwą reakcję ze strony służb miejskich. ©℗

(an)

Fot. Mirosław WINCONEK

Na Arkonkę po wybojach i błocie Na Arkonkę po wybojach i błocie Na Arkonkę po wybojach i błocie Na Arkonkę po wybojach i błocie

Komentarze

Broli
Jakby kierowcy nie pchali się na tą ścieżkę przeznaczoną dla pieszych i rowerzystów to jakośby to wyglądało, bo ubita ziemia dawała radę, ale oczywiście "Janusze" muszą wjechać samochodem jeszcze do lasu, bo dojście tych 500 m od parkingu przy Netto arenie to za dużo, cały stary jak i nowo położony chodnik jest zastawiony samochodami, więc nie ma co się dziwić, że później to tak wygląda, jakby straż miejska zakładała blokady na koła do czasu przyjazdu lawety i wystawiała z automatu kierowcy mandat 500 zł + 500 zł za lawetę + 500 zł za każdy rozpoczęty dzień na parkingu (razem 1500zł) to taki kierowca jakby raz zapłacił to szybko by się zastanowił następnym razem.
2019-04-05 00:10:50
Gryf
Świetnie się zjeżdżało rowerem po tej udeptanej ziemi do puki jej nie zaorali i nie wysypali tego żużlu. Te krawężniki między drzewami i wąska usypana ścieżka to porażka - ktoś się nakombinował jak koń pod górę ...
2018-03-31 23:00:59
taka prawda:
płytki rozkradzione z 10 lat temu, następnie uzupełnione jakimś żużlem/miałem a obecnie rozjeżdżane przez firmy robiące tu wycinkę drzew.
2018-03-31 16:00:36
Tomek
No jest to upierdliwe idąc z dzieckiem i wózkiem lub na spacer z osobą na wózku inwalidzkim. Inaczej to powinno wyglądać.
2018-03-31 10:40:22
Zielony
Po co jakaś kostka, chodnik, lub kopiec ze żwirowej wysypki ze spadem za krawężnikami gdzie ktoś prędzej "wywinie orła" (ścieżka obok). W tym dukcie leśnym wystarczy ubić ziemię, która w nim jest - dobrze ubita /udeptana na pewno nie utworzy błota ... Panie z wózkami i kierowcy muszą tylko uważać na liczne w tym rejonie ślimaki, jaszczurki i żaby .... (szkoda żyjątek)
2018-03-31 10:21:03
eastern
Te płytki pamiętają jeszcze lata pięćdziesiąte ubiegłego wieku.
2018-03-31 06:49:22

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
1
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Pomaszerowali w imię ekologii

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy powinno się zakazać sprzedaży małych wódek tzw. małpek?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie